در ادامه خواهیم گفت چه جوری با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم.

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک این آمورش بیشتر جنبه‌ی علمی و سرگرمی دارد زیرا در این آموزش علاوه بر خودِ لیموترش به لوازم دیگری مثل چند عدد میخ و سیم و… نیاز دارید و بعید است که مثلا اگر روزی در طبیعت وحشی گیر افتادید و نیاز به آتش روشن کردن داشتید، بتوانید با لیمویی که همراه دارید آتش روشن کنید و خود را نجات دهید!

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک و به هر حال به شما توصیه میکنیم که اگر علاقه‌مند شدید، این آموزش را حداقل یک بار هم که شده انجام دهید. مسلما تجریه‌ی جالبی خواهد یود.

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک  

چه جوری با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک برای شروع به لوازم زیر نیاز دارید.

  • یک عدد لیمو ترش
  • ۶ عدد میخ مسی
  • ۶ عدد میخ از جنس “روی”
  • مقداری سیم
  • سیم چین
  • مقداری سیم ظرفشویی

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک ابتدا لیمو ترش را بین دو کف دست خود قرار دهید و آن را کمی فشار دهید و بین دو کفِ دست خود بچرخانید تا کمی نرم شود. همچنین اگر لیموی شما یخ زده، باید اجازه دهید تا یخ آن باز شود زیر لیمو یخ زده به درد ما نمیخورد و کار نخواهد کرد!

start-fire-with-lemon-1

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک حالا وقت آن است که میخ‌ها را وارد لیمو کنیم.

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک درست مثل عکس زیر، میخ‌های مسی را با فاصله‌ی حدود ۱ سانت از هم داخل لیمو فرو کنید. میخ‌ها را تا حدود نصف طولشان وارد کنید و اجازه دهید نصف طولِ آن‌ها بیرون بماند زیرا در مرحله‌ی بعد میخواهیم به آن‌ها سیم وصل کنیم.

start-fire-with-lemon-2

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک همچنین در هنگام فرو کردن میخ‌ها درون لیمو، دقت کنید که هیچ میخی را کج وارد نکنید که احیانا در داخل لیمو به میخ دیگر اتصال پیدا نکند.

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک حالا ۶ میخ از جنس روی را هم درست مثل میخ‌های مسی و با فاصله ۱ سانتیمتر از هم تا نصف وارد لیمو کنید. همچنین توجه کنید که مجموعه‌ی میخ‌های میخ های مسی و میخ‌های روی، حدود ۳ سانتی متر از یکدیگر فاصله داشته باشند و مراقب باشید به هم اتصال پیدا نکنند.

start-fire-with-lemon-3

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک حالا چند تکه سیم با استفاده از سیم چین ببرید و میخ‌ها را ۲تا ۲تا مطالق شکل های زیر به هم وصل کنید. برای اینکه بهتر متوجه نحوه‌ی وصل کردن سیم ها شوید، میخ‌ها را شماره گذاری کردیم و میخ‌های مسی را با رنگ قرمز و میخ‌های از جنس روی را با رنگ آبی از ۱ تا ۶ شماره گذاری کردیم.

start-fire-with-lemon-4

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک حالا میخ‌ها را با استفاده از چند تکه سیم به این صورت وصل کنید :

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک میخ قرمز شماره ۱ را به میخ آبی شماره ۲ وصل کنید.

start-fire-with-lemon-5

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک میخ قرمز شماره ۲ را به میخ آبی شماره ۳ وصل کنید و این کار را تا وصل کردن میخ قرمز شماره ۵ به میخ آبی شماره ۶ ادامه دهید.

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک حالا ۲ عدد میخ وجود دارد که تک و تنها مانده‌اند! میخ آبی شماره ۱ و میخ قرمز شماره ۶. دو تکه سیمِ بلندتر بردارید و هر کدام را به یکی از این دو میخ وصل کنید.

start-fire-with-lemon-6

start-fire-with-lemon-7

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک حالا شما با استفاده از لیموترش یک باتری با ولتاژ حدود ۵ ولت ساخته‌اید. اکنون میخواهیم از این لیمو(که حالا تبدیل به باتری شده!) برای روشن کردن آتش استفاده کنید.

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک حالا سیم‌ظرفشویی را روی یک سطح قرار دهید و روی آن ماده‌ای سریع مشتعل میشود و آتش میگیرد بریزید. مثلا مقداری کاهِ خشک و سبک روی آن بریزید.

روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک روش روشن کردن آتش با لیمو ترش-ایرناک اکنون دو سیمی که از به لیمو وصل کردید را به قسمتی از سیم‌ظرفشویی وصل کنید و سعی کنید که سیم‌ها را نزدیک به هم و طوری روی سیم‌ظرفشویی قرار دهید که اتصال کوتاه رخ دهد. در نتیجه‌ی این کار سیم ظرفشویی داغ و سرخ رنگ میشود و باعث اینجاد آتش میشود. وقتی که شعله‌ی کوچکی ایجاد شد، سریع مقداری از ماده‌ی قابل اشتعال را روی آن بریزید و آتش را گسترش دهید.

start-fire-with-lemon-9

(0 رای)
بازدید : 142 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی