تبدیل اختراع به یک دارایي منفعت ساز در شركت های دانش بنیان نیازمند توسعه و تجاری سازی موفق آن است. برای این که شرکت شما قادر باشد ایده ها را به محصولات و خدمات نوآورانه تبدیل و از آن تحصیل سود نماید، نیازمند توسعه و تجاری سازی موفق آنها است.

تبدیل اختراع به یک دارایي منفعت ساز در ایرناک تبدیل اختراع به یک دارایي منفعت ساز در ایرناک ایده های «نوآور و خلاق» اساس کسب و کار شرکت های خیلی موفق هستند. با این وجود ایده های خام از ارزش اقتصادی کمی برخوردارند. برای این که شرکت شما قادر باشد ایده ها را به محصولات و خدمات نوآورانه تبدیل و از آن تحصیل سود نماید، نیازمند توسعه و تجاری سازی موفق آنها است. برای تبدیل ایده های نوآورانه و اختراعات به محصولات رقابتی، مدیریت و حفاظت مالکیت فکری (به طور خاص گواهینامه های اختراع) حیاتی است، چرا که باعث افزایش قابل توجه حاشیه های سود شرکت شما خواهد شد.

همچنین شرکت های دانش بنیان می توانند با استفاده از اعطای گواهینامه های اختراعات و فروش آنها از طریق قراردادهای لیسانس (حق امتیاز) به شرکت های دیگر که توانایی و ظرفیت لازم برای تجاری سازی آنها را دارند، سود ببرند. چنین کاری علاوه بر اینکه موجب کاهش هزینه های جاری شرکت های دانش بنیان می شود، می تواند بدون سرمایه گذاری کلان برای تجاری سازی موجب کسب درآمد شود، مانند کسب درآمد حاصل از فروش اختراع یا اختراعات کارکنان شرکت شما به شخص سوم.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 4,344 بار
تبدیل اختراع به یک دارایي منفعت ساز
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی