هر روز بازی‌های خیلی خوبی وارد بازار می‌شود و تا به حال سال 2017 را می‌توان بهترین سال برای دنیای بازی‌های کامپیوتری دانست. اما بازی‌های جدید گران هستند و هیچ‌کس نمی‌تواند همه‌ی آن‌ها را بخرد. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک در نتیجه ممکن است به این نتیجه برسید که دانلود از منابع غیرمجاز ارزان‌ترین راه است. اما حتی دانلود غیرمجاز بازی‌های قدیمی هم کار امنی نیست. به جز مسائل اخلاقی، دانلود بازی‌ از منابع غیرمجاز بسیار خطرناک است. اما این کار چه خطراتی دارد؟ 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک  

1- ممکن است کامپیوتر شما به بدافزار دچار شود 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک همه‌ی ما می‌دانیم که دانلود نرم‌افزارهای غیرقانونی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ابتلا به ویروس است. هرگاه که شما از منبع معتبری چیزی را دانلود می‌کنید به آن‌ها اعتماد می‌کنید که اپلیکیشنی که در وب‌سایت خود قرار داده‌اند همانی است که می‌گویند. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک اما وقتی که از تورنت استفاده می‌کنید این اعتماد دیگر وجود ندارد. از کجا می‌دانید که فایلی که دانلود می‌کنید ویروس و بدافزار نیست؟ 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک در سال 2013، AVG اعلام کرد که 90 درصد بازی‌های ویدئویی که از وب‌سایت‌های نامعتبر دانلود می‌شود حاوی بدافزار هستند. در حالی که این آمار کمی غلوآمیز است اما به هرحال این کار به اندازه کافی خطرناک است. زمانی که بازی  Watch_Dogs منتشر شد، کسانی که این بازی را به صورت غیرقانونی دانلود کرده بودند به نوعی بدافزار مبتلا شدند که بیت کوین‌ها و حساب‌های بانکی آن‌ها را می‌دزدید. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک البته این‌گونه نیست که همه‌ی بازی‌هایی که به این صورت دانلود می‌شوند دچار بدافزار هستند. اما به این موضوع فکر کنید که مجرمان سایبری زمانی که یک بازی جدید منتشر می‌شود بهترین فرصت را دارند که از بقیه دزدی و یا سوءاستفاده کنند. گیمرهای بی صبر اولین بازی کرک شده‌ای که روی اینترنت می‌یابند را دانلود می‌کنند که می‌تواند کاری خطرناک باشد. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک  

2- ممکن است امتیازات بازی‌های آنلاین را از دست بدهید 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک به خصوص روی کنسول‌ها انجام بازی‌های غیرمجاز یک توهین محسوب می‌شود و ممکن است که شما از شبکه پلی استیشن یا ایکس‌باکس لایو محروم شوید. در سال 2009، مایکروسافت حدود یک میلیون گیمر ایکس‌باکس لایو را به خاطر انجام بازی‌های غیرقانونی روی ایکس‌باکس 360 محروم کرد. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک دانلود بازی‌های غیرقانونی می‌تواند باعث ایجاد محدودیت و یا حذف کلی حساب کاربری شما شود. اگر این اتفاق بیوفتد شما امکان دسترسی به همه‌ی بازی‌هایی که به صورت دیجیتالی خریده‌اید را از دست می‌دهید. به این صورت به خاطر این که کمی کمتر خرج کنید پول بسیار زیادی را از دست می‌دهید. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک  

3- ممکن است حتی بازی شما اجرا هم نشود

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک بسیاری از توسعه دهندگان بازی صبر نمی‌کنند تا دولت بازی‌های غیرقانونی را متوقف کند، بلکه خودشان دست به کار می‌شوند. بعضی از آن‌ها از سیستم‌های مدیریت حقوق دیجیتالی استفاده می‌کنند که کپی کردن غیرقانونی را متوقف می‌کند. اما بعضی از آن‌ها از روش‌های خودشان استفاده می‌کنند. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک یکی از معروف‌ترین این اقدامات در سال 1994 در بازی EarthBound اتفاق افتاد که یک بازی روی SNES بود. اگر این بازی متوجه می‌شد که شما از نسخه‌ی غیرقانونی استفاده می‌کنید به شما پیام‌های هشدار می‌فرستاد و تعداد دشمنان را در بازی بیش از حد زیاد می‌کرد. این کار باعث می‌شد که انجام این بازی تقریباً غیرممکن شود. اما تنبیه اصلی در آخر بازی بود. در مرحله آخر بازی قفل شده و دیتای شما را حذف می‌کرد. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک جدیداً برنامه‌نویسان و بازی‌سازها روش‌های مبتکرانه‌ای برای مقابله با بازی‌های غیرقانونی یافته‌اند. برای مثال بازی Crysis تیرهای شما را با مرغ عوض می‌کند و شما نمی‌توانید با دشمنان بجنگید. در  Batman: Arkham Asylum، در اول بازی بتمن به زمین می‌افتد و دیگر نمی‌تواند بلند شود. بازی Talos Principle کسانی را که به صورت غیرقانونی بازی را انجام می‌دهند پس از ساعت‌ها بازی در آسانسور زندانی می‌کند. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک Game Dev Tycoon یک بازی آزاد بود که در سال 2013 منتشر شد. این بازی شبیه سازی به این صورت است که شما ایده‌های جدید خود را به بازی تبدیل کرده و آن‌ها را می‌فروشید تا شرکت خود را تاسیس کنید. روش سرکوب کسانی که به صورت غیرقانونی بازی‌ها را دانلود می‌کنند در این بازی بسیار هوشمندانه بود. برنامه‌نویسان این بازی یک نسخه کرک شده از بازی را به سایت‌های غیرقانونی فرستادند. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک در این نسخه کسانی که از نسخه‌های غیرقانونی سود می‌برند به استودیو شما حمله کرده و به شما پول نمی‌دادند در نتیجه شما ضرر می‌کردید. جالب اینجاست که افراد سودجو در تالارهای گفت‌وگو شاکی شده بودند که این کار باعث شده آن‌ها نتوانند بازی را انجام دهند!

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک بازی‌های دزدیده شده ممکن است حتی برای شما قابل استفاده هم نباشند و شما به برنامه نویسانی ضرر می‌رسانید که زندگیشان به فروش این بازی‌ها وابسته است. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک  

4- ممکن است با محتوای آزاردهنده مواجه شوید 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک وقتی که شما به سایت‌های غیرقانونی می‌روید خود را در معرض محتوای نادرست و مستهجن قرار می‌دهید. جدا از بدافزار، جست و جو در وب‌سایت‌های غیرقانونی و نسخه‌های کرک شده ممکن است باعث شود که با محتوای نامناسب، خشن و یا آزاردهنده روبه‌رو شوید. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک ممکن است به صورت ناخودآگاه با کلیک کردن روی یک دکمه‌ی اشتباه چیزی بسیار بد را دانلود کنید. درضمن از کجا می‌دانید که بازی که دانلود می‌کنید واقعاً بازی است. به هر حال کسی که به صورت غیرقانونی حق کپی‌رایت را می‌شکند با مشکل اخلاقی روبه‌رو است. از کجا معلوم که آن را با یک ویدئو بسیار بد یا چیزی مشابه جایگزین نکرده باشد؟ 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک وقتی که شما به دنیای بازی‌های غیرقانونی می‎روید خود را در معرض هرچیز بدی که در آن وجود دارد قرار می‌دهید. شاید با این موضوع مشکلی نداشته باشید اما اگر بازی شما به همراه چیزهایی دانلود شد که انتظارش را نداشتید سورپرایز نشوید. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک  

دانلود غیرقانونی ارزشش را ندارد 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک مردم معمولاً مشکلی با دانلود غیرقانونی ندارند اما همین کار ساده می‌تواند شما را در معرض یک خطر بسیار بزرگ قرار دهد.

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک همیشه از راه قانونی وارد شوید و یا از منابع یا مراکز مهم بازی‌های خود را خریداری کنید. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک اگر نمی‌خواهید هیچ پولی خرج کنید می‎توانید بازی‌های رایگان بیابید یا از بازی‌های قدیمی روی کامپیوتر لذت ببرید. 

چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک چرا از سایت های غیرمجاز بازی دانلود نکنیم ؟-ایرناک در نهایت با وجود این همه خطر، ارزشش را ندارد که بازی‌ها را به صورت غیرقانونی دانلود کنیم. اگر نمی‌توانید هزینه‌ی بازی‌ها را بپردازید صبر کنید تا ارزان‌تر شوند. برای کمی پول و کمی هیجان امنیت خود را در خطر نیندازید.

منبع: makeuseof

(0 رای)
بازدید : 144 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی