رنگ آبی فیس بوک به دلایل و بنا به شگردهای تبلیغاتی انتخاب نشده است بلکه دلیل جالبی دارد که کمتر کسی می تواند به آن فکر کند که برای دانستن آن ادامه مطلب را از دست ندهید.

علت رنگ آبی فیس بوک در طراحی خود چیست؟

علت آبی بودن فیسبوک چیست؟ در ایرناک علت آبی بودن فیسبوک چیست؟ در ایرناک بسیاری از شرکت ها و موسسات بزرگ ومعروف برای اینکه بیشتر در ذهن ها بمانند رنگ خواصی برای خود انتخاب می کنند اما دلیل انتخاب رنگ آبی برای فیس بوک دلیل دیگری دارد که در ادامه می خوانید.

ماکر زاکربرگ

مارک زاکربرگ موسس فیس بوک

مارک زاکریگ همان موسس شبکه جهانی فیس بوک به دلیل دچار بودن به بیماری کور رنگی رنگ آبی را برای وب سایت خود انتخاب کرده است تعجب نکنید چرا که تمام افرادی که کوررنگی دارند تنها با رنگ سیاه و سفید مشکل ندارند بلکه طیف های مختلفی از رنگ ها شامل این موضوع می شود.

زاکربرگ برای منزل خود هم از رنگ آمیزی آبی استفاده کرده است و فقط آشپزخانه منزل او زرد رنگ است که در همین مورد طی مصاحبه ای او بیان کرد:آبی برای من غنی ترین و با ارزش ترین رنگ است چرا که من قادر به دیدن کامل آن هستم.

جالب است بدانید چند سال پیش بعد از انجام تستی بر روی بینایی زاکربرگ مشخص شد که او نسبت به تشخیص رنگ سبز و قرمز مشکل دارد.

بازدید : 1,627 بار
علت آبی بودن فیسبوک چیست؟
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی