ربات‌های آتش‌نشان با ورود به مکان‌های پرخطر و غیر قابل دسترس، تحولی شگرف در امداد رسانی برای مقابله با آتش ایجاد خواهند کرد.

ساخت ربات‌های آتش‌نشان، تحولی بزرگ در دنیای تکنولوژی به حساب می‌آید. ربات‌هایی که تا به امروز در چند نمونه طراحی، تولید و آزمایش شده‌اند . Thermite 3.0، Packbot و Warrior نمونه‌هایی از این ربات‌های آتش‌نشان هستند که توسط شرکتی آمریکایی برای کاهش صدمات نیروی انسانی در آتش‌سوزی‌های وسیع و پرخطر و حتی شناسایی مواد خطرناک معرفی شده اند.ربات‌های آتش‌نشان + فیلم در ایرناک ربات‌های آتش‌نشان + فیلم در ایرناک

آلومینیوم و فولاد بکار گرفته شده در بدنه ربات‌‌ها باعث افزایش  چشمگیر مقاومت در دماهای بالا شده، در کنار این ویژگی هر ربات آتش‌نشان، با قدرت بالای پمپ خود قادر است در هر دقیقه 2500 گالن آب را به بیرون پرتاب کند، قدرتی که با نیروی 6 تا 8 مرد قوی هیکل برابری خواهد کرد.

این ربات‌ها با نفوذ به مناطق غیر قابل دسترس مانند تونل‌ها یا ساختمان‌های بلند مرتبه، پله‌ها و یا مکان‌هایی با دمای بسیار بالا، کار آتش‌نشانان را بسیار ایمن‌تر از گذشته خواهند کرد.

 


yjc

بازدید : 3,255 بار
ربات‌های آتش‌نشان + فیلم
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی