ما میخواهیم آموزش دهیم که چه جوری بودن اینکه فایلی از ویندوز شما کم شود، رمز یوزر خود را ریست کنید.

هک پسورد ویندوز + آموزش تصویری در ایرناک هک پسورد ویندوز + آموزش تصویری در ایرناک برای خیلی ها پیش آمده که رمزی که برای یوزر خود گذاشته اند را فراموش کرده اند و نمی توانند وارد یوزر خود شوند. حالا ما میخواهیم آموزش دهیم که چه جوری بودن اینکه فایلی از ویندوز شما کم شود، رمز یوزر خود را ریست کنید. ما در این آموزش از ویندوز ۷ استفاده کرده ایم و اگر شما از ویندوز ۸ یا ۸٫۱ استفاده می کنید، می توانید از این روش استفاده کنید.

 

1 - دی وی دی ویندوز را در جای دیسک قرار دهید و سیستم خود را ریست و بوت کنید تا کامپیوتر یا لپ تاپ خود وارد نصب ویندوز شود. پس از بالا آمدن صفحه نصب ویندوز، دكمه Next را زده، سپس از پایین کادر نصب روی “Repair your computer” کلیک کنید.

 

چگونه پسورد ویندوز خود را ریست کنیم

چگونه پسورد ویندوز خود را ریست کنیم

 

2 - سپس در پنجره باز شده، پس از انتخاب سيستم عامل، دكمه Next را زده و در صفحه بعدی، بر روی گزینه Command Prompt كليك کنید.

 

چگونه پسورد ویندوز خود را ریست کنیم

 

3 - پس از اجرا شدن برنامه cmd، بايد از فایلی که قرار است برای ورود به ویندوز دستکاری شود، در محل دیگری نسخه پشتيبان بگیرید. برای انجام این کار، دستور زیر را تایپ کنید:

copy c:\windows\system32\sethc.exe c:\

 

چگونه پسورد ویندوز خود را ریست کنیم

 

4 - حالا فقط کافی است كه فایل اجرایی cmd را کپی کنید. برای این کار، از دستور زير استفاده نماييد:

copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe

 

5 - آنگاه، برنامه cmd را بسته، سیستم خود را ریستارت کنید و اجازه دهيد تا به صورت عادی، ویندوز بارگذاری شود. هنگامي که صفحه خوش آمد گویی و در خواست كلمه عبور را مشاهده کردید، دکمه Shift صفحه كليد را ۵ مرتبه فشار دهيد تا پنجره command prompt در حالت مدير سيستم، نمایش داده شود.

6 - هم اكنون، زمان تغيير كلمه عبور ویندوز است. بنابراين، دستور زیر را تایپ کنید :

net user administrator NewPassword

 

  • توجه داشته باشيد كه به جای كلمه administrator، باید نام کاربری ویندوز و به جای NewPassword، رمز عبور جدیدی که می خواهید جایگزین پسورد فعلی شود را تایپ نماييد.
  • سپس برنامه cmd را بسته و با كلمه عبور جدیدی كه داده ايد، وارد ویندوز شوید.

 

چگونه پسورد ویندوز خود را ریست کنیم

 

7 - در آخر هم باید فایل اصلی sethc.exe را که از آن نسخه پشتيبان گرفته اید، جایگزین فایل فعلی نماييد. براي انجام اين كار، دوباره سیستم را از روي DVD ویندوز راه اندازي كرده و زمانی که بعد از قسمت Repair your computer پنجره cmd نمایش داده شد، دستور زیر را برای جایگزینی آن تایپ کنید:

copy c:\sethc.exe c:\windows\system32\sethc.exe

چگونگی

بازدید : 2,331 بار
هک پسورد ویندوز + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی