شرکت گوگل با انتشار فهرستی، ایران را از تحریم برنامه پلی استور خارج خواهد کرد.

ایران از تحریم گوگل - پلی استور خارج میشود در ایرناک ایران از تحریم گوگل - پلی استور خارج میشود در ایرناک شرکت گوگل در بیانیه اخیر خود اعلام کرد نام جمهوری اسلامی ایران به فهرست کشورهایی که می‌توانند از برنامه های اپلیکشین «Play Store» استفاده کنند اضافه خواهد شد.

طبق اعلام یکی از توسعه‌دهندگان برنامه پلی استور، نام چند کشور جدید از فهرست تحریم های شرکت گوگل خارج خواهد شد که در این میان نام ایران نیز به چشم می‌خورد.

از دیگر کشورهای حاضر در فهرست جدید گوگل می‌توان به کشورهایی مانند چین و کوبا اشاره کرد. گفتنی است؛ امکان دانلود نرم‌افزارهای رایگان برای کاربران ایرانی در پلی استور باز شده است اما همچنان امکان پرداخت درون برنامه‌ای هنوز وجود ندارد.

هرچند مدتی پیش شرکت اپل تحت فشارهای سیاسی دولت ترامپ، دسترسی میلیون ها کاربر ایرانی را به اپ استور مسدود کرد، مسئولان شرکت گوگل این اصل را متوجه شده اند که باید به مخاطبان ایرانی خود که البته تعدادشان کم هم نیست احترام بگذارند.

بازدید : 212 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی