هنوز افرادی هستند که برای استفاده شخصی یا حرفه‌ای اقدام به خرید پرینتر می‌کنند که لازم است قبل از خرید یک سری نکات را مد نظر داشته باشند.

امروزه مردم به دفعات کمتری نسبت به گذشته تصمیم می‌گیرند تا مطالب و اسناد خود را پرینت بگیرند و شاید علت آن را این دانست که آن ها می‌توانند به سادگی اطلاعات مورد نظرشان را در گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌های خود نگهداری کنند.

با این تفاسیر هنوز افرادی هستند که برای استفاده شخصی یا حرفه‌ای اقدام به خرید پرینتر می‌کنند، اما باید به این نکته توجه داشت که تغییری در پرینتر‌ها ایجاد نشده است، اما دنیای تکنولوژی تغییرات زیادی داشته است.نکات مهم خرید پرینتر + تصاویر در ایرناک نکات مهم خرید پرینتر + تصاویر در ایرناک

پرینتر‌های امروزی با فراهم کردن امکان پرینت از طریق موبایل و اتصال بی سیم، هر آنچه که در توان دارند را ارائه می‌کنند، و بعضی از مدل‌ها نیز تکنولوژی‌های جدیدی مانند NFC (near-field communication) را دارند.

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید پرینتر بخرید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به یک سری نکات قبل از خرید توجه کنید.

راهنمای خرید پرینتر

بطور مثال؛ بدانید دقیقا می‌خواهید از چه چیزی پرینت بگیرید و پرینتر خریداری شده باید چه کاربردی داشته باشد، تصمیم دارید، متن، گرافیک یا عکس سیاه وسفید بگیرید و یا تنها تصمیم به پرینت متونتان دارید که در نتیجه اگر تعداد این متون زیاد است یک پرینتر لیزر سیاه و سفید برای شما بسیار مناسب است.

اما برای پرینت گرفتن از عکس‌ها یا تصاویر گرافیکی احتیاج به یک پرینتر رنگی جوهر افشان (جوهر پاش) یا در صورت امکان یک پرینتر لیزر رنگی دارید.

مهم‌ترین نکاتی که قبل از خرید یک پرینتر باید به آن توجه کنید
  • چاپ دو رو به‌صورت خودکار
  • حداکثر صفحات چاپ‌شده در ماه (Monthly duty cycle)
  • سرعت موتور (سرعت چاپ)
  • کارتریج‌های استارتر
  • وضوح چاپ (dots per inch)
  • وضوح اسکن

راهنمای خرید پرینتر

کاربران پرینتر‌ها معمولا به یکی از این سه گروه زیر تعلق دارند پس بهتر است بدانید که شما متعلق به کدام گروه هستید!

کاربران خانگی:

این کاربران می‌توانند یک شخص، یک دانش آموز یا اعضای یک خانواده باشند.

کاربران خانگی پرینتر ممکن است که میزان پرینت گرفتنشان زیاد نباشد، اما احتمال پرینت گرفتن هر چیزی توسط آن‌ها وجود دارد، از تکالیف مدرسه گرفته تا عکس‌های خانوادگی و …

کاربران خانگی معمولا به دنبال پرینتر‌های جوهرافشان (inkjet printers) هستند که هم قیمت مناسبتری دارند و هم همه کاره هستند.

 

کاربران شرکتی:

کاربرانی که به صورت کار در منزل یا در دفاتر کوچک فعالیت می‌کنند ممکن است استفاده کم یا زیاد از پرینتر داشته باشند، اما همیشه به دنبال پرینت‌های با کیفیت هستند.

برخی از این افراد ممکن است فکر کنند که نیاز به پرینتر‌های لیزری (laser printers) دارند، اما در اغلب موارد یک پرینتر جوهرافشان با همان قیمت برایشان قابلیت بیشتری را خواهد داشت و جوهرش هم ارزان‌تر خواهد بود.

 

کاربران کارگروه‌های کوچک:

این کاربران در محیط‌های تجاری به پرینتر‌های سخت جانی نیاز دارند که بتوانند حجم بیشتری از کار‌های متنوع را در مدت کوتاه تری به انجام برسانند.

یک پرینتر پرکار می‌تواند رضایت این افراد را جلب کند.

بازدید : 3,849 بار
نکات مهم خرید پرینتر + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,040