در این مطلب کوتاه، نحوه وارد کردن و نوشتن انواع فرمول و عبارات کسری و رادیکالی را به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه در ورد کسر فارسی بنویسیم در ایرناک چگونه در ورد کسر فارسی بنویسیم در ایرناک ممکن است در محیط نرم افزار Microsoft Word نیاز به نوشتن فرمول و عبارات کسری پیدا کرده باشید. از فرمول های ساده و تا پیچیده و یا حتی عبارات کسری، رادیکالی، سینوسی، ماتریکس ها و… . در این مطلب کوتاه، نحوه وارد کردن و نوشتن انواع فرمول و عبارات کسری و رادیکالی را به شما آموزش خواهیم داد.

 

وارد کردن فرمول و عبارت کسری (Equation) در ورد

نرم افزار word را در سیستم فراخوانی کنید تا محیط ویرایشی این نرم افزار برای شما نمایش داده شود. سپس از منوی بالایی به زبانه ی Insert بروید. در زبانه یا تب insert بخشهای مختلفی وجود دارند که یکی از این بخش ها Symbols است:

آموزش نوشتن فرمول در ورد 2007

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید بخش symbols دارای دو قسمت است: Equation و Symbol. اگر بر روی فلشی که پایین عبارت Equation نمایش داده شده کلیک کنید منویی برای شما نمایش داده میشود که میتوانید نوع فرمول مورد نظر و ساختار آنرا انتخاب کنید.

آموزش نوشتن فرمول در ورد 2007

اکنون از این بین ساختار فرمول، عبارت کسری، رادیکالی و یا حتی ماتریکس و … را انتخاب کنید تا نمونه ی پیشفرض این ساختار در محیط نوشتاری نرم افزار برای شما وارد شود.

حال به سادگی و با کلیک کردن در بخشهای مشخص شده در این نمونه پیشفرض، عبارت مورد نظر خودتان را وارد نمایید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود انواع عبارتهای کسری، رادیکالی و فرمولهای ساده و پیچیده را در word وارد کنید.

نکته: اگر نرم افزار ورد شما گزینه ی ذکر شده را ندارد باید با استفاده از DVD ورد که در اختیار دارید این بخش را به صورت جداگانه نصب کنید ولی به طور معمول این بخش در ورد فعال است.

بازدید : 2,397 بار
چگونه در ورد کسر فارسی بنویسیم
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی