حالت safe mode در اندروید یکی از امکاناتی است که این سیستم عامل در اختیار شما قرار می دهد که در این بخش نحوه ی ورود و خورج از آن را برایتان شرح می دهیم.

ورود به حالت safe mode در اندروید

شاید تاکنون بارها و بارها شنیده باشید که از منابع متعبر همانند گوگل پلی برنامه مورد نظرتان را دانلود و نصب نمایید که این به مرور می تواند امنیت را برای شما تامین نماید. از این رو فروشگاه های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند که گاها شاید برنامه های که با عنوان بدافزار شناخته می شوند، در آنها عرضه شود و به مرور می تواند باعث تخریب گوشی شما شود.آموزش تصویری ورود به حالت ایمن یا safe mode در اندروید در ایرناک آموزش تصویری ورود به حالت ایمن یا safe mode در اندروید در ایرناک

از این رو تنها دلیلی که گفته می شود برنامه های مورد نیاز را با استفاده از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب کنید، این می باشد تا دیگر شاهد حضور باگ ها و بدافزارهایی که می توانند باعث تخریب اسمارت فون شما شوند را نباشید.

اما در سیستم عامل اندروید این گزینه نیز وجود دارد که می توانید از آن برای پیشگیری و حذف باگ ها و بدافزارها استفاده نمایید.

چگونه در اندروید وارد حالت Safe Mode شویم؟

تا این قسمت شما تا با ویژگی های این حالت آشنا شده اید و می توانید در طی انجام مراحل ذیل، این حالت را فعال کنید.

1- برای ورود به حالت Safe Mode، ابتدا باید به صفحه هوم یا صفحه اصلی اسمارت فون خود مراجعه نمایید. سپس دکمه پاور را بفشارید تا این بخش را مشاهده کنید.

چگونه حالت سیف مود را فعال و غیرفعال کنیم؟

مراحل روشن کردن حالت Safe mode در اندروید

2- اینک انگشت خود را از روی دکمه پاور بردارید و بر روی گزینه خاموش کردن تلفن یا اصطلاحا " Power Off " انگشتتان را نگه دارید تا صفحه جدید ذیل برای شما باز شود.

سیف مود در اندوروید

ورود به safe mode در اندروید

پس از فعال کردن این حالت، شما شاهد محدودیت های اجرا شده توسط اندروید در گوشی خواهید بود که احساس خواهید کرد گوشی شما به حالت کارخانه بازگشته و اما در اصل حالت کارخانه اجرا نشده است. با این وجود می توانید به راحتی وارد تنظیمات اسمارت فون شوید و بدون هرگونه مشکلی شروع به حذف برنامه بدافزاری که منجر به اختلالاتی در اسمارت فون شده بود، نمایید.

همچنین این قابلیت برای رفع هنگ و کند شدن سیستم عامل شما هم کاربرد دارد و می توانید در این مواقع این حالت را فعال کنید و سپس شروع استفاده از برنامه های پیش فرض همانند ایمیل، گوگل کروم، پیام ها و... دسترسی پیدا کنید.

نحوه ی خروج از حالت Safe Mode

پس از آنکه شما موفق به رفع مشکلات کندی در اثر تصب بدافزارها شدید، می توانید بصورت عادی تلفن همراه خود را خاموش کنید و مجددا آنرا روشن نمایید که در این صورت مشاهده خواهید کرد که گوشی به حالت عادی بازگشته است و البته این بار بدون هر گونه بدافزار و باگ خواهد بود.

بازدید : 1,077 بار
آموزش تصویری ورود به حالت ایمن یا safe mode در اندروید
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی