واتریکس نخستین نسخه از تکنولوژی تشخیص راه رفتن را در ماه اکتبر سال گذشته نشان داد و از آن زمان در مذاکرات با شرکت های امنیتی از سنگاپور، هند، روسیه، هلند و جمهوری چک قرارداد بست.

تکنولوژی تشخیص هویت از روی راه رفتن افراد

گفته می شود شما می توانید در مورد راه رفتن زیاد صحبت کنید، اما یک استارت آپ چینی ظاهرا تکنولوژی را توسعه داده است که این امکان را می دهد افراد را با راه رفتن آنها شناسایی کنند، حتی اگر چهره آنها پوشیده شده باشد و یا پشت به دوربین باشند و به عنوان "تشخیص راه رفتن"، شناخته شده است این تکنولوژی اختراع شده توسط هوش مصنوعی استارت آپ واتریکس هزاران معیار سنجش در مورد پیاده روی فرد را از شکل بدن و زاویه حرکت بازو به حالت بدن را تجزیه و تحلیل می کند که آیا آنها دارای پای پرانتزی در راه رفتن هستند . تمام این صفات فردی به یک پایگاه داده وارد می شود که پس از آن، نرم افزار برای شناسایی افراد، تلاش می کند.تشخیص هویت افراد از روی راه رفتن در ایرناک تشخیص هویت افراد از روی راه رفتن در ایرناک

تشخیص هویت افراد

طبق بیانیه رسمی واتریکس، میزان دقت تکنولوژی راه در سطح آزمایشگاهی بیش از 96 درصد است. فناوری تشخیص چهره در سالهای اخیر راه زیادی را پیموده است، اما هنوز دارای یک ضعف اساسی است:باید چهره افراد را ببیند تا آنها را شناسایی کنند، بنابراین چنانچه در بخش سرگرمی ایرناک می خوانید اگر چهره کسی پوشانده شود یا اگر پشت دوربین قرار بگیرد اساسا بی فایده است. از سوی دیگر، تشخیص پذیرش بسیار قابل اعتماد است. آن تقریبا در هر زاویه کار می کند و از آنجایی که بسیاری از معیارها را تجزیه و تحلیل می کند، می تواند افراد را شناسایی کند، حتی اگر آنها تلاش کنند پاها را بپوشانند. استتار یا الکی لنگیدن در فریب دادن فناوری موثر نیستند.

تشخیص هویت افراد با روشی عجیب

تشخیص هویت افراد از روی راه رفتن

هوانگ یونگژن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل واتریکس، در مصاحبه ای گفت:"پوشش پاها امتیاز به رسمیت شناختن را کاهش می دهد، اما ما تمام بدن یک فرد را تجزیه و تحلیل می کنیم." "برای تشخیص چهره، مردم باید به دوربین نگاه کنند

واتریکس نخستین نسخه از تکنولوژی تشخیص راه رفتن را در ماه اکتبر سال گذشته نشان داد و از آن زمان در مذاکرات با شرکت های امنیتی از سنگاپور، هند، روسیه، هلند و جمهوری چک قرارداد بست.

این فن آوری نیز هزاران ساعت از سوی مقامات امنیتی عمومی مورد آزمایش قرار گرفته و برای حل ده ها مسئله پلیس مورد استفاده قرار گرفته است. مقامات در شانگهای و پکن در حال حاضر با استفاده از این تکنولوژی راه رفتن متخلفان را شناسایی کرد. نسخه فعلی نرم افزار شناخت راه رفتن هنوز قادر به شناسایی افراد در زمان واقعی نیست، اما استارت آپ چینی ادعا می کند که قادر به تجزیه و تحلیل ارزش یک ساعت فیلم در عرض 10 دقیقه، با بیش از 94٪ دقت است.

بازدید : 1,121 بار
تشخیص هویت افراد از روی راه رفتن
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی