در محیط ویندوز با استفاده از کلید Backspace می توان متن تایپ شده را کاراکتر به کاراکتر پاک کرد ، اما برای پاک کردن تکه ای متن ها می توان از کلید میانبر استفاده کرد که در ادامه توضیح می دهیم.

معرفی برخی از قابلیت های ویندوز

امروزه یکی از مهم ترین وسایل یا ابزارهایی که باعث آسان شدن انجام کارها در سطح جهان شده است، کامپیوترها می باشند که ما می توانیم کارهایمان را بصورت روزمره در آن انجام دهیم. اما این محیط کاربری در کنار وظلیفی که برعهده دارد، ویژگی های مختلفی یا به عبارتی ترفندهای مختلفی نیز دارد که کار را برای ما آسان و آسان تر نموده است و شاید ما تعداد اندکی و انگشت شماری از آنها را بدانیم.ترفند حذف آخرین کلمه در ویندوز و WORD در ایرناک ترفند حذف آخرین کلمه در ویندوز و WORD در ایرناک

به همین دلیل در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی ایرناک قصد داریم شما را با ترفندی ساده ولی در عین حال کاربردی آشنا سازیم که می تواند به شما در کارهای روزمره تان کمک بسزایی نماید. همراه ما باشید.

پاک کردن متن   در محیط ویندوز

ترفندهای ساده و کاربردی ویندوز

در هنگام تایپ سریع بی شک برای شما پیش آمده باشد که حواستان تنها به کیبورد باشد و از چیزی که در حال تایپ کردن هستید هیچ اطلاعی نداشته باشید. بنابراین زمانیکه سرتان را بالا می آورید تا مانیتور را مشاهده کنید، تعداد زیادی غلط املایی را مشاهده خواهید نمود که با کلید " Backspace " در صفحه کلید شروع به پاک کردن حروف خواهید کرد. این در صورتی است که شما می توانید به جای آنکه حرف به حرف پاک کنید، کلمه ای حذف کنید و این می تواند در سرعت کار شما بسیار موثر باشد.

با این وجود اگر خواستار انجام این ترفند هستید باید از دو کلید " Ctrl+Backspace " بصورت همزمان استفاده نمایید گه با استفاده از این ترفند در محیط های کاربری، ورد، پاور پوینت و... مشاهده خواهید نمود که بجای پاک شدن حرف به حرف، کلمه به کلمه حذف خواهد شد.

برای مثال به تصویر ذیل نگاه کنید و با نحوه استفاده از این ویژگی آشنا شوید ؛

ترفند حذف کلمه به کلمه

همان گونه که در این متن مشاهده می کنید، کلمه آخر متن " حساسیت " بوده است و اشتباه تایپ " حاسیت " شده است. بنابراین اینک می توانید با استفاده از دو کلید کاربردی " Ctrl + Backspace " بصورت کلمه به کلمه حذف کنید. موفق باشید.

بازدید : 1,484 بار
ترفند حذف آخرین کلمه در ویندوز و WORD
5.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی