ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توان فضای بیشتری برای خود دست و پا کنیم.

اگر شما یک گوشی ویندوز فونی مقرون به صرفه مانند لومیا ۵۳۰ یا ۶۳۰ خریداری کرده اید، حتما کمبود رم یکی از مشکلاتی خواهد بود که در آینده نزدیک به آن برخورد خواهید کرد. دستگاه های نام برده دارای حافظه کم ظرفیتی می باشد که مایکروسافت پیشنهاد داده که فایل های غیر ضروری را حذف کنید. ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توان فضای بیشتری برای خود دست و پا کنیم.حذف فایل های غیر ضروری در ویندوز فون + آموزش تصویری در ایرناک حذف فایل های غیر ضروری در ویندوز فون + آموزش تصویری در ایرناک

 

بررسی فضای آشغال شده رم و حافظه گوشی

سیستم عامل ویندوز فون 8.1 هنگامی که حافظه پر شود به شما هشدار خواهد داد اما شما با استفاده از روش زیر می توانید رم خود را مدیریت کنید. برای این کار به بخش برنامه های خود رفته (App List) و سپس دنبال اپلیکیشن سیستمی Storage Sense بگردید و روی آن کلیک کنید.

اگر بروی حافظه گوشی یا رم جانبی کلیک کنید اطلاعات بیشتری مانند برنامه و بازی های نصب شده، آهنگ موجود در حافظه، عکس، فیلم و چیزهای دیگر می باشد.

چگونه حافظه دیوایس ویندوز فون را آزاد کنیم

پاکسازی اپلیکیشن ها و موزیک ها

شما می توانید برای آزاد سازی حافظه، بازی ها و نرم افزارهایی که از آنها استفاده نمی کنید را پاک کنید. همچنین اگر مثلا شما روی تب موزیک کلیک کنید و سپس manage قادر هستید آهنگ های را که دیگه به آنها گوشی نمی دهید نیز پاک کنید.

چگونه حافظه دیوایس ویندوز فون را آزاد کنیم

چگونه حافظه دیوایس ویندوز فون را آزاد کنیم

پاک کردن فایل های موقت (Temporary Files)

یکی دگیر از بخش ها که شما به آن نیاز ندارید و به نوعی کش گوشی می باشد را می توانید پاک کنید. برای پاک کردن فایل های موقت کافی است از لیستی که در بخش ۱ توضیح دادیم روی Temporary Files کلیک کنید و سپس روی Delete.

چگونه حافظه دیوایس ویندوز فون را آزاد کنیم

فایل های Other و System Files

دیگر بخش های لیست Other :Storage Sense و System Files می باشد که اولی برای فایل هایی می باشد اپلیکیشن ها ایجاد می کنند و در آنجا ذخیره می شود و متاسفانه شما نمی وتانید آن را پاک کنید و خود گوشی به صورت اتوماتیک این کار را برای شما انجام می دهد. در بخش System Files، فایل های سیستمی وجود دارد و شما نباید سراغ آن بروید و برای اینکه گوشی شما کار کند، خود مایکروسافت قابلیت پاک کردن را از روی این بخش برداشته است.

چگونه حافظه دیوایس ویندوز فون را آزاد کنیم

چگونه حافظه دیوایس ویندوز فون را آزاد کنیم

بازدید : 2,815 بار
حذف فایل های غیر ضروری در ویندوز فون + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی