پردازنده‌های Coffee Lake-S اینتل به مادربردهای جدید سری 300 نیاز دارند اما آیا مادربردهای سری 300 از پردازنده‌های Kaby Lake یا حتی SkyLake پشتیبانی می‌کنند؟

مادربردهای سری 300 از پردازنده‌های Kaby Lake پشتیبانی نمی‌کنند در ایرناک مادربردهای سری 300 از پردازنده‌های Kaby Lake پشتیبانی نمی‌کنند در ایرناک وب سایت هلندی Hardware.Info به این پرسش پاسخ داده است.

مادربردهای سری 300 از پردازنده‌های Kaby Lake پشتیبانی نمی‌کنند در ایرناک

یک پردازنده نسل هشتمی (Coffee Lake) در کنار یک پردازنده نسل هفتمی (Kaby Lake)

پردازنده‌ای Coffee Lake درست مبتنی بر همان سوکت LGA 1151 فعلی هستند و حتی آرایش یا چیدمان پایه‌ها تغییر نکرده است، بنابراین دست کم پردازنده‌های Coffee Lake بر روی مادربردهای سری 200 یا 100 و پردازنده‌های Kaby Lake و SkyLake بر روی مادربردهای سری 300 قابل نصب هستند، با این حال قابل نصب بودن لزوماً به معنای سازگاری نیست.

وب سایت Hardware.Info که به نمونه‌ای از پردازنده Core i7 8700K و یک مادربرد Z370 دسترسی داشته، سازگاری احتمالی میان دو نسل اخیر از پردازنده‌ها و مادربردهای اینتل را بررسی کرده است، البته نسل Coffee Lake هنوز رسماً معرفی نشده.

به همین منظور آنها یک پردازنده Celeron G3930 را بر روی مادربرد Z370 تست کرده‌اند که سیستم روشن نشده است. همچنین تست Core i7 8700K بر روی مادربرد Z270 هم موفقیت آمیز نبوده. بنابراین اگر اینتل در آینده پشتیبانی را از طریق به‌روزرسانی BIOS ممکن نکند (که تقریباً بعید است)، مادربردهای سری 300 از پردازنده‌های Kaby Lake پشتیبانی نمی‌کنند، تکلیف سازگاری پردازنده‌های Coffee Lake با مادربردهای سری 200 هم که از مدت‌ها قبل معلوم است.

منبع : شهر سخت افزار / پردازنده‌های Kaby Lake اینتل بر روی مادربردهای Z370 قابل استفاده نیستند

بازدید : 244 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی