این مقاله دارای ۳ بخش است که اولی ارسال فکس از طریق ماشین فکس، ارسال فکس با کامپیوتر و موبایل می باشد.

این روزه ها فکس یکی از سریعترین روش هایی است که می توان یک مقاله یا یک اسناد را برای یک شخص در یک کشور دیگر ارسال کنرد که نسبت به دیگر روش ها هزینه کمتری دارد. این دستگاه تصویر مدارک فرستاده شده توسط دستگاه های فکسِ دیگر را هم چاپ می کند. ماشینی که تصویر را می فرستد الگوی نقاط روشن و تاریکِ مدرک را به سیگنالِ الکتریکی تبدیل می کند. این سیگنال از طریق شبکه تلفن به دستگاه گیرنده می رسد که سیگنال را به صورت اولیه اش بر می گرداند. این مقاله دارای ۳ بخش است که اولی ارسال فکس از طریق ماشین فکس، ارسال فکس با کامپیوتر و موبایل می باشد.ارسال فکس با ماشین فکس ، کامپیوتر و موبایل + آموزش تصویری در ایرناک ارسال فکس با ماشین فکس ، کامپیوتر و موبایل + آموزش تصویری در ایرناک

 

ارسال فکس از طریق ماشین فکس:

1 - جمع آوری تمام اسناد و صفحاتی که می خواهید فکس کنید.

 

چگونه یک فکس ارسال کنیم

 

2 - آماده کردن سربرگ: بهتر است اگر چندین صفحه فکس میخواهید ارسال کنید اول از همه یک برگه درست و اطلاعاتی از قبیل نام و شماره فکس فرستنده، نام و شماره فکس گیرنده، تاریخ و تعداد صفحات را در آن برگه وارد کنید و اول از همه آن را ارسال کنید.

 

چگونه یک فکس ارسال کنیم

 

3 -  تعیین اینکه برگه ای را که میخواهید فکس کنید باید، چگونه آن را وارد دستگاه کنید؟ این کار بستگی به مدل دستگاه شما دارد که روی خود فکس نشان داده شده است که برگه را به چه صورت قرار دهید. در این کار دقت کنید زیرا ممکن است گیرنده یک برگه سفید را دریافت کند.

 

چگونه یک فکس ارسال کنیم

 

4 -  شماره گیرنده فکس را وارد کنید: پس از اتمام قرار دادن صفحات، حال باید شماره گیرنده فکس را همراه با کد وارد کنید. همانند گرفتن شماره تلفن می باشد.

 

چگونه یک فکس ارسال کنیم

 

5 - دکمه ارسال را بزنید. بعد از زدن دکمه ارسال، شما صدایی خواهید شنید که دستگاه فکس شروع به خواند اطلاعات می کند و تک تک برگه ها وارد دستگاه می شوند.

 

چگونه یک فکس ارسال کنیم

 

6 - حال روی صفحه نمایش ماشین فکس نگاه کنید که آیا پیامی مبتنی بر موفقیت بودن ارسال ظاهر می شود یا نه.

 

چگونه یک فکس ارسال کنیم

 

ارسال فکس از طریق کامپیوتر

1 - استفاده از نرم افزار فکس پیشفرض خود ویندوز: برای پیدا کردن نرم افزار فقط کافی است کلمه Fax and Scan را در قسمت پنجره استارت سرچ کنید. ولی باید به نکات زیر توجه کنید:

  • مطمئن شوید که خط تلفن شما به کامپیوتر متصل است. زیرا برای ارسال فکس شما به آن نیاز دارید.
  • باید متنی را که میخواهید ارسال کنید، در کادر بزرگ وارد کنید و شماره شخص گیرنده را در قسمت to وارد کنید.
  • سپس روی send کلیک کنید. فایل شما رسال شد.

 

چگونه یک فکس ارسال کنیم

 

2 - ارسال فکس از طریق سرویس های آنلاین: همچنین سایتهای گوناگونی مانند فکس دات ای ار وجود دارد که می توانید از طریق آنها فکس خود را با کمترین هزینه ممکن ارسال کنید.


ارسال فکس از طریق موبایل

 

چگونه یک فکس ارسال کنیم

 

شما برای ارسال فکس از طریق موبایل باید یکی از سرویس های آنلاین که در بالا گفته ایم را خریداری کنید. به عنوان مثال سایت فکس دات ای آر دارای یک برنامه برای سیستم عامل اندروید و آی او اس می باشد که دارای ویژگی های زیر است:

  • ارسال و دریافت فکس در هر مکان و هر زمان
  • اسکن متون با دوربین موبایل، افزودن متن و ارسال به دستگاه فکس
  • دسترسی به بایگانی حساب کاربری FAX.IR
  • forward و reply فکس های دریافتی به فکس سنتی
  • بهره‌گیری از phonebook موبایل جهت ارسال سریع فکس

چگونگی

بازدید : 3,343 بار
ارسال فکس با ماشین فکس ، کامپیوتر و موبایل + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...
کاربران آنلاین : 3,190