یکی از ویژگی ها و تفاوت های ویندوز 10 با ویندوز های قبلی ، قابلیت دسکتاپ مجازی ویندوز 10 می باشد که میتوان این قابلیت را نشان دهنده شخصی سازی برنامه نام برد .

دسکتاپ مجازی ویندوز 10 و نحوه استفاده از این قابلیت

ویندوز 10 جدیدترین ویندوز شرکت بزرگ مایکروسافت است که دارای برخی کاربردهای مناسبی است که اگر شما یکی از کاربرهای فعال آن باشید،شاید با آنها روبرو نشده باشید.یکی از پرکاربردترین قابلیت های ویندوز 10،دسکتاپ مجازی است که یک ویژگی و تفاوت ویندوز 10 نسبت به ویندوزهای قبلی می باشد.چگونه از قابلیت دسکتاپ مجازی ویندوز 10 استفاده کنیم؟ + آموزش تصویری در ایرناک چگونه از قابلیت دسکتاپ مجازی ویندوز 10 استفاده کنیم؟ + آموزش تصویری در ایرناک

اگر شما تصمیم به استفاده از این ویژگی منحصر بفرد هستید،تنها کافی است طبق مراحل تصویری ما پیش بروید تا بتوانید بطور کامل با این ویژگی آشنا شوید.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی ایرناک خواهیم گفت.

با استفاده از قابلیت دسکتاپ مجازی می توانید از برنامه های بسیار زیادی در آن واحد در صفحات مختلف استفاده نمایید و تنها نکته مثبت در مورد این قابلیت،سازماندهی پنجره های باز شده است و به عبارت دیگر می توان این قابلیت را نشان دهنده شخصی سازی برنامه ها نام برد.

دسکتاپ مجازی در ویندوز 10 چیست

نحوه استفاده از دسکتاپ مجازی ویندوز 10

چگونه دسکتاپ مجازی را ایجاد کنیم؟!

ساخت دسکتاپ مجازی کار بسیار آسانی است و تنها کافی است که بر روی دکمه Task View در نوار وظیفه taskbar برگزینید.اینک شما می توانید به راحتی دکمه task view را بیابید و دراین مرحله اگر آیکون مورد نظر را نیافتید، با فشردن دکمه +Tab بر روی کیبورد خود می توانید task view را باز کنید.

ایجاد کردن دسکتاپ مجازی

آموزش تصویری استفاده از دسکتاپ مجازی

نحوه اضافه کردن دسکتاپ مجازی

با فشردن Task View صفحه جدیدی در مقابل چشمان شما باز می شود که در قسمت پایین سمت راست آن عبارت New desktop را مشاهده می نمایید.با کلیک کردن بر روی این گزینهمی توانید تعداد صفحه مجزا و دلخواه خود را مطابق نیاز خود بسازید.

نحوه اضافه کردن دسکتاپ مجازی

روش اضافه کردن دسکتاپ مجازی

نحوه سوئیچ کردن میان دسکتاپ های مجازی

اگر شما بیش از یک دسکتاپ مجازی دارید،برای سوئیچ کردن آنها کافی است موس را به سمت آن ببرید وتنها یک کلیک بر روی آن نمایید و از دسکتاپ مجازی خود استفاده نمایید.

همچنین برای جابه جایی و شخصی سازی آنها،تنها کافی است تا کیلک راست را نگهدارید و به سمت چپ،راست،بالا و پایین جابجا نمایید.

همچنین برای سرعت بخشیدن دسترسی به دسکتاپ مجازی کافی است که کلیدهای Windows + Tab را از کیبورد بفشارید.

سوئیچ کردن دسکتاپ های مجازی

آموزش سوئیچ کردن دسکتاپ های مجازی

کار کردن با پنجره های مختلف در دسکتاپ مجازی

اینک با استفاده از این آموزش شما می توانید دسکتاپ مجازی را برای خود بسازید و هر گونه ای که علاقه دارید آنها را شخصی سازی نمایید.اینک شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه از برنامه های باز در دسکتاپ مجازی استفاده نماییم؟!

تنها کاری که شما برای این بخش باید انجام دهید ، شامل این است که باید ابتدا دسکتاپ مجازی خود را برگزینید و سپس بر روی آن کلیک نمایید.پس از کلیک کردن بروی مورد نظر خودتان،می توانید با خیالی راحت از برنامه مورد نظر خود استفاده نمایید.

کارکردن با پنجره های مختلف در دسکتاپ مجازی

روش کارکردن با پنجره های مختلف در دسکتاپ مجازی

چگونه دسکتاپ مجازی را حذف کنیم

برای حذف کردن دسکتاپ های مجازی تنها کافی است که شما بر روی علامت ضربدر قرمز رنگ، مطابق تصویر کلیک کنید و سپس دسکتاپ مجازی که خواستار حذف آن بودید،بسته خواهد شد.

حذف دسکتاپ مجازی ویندوز 10

آموزش حذف کردن دسکتاپ مجازی

بازدید : 1,561 بار
چگونه از قابلیت دسکتاپ مجازی ویندوز 10 استفاده کنیم؟ + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی