آیا تا به حال برایتان پیش آمده که چندین تب باز کنید و ناگهان صدایی از یکی از آن‌ها بلند شود؟ این موضوع نه تنها آزار دهنده است، بلکه اگر در مکانی عمومی باشید خجالت‌زده می‌شوید.

نحوه‌ی قطع کردن صدای تب‌های جدید در فایرفاکس و کروم در ایرناک نحوه‌ی قطع کردن صدای تب‌های جدید در فایرفاکس و کروم در ایرناک زمانی آزار‌دهنده‌ترین مسئله در اینترنت تبلیغات پاپ-آپ بود. اما حال وب‌سایت‌ها روشی آزاردهنده‌تر برای تبلیغاتشان پیدا کرده‌اند: ویدئوهای صدادار که خودشان به صورت خودکار پخش می‌شوند.

 

بستن صدای تب‌ها به صورت خودکار در کروم

گوگل کروم در حال ساخت قابلیتی است که به شما اجازه دهد به طور دائمی صدای تب‌ها را ببندید. اما تا آن زمان می‌توانید وب‌سایت‌ها را با استفاده از افزونه‌هایی مانند MuteTab ساکت کنید.

این افزونه را دانلود کنید. سپس می‌توانید با استفاده از آیکون مخصوصی که در سمت راست بالای مرورگرتان قرار دارد آن را مدیریت کنید. اگر از صدای این تب‌ها خسته شده‌اید گزینه‌ی Privacy Mode را فعال کرده تا به صورت خودکار صدای همه‌ی تب‌ها را ببندید.

نحوه‌ی قطع کردن صدای تب‌های جدید در فایرفاکس و کروم در ایرناک

 

اما می‌توانید تب‌ها را به صورتی که خودتان می‌خواهید مدیریت کنید و صدای آن‌ها را ببندید. گزینه‌ی Mute background tabs را انتخاب کنید تا صدای همه‌ی تب‌ها را به جز تب باز ببندد. به گزینه‌ی Options بروید تا انتخاب کنید که چه وب‌سایت‌هایی همیشه در حالت بی صدا و چه تب‌هایی با صدا باشند.

 

بستن صدای تب‌ها به صورت خودکار در فایرفاکس

برای کاربران فایرفاکس افزونه‌ی مناسب برای این کار Mute Tab است. روی منو سه خط و سپس روی Add-ons کلیک کنید، سپس تب Extensions را انتخاب کنید تا add-onsهای نصب شده روی دستگاه خود را ببینید و آن‌ها را مدیریت کنید. در گزینه‌ی Options روی Mute Tab کلیک کنید.

شما همچنین می‌توانید برای ساختن یک میانبر سریع از Mute Tab while holding a certain key استفاده کنید. یک کلید مانند ALT را انتخاب کنید. وقتی که روی یک تب کلیک می‌کنید آن کلید را فشار دهید تا صدای تب را خاموش کند.

نحوه‌ی قطع کردن صدای تب‌های جدید در فایرفاکس و کروم در ایرناک

لازم به ذکر است که این افزونه‌ی فایرفاکس تنها تب‌های جدید را ساکت می‌کند و شما با هم صدای اولین تب باز شده را می‌شنوید.

منبع: makeuseof

بازدید : 3,376 بار
نحوه‌ی قطع کردن صدای تب‌های جدید در فایرفاکس و کروم
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی