در این مطلب دو تا از نرم افزارهای معروف و مخصوص دانلود از تورنت را به شما آموزش می دهیم.

تورنت چیست؟

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک اول از همه بزارید بگوییم تورنت چیست؟ تورنت پروتکلی است که به منظور ارسال فایل طراحی شده است. در واقع نوعی ارتباط دو به دو می باشد که کاربران مستقیما به یکدیگر متصل می باشند و به ارسال و دریافت قسمتی از فایل می پردازند. فلسفه کلیدی Torrent این است که کاربران باید همزمان با دانلود کردن اطلاعات آن را آپلود نمایند ، در این صورت پهنای باند شبکه با حداکثر کارایی به کار گرفته می شود. در این مطلب دو تا از نرم افزارهای معروف و مخصوص دانلود از تورنت را به شما آموزش می دهیم.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

معرفی وب سایت های مخصوص تورنت

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک 1 - در اینجا من می خواهم بهترین سایت های دانلود تورنت را به شما معرفی کنم. بعد از اینکار کادر جستجوی آن مشاهده می شود و باید فایل مورد نظرتان را در آن جستجو کنید.

 • thepiratebay.sx
 • kickass.to
 • vertor.com
 • isohunt.com
 • torlock.com
 • h33t.com
 • mininova.org
 • fenopy.com
 • fenopy.se
 • eztv.it

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  


آموزش نرم افزار uTorrent

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک 1 - uTorrent یکی از نرم افزارهای معروف دانلود از تورنت می باشد که محبوبیت زیادی بین کاربران دارد. حال این نرم افزار را دانلود ( با سرچ در گوگل می توانید آن را پیدا کنید ) و نصب کنید.

نصب کردن این نرم افزار کار ساده ایست اما در مراحل نصب، تعداد زیادی نرم افزار تبلیغاتی وجود دارد که نرم افزار µTorrent از شما می خواهد که آن ها را نصب کنید اما شما باید همه ی آن ها را غیرفعال کنید تا نصب نشوند.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

چگونه فایل های تورنت را دانلود کنیم

 

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک 2 - با باز شدن پنجره انتخاب فایل، تورنتی را که در کامپیوتر خود ذخیره کرده‌اید انتخاب کنید. در این صورت پنجره‌ای مطابق شکل باز می‌شود. فارنت فایل تورنت «فصل اول سریال دوستان» را انتخاب کرده‌است. در قسمت بالای سمت چپ کادری که باز شده است، آدرس محلی که قصد ذخیره کردن فایل در آنجا را دارید وارد کنید. با روشن کردن تیک گزینه Create Subfolder ، در همان فایل ذخیره شده، فولدری اختصاصی برای دانلود این تورنت ساخته می‌شود. این تیک معمولاً به صورت پیش‌فرض روشن است. پایین همین قسمت، قسمت نام فولدری که ساخته خواهد شد قرار دارد که معمولاً به صورت پیش‌فرض نام تورنت را بر خود دارد. قسمت پایین‌تر نیز تنظیمات مربوط به تورنت است که نیازی به یادگیری آن نخواهید داشت.

در قسمت سمت راست کادر باز شده، مشخصات اطلاعاتی که توسط این فایل تورنت دانلود خواهند شد نمایش داده می‌شود. ممکن است تورنت انتخابی شما شامل چندین فایل باشد. با برداشتن تیک هر فایل می‌توانید از دانلود آن جلوگیری کنید. در پایان بر روی OK کلیک کنید تا دانلود فایل شروع شود.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

آموزش نرم افزار BitTorrent

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک 1 - روش کار این نرم افزار همانند uTorrent می باشد و ما فقط چند نکته در مورد نرم افزار را برای کارایی بهتر میگوییم.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

آموزش نرم افزار BitTorrent

 

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک 2 - به حداکثر سرعت دانلود برسید : در این قسمت تنظیماتی از کلاینت را تغییر می‌دهید تا با محدود کردن سرعت آپلود، به سرعت دانلودتان افزوده شود. از گوشه سمت راست بالای پنجره میکروتورنت، بر روی آیکون چرخ‌دنده که Preferences نام دارد کلیک کنید. پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود.

 • حالا باید مقادیر را به صورتی که می‌آید تغییر دهید. در تب General ، تیک گزینه‌ «Start Utorrent when windows start» را فعال کنید تا همزمان با روشن شدن کامپیوتر، نرم‌افزار به صورت خودکار فعال شود.
 • وارد تب پنجم، یعنی «Bandwidth» شوید. از بالا به ترتیب، در کادر اول، عدد مقابل «Maximum Upload Rate» را از صفر به یک تغییر دهید. به این ترتیب حداکثر سرعت آپلود تورنت‌های شما به یک کیلوبایت بر ثانیه محدود می‌شود. در کادر سوم و انتهایی، عدد مقابل «Global Maximum Number of connections» را از ۲۰۰ به ۴۰۰ تغییر دهید. با این کار امکان اتصال سیدها و پیرهای بیشتر برای شما مهیا می‌شود. سپس عدد مقابل «Number of Upload sluts per torrent» را از ۴ به یک تغییر دهید تا تعداد افرادی که از هر تورنت شما درحال آپلود هستند به یک نفر محدود شود. در پایین‌ترین قسمت کادر نیز، تیک مقابل گزینه «use additional …» را غیر فعال کنید.
 • تب هشتم یعنی «Queueing» را باز کنید. در این قسمت می‌توانید تعداد تورنت‌هایی که به طور همزمان درحال دانلود هستند را تعیین کنید. البته طبیعتاً این مقادیر بستگی به سرعت اینترنت کاربر دارد، اما معمولاً با سرعت متوسطی که برای کاربران ایرانی وجود دارد، دانلود هم‌زمان ۳ تورنت کافیست.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک 3 - بهترین ترکرها را برای دانلود سریع‌تر جایگزین کنید : هنگام وارد کردن تورنت به کلاینت و با باز شدن پنجره مخصوص اطلاعات تورنت، در گوشه سمت چپ پایین این پنجره، گزینه‌ای با نام «Advanced…» وجود دارد.

با کلیک بر روی کلید Advanced… پنجره‌ای باز می‌شود که در کادر بالای آن، لیست ترکرها وجود دارد. می‌توانید با وارد کردن آدرس‌های ترکر خود، ترکرها را تغییر دهید. البته حتماً هنگام وارد کردن آدرس‌های سرور ترکرها، آنها را یک خط در میان وارد کنید، در غیر اینصورت ترکرها عمل نخواهند کرد.


دانلود فایل تورنت با idm

روش دانلود مستقیم و سریع فایل های تورنت توسط IDM

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک تورنت فرمتی از فایل های بیت تورنت (BitTorrent) و پروتکلی برای به اشتراک گذاری امن و سریع تر فایل ها می باشد. به اشتراک گذاشتن فایل های مختلف تورنت نیازمند کلاینت یا واسطه هایی می باشد که روی سیستم افراد نصب میشود. متاسفانه کلاینت هایی نظیر uTorrent سرعت کمی دارند و دانلود فایل ها نیازمند زمان طولانی می باشند. یک راه حل مناسب و جایگزین کلاینت های کند تورنت با دانلود منیجر می باشد که سرعت دانلود را با تقسیم بندی فایل ها افزایش می دهد. دلایل و روش های مختلفی برای دانلود فایل های تورنت با استفاده از دانلود منیجر مثل نرم افزار IDM وجود دارد که در این مطلب با آنها آشنا خواهید شد.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

دانلود فایل های بیت تورنت با سرعت بالاتر توسط دانلود منیجر

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک Ways to Download Torrents With IDM Download Manager

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک فایل های تورنت با استفاده از کانکشن های PEER to PEER در میان درخواست کننده فایل و عرضه کننده آن که به ترتیب لیچر ( leachers) و سیدر ( seeders) نامیده میشود جابه جا میشوند. زمانی که با استفاده از کلاینت هایی نظیر بیت تورنت درخواست به اشتراک گذاری فایل های تورنت را می دهید، شما نیز در امر آپلود بخشی از فایل شرکت خواهید کرد. ،بیت تورنت در واقع یک پروتکل است.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک در دانشنامه ویکی پدیا بیت تورنت به صورت زیر تعریف شده است:

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک بیت تورنت پروتکلی است که به منظور ارسال پرونده‌ها و توزیع حجم بزرگی از اطلاعات بدون کاهش در مصرف منابع پر هزینه سرور و پهنای باند طراحی شده‌است. در واقع نوعی ارتباط همتا به همتا می‌باشد که کاربران مستقیماً به یکدیگر متصل می‌شوند و به ارسال و دریافت قسمتی از فایل می‌پردازند. گر چه فعالیت‌های تمامی کاربران یک فایل توسط سرور مرکزی به نام Tracker هماهنگ می‌شود، اما این سرور از محتویات فایل‌هایی که منتقل می‌شود بی اطلاع است.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک با توجه به این نکته، تورنت برخلاف سایر کلاینت ها با افزایش کاربر های متقاضی یک فایل فعال تر میشود و عملکرد بهتری خواهد داشت.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

چرا از دانلود منیجر برای دانلود ترونت استفاده کنیم ؟

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک با توجه به کندی سرعت دانلود فایل های تورنت به واسطه برنامه هایی نظیر bit torrent و utorrent ، دانلود منیجر ابزاری مناسب و بهینه برای دانلود فایل ها تورنت می باشد. بدین منظور ابتدا نیازمند ابزارهای آنلاینی برای جمع آوری قطعات مختلف فایل های تورنت و تبدیل آن ها به یک فایل واحد هستیم تا نهایتا بتوانیم آن ها را روی سرورها آپلود کنیم . بعد از استفاده از این ابزار فایل های مورد نظر را می توان با دانلود منیجر و مشابه فرمت های دیگر به سادگی دانلود کرد. در صورت نیاز می توانید لینک تهیه شده را در لیست دانلود منیجر قرار دهید و با بک آپ گرفتن و انتقال لیست دانلود منیجر به کامیپوتر دیگر، فایل ها را در هر زمانی که بخواهید دانلود نمایید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک ۵ روش برای دانلود فایل تورنت با استفاده از IDM وجود دارد:

دانلود تورنت با IDM توسط Bitport

 • ابتدا در Bitport یک اکانت رایگان ایجاد کنید و ایمیل خود را تایید کنید.
 • لینک فایل دلخواه را از سایت بیت تورنت کپی کرده و وارد سایت Bitport کنید.
 • منتظر بمانید تا فایل آپلود شود؛ بعد از مدت زمان کوتاهی می توانید به صورت مستقیم لینک خود را با دانلود منیجر دانلود کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

مزایای استفاده از Bitport

 • امکان آپلود فایل تا حجم حداکثر ۲ گیگابایت
 • امکان استریم کردن ویدیو در تمامی دستگاه ها
 • امکان دانلود فایل ها با دانلود منیجر تا سرعت ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک در صورتی که از اکانت غیررایگان استفاده کنید، می توانید همزمان ۵ فایل را دانلود کنید و از سرعت های دانلود بسیار بالاتر استفاده کنید. کانکشن در این اکانت ها به واسطه پروتکل HTTPS کاملا ایمن خواهد بود و از بدافزارها و ویروس ها با آنتی ویروس موجود در کانکشن در امان خواهید بود.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک دانلود فایلهای تورنت با استفاده از ابزار Filestream

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک یکی از سریع ترین ابزارهای موجود برای دانلود تورنت با اینترنت دانلود منیجیر ، سایت Filestream می باشد. برای استفاده از این ابزار به روش زیر اقدام کنید:

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک ابتدا اکانت رایگان را با استفاده از ایمیل خود در سایت Filestream ایجاد کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آدرس فایل های تورنت را از سایت های متعدد می توانید مطابق شکل زیر کپی کنید و در این سایت پیست نمایید تا لینک دانلود ایجاد شود.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

دانلود فایل های تورنت با سرعت بالاتر توسط دانلود منیجر

دانلود فایل های تورنت با سرعت بالاتر توسط دانلود منیجر

 

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک بعد از چند دقیقه لینک دانلود را در داشبورد خود دریافت خواهید کرد. در صورتی که در دنلود فایل مشکل داشتید، لینک مربوطه را کپی کنید و در نرم افزار IDM پیست کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

مزایای استفاده از Filestream

 • محدودیتی برای سرعت دانلود وجود ندارد.
 • حداکثر تا یک گیگابایت فایل را می توانید دانلود کنید.
 • به صورت همزمان می توانید ۲ فایل را آپلود کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک در اکانت غیر رایگان یا پرمیوم می توانید فایل هایی با ۱۰۰ گیگابایت حجم را آپلود کنید که تا ۲۰ روز در سرور های سایت باقی می مانند و می توانید در هر زمان آن ها را دانلود نمایید. همچنین حداکثر سرعتی که پهنای باند اینترنت شما اجازه می دهد را حین دانلود فایل دریافت می کنید. می توانید دانلود را در هر زمان متوقف کنید و با استفاده از ابزارهای آنلاین سایت فایل ها را در همان لحظه از حالت فشرده خارج کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک دقت داشته باشید که با هر بار تغییر آی پی لازم است که لینک دانلود فایل یک بار دیگر ایجاد شود و برای آی پی های دیگر قابل استفاده نخواهد بود. در صورتی که آی پی شما تغییر کرد، در دانلود منیجر با انتخاب گزینه Refresh Download link ، لینک را مجددا ایجاد کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

OffCloud مستقیم کننده تورنت رایگان

 • ابتدا وارد سایت OffCloud شوید و اکانت رایگان بسازید و حتما ایمیل تاییدیه را نیز تایید کنید.
 • آدرس فایل تورنت دلخواه خود را کپی کنید و در سایت پیست نمایید.
 • بعد از آپلود فایل می توانید فایل را دانلود نمایید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک در اکانت رایگان می توانید تا حداکثر ۷ روز حدود ۵۰ گیگابایت فایل را دانلود نمایید. پس از ۷ روز در صورت نیاز باید اکانت پرمیوم خریداری کنید. در اکانت پرمیوم محدودیتی برای سرعت دانلود و حجم آپلود نخواهید داشت. کانکشن به واسطه SSL ایمن شده است و بعد از دانلود فایل می توانید آن ها را بلافاصله از حالت زیپ خارج کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

دانلود فایل های تورنت با سرعت بالاتر توسط دانلود منیجر

 

دانلود تورنت با Internet Download Manager توسط Putdrive

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک برای دانلود فایل در این سایت مشابه با سایت های دیگر بعد از ثبت نام در سایت، آدرس فایل تورنت را از سایت های مختلف می توانید کپی و پیست نمایید. حتی می توانید فایل هایی را با پسوند .torrent آپلود کنید. بعد از آپلود می توانید فایل را به سرعت نامحدود توسط دانلود منیجر دانلود کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

مزایای استفاده از اکانت پرمیوم Putdrive

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک در اکانت پرمیوم می توانید حداکثر تا ۱۰۰ گیگابایت فایل را آپلود کنید. حتی فایل هایی با بالاترین کیفیت را می توانید از سایت های نظیر یوتیوب دانلود کنید و کانکشن خود را به صورت کاملا ناشناس حفظ کنید. فایل های آپلود شده با سرعت نامحدود روی سرورهای سایت به صورت مادام العمر قابل دانلود خواهند بود.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

دانلود فایل های تورنت با سرعت بالاتر توسط دانلود منیجر

 

دانلود مستقیم فایل های Torrent توسط IDM با استفاده از ZbigZ

 • ابتدا در سایت ZbigZ یک اکانت رایگان ایجاد کنید.
 • لینک فایل تورنت را کپی و سپس در سایت پیست کنید.
 • لینک ایجاد شده را می توانید بدون وارد شدن به سایت و حساب کاربری خود و با نرم افزار IDM دانلود کنید.

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

مزایای استفاده از ZbigZ

 • امکان آپلود فایل تا حداکثر ۱ گیگابایت
 • امکان دانلود همزمان دو فایل در دانلود منیجر
 • سرعت دانلود محدود و تا ۱۵۰ کیلوبایت بر ثانیه

آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت-ایرناک  

دانلود فایل های تورنت با سرعت بالاتر توسط دانلود منیجر

(1 رای)
بازدید : 78 بار
آموزش تصویری دانلود فایل های تورنت - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی