یکی از قسمت های لپ تاپ که دست با آن زیاد سرکار دارد صفحه کلید کیبورد آن می باشد، که گرد و خاک و آشغال لابه لایه آن میرود و نیاز به تمیز کردن دارد.

چگونه کیبورد لپ تاپ را تمیز کنیم

این روزها لپ تاپ ها یکی از عضو های جدا نشدنی در خانه و ادارات می باشند و بیشتر مردم با آنها سرکار دارند. یکی از قسمت های لپ تاپ که دست با آن زیاد سرکار دارد کیبورد آن می باشد، که گرد و خاک و آشغال لابه لایه آن میرود و نیاز به تمیز کردن دارد. در این چگونگی شما یاد خواهید گرفت که کیبورد لپ تاپ خود را براحتی تمیز کنید.چگونه کیبورد لپ تاپ را تمیز کنیم + تصاویر در ایرناک چگونه کیبورد لپ تاپ را تمیز کنیم + تصاویر در ایرناک

1 - قبل از شروع هر کاری لپ تاپ خود را خاموش کرده و کابل برق و یا usb های متصل به آن را جدا کنید.

 

چگونه کیبورد لپ تاپ را تمیز کنیم

 

2 - یکی از راههای ساده تمیز کردن کیبورد، لپ‌تاپ خود را به طرف جلو شیب دهید. سپس به آرامی، ضربه ای به پشت لپ تاپ زده و به آرامی دست خود را روی دکمه های لپ تاپ بکشید تا هرچی آشغال لابه لای کیبورد می باشد بیرون آید.

 

چگونه کیبورد لپ تاپ را تمیز کنیم

 

3 - انتهای یک قاشق چای‌خوری را با پارچه‌ای مرطوب بپوشانید. حال قاشق چای‌خوری را در امتداد لبه‌های کلید‌های کی‌بورد بکشید. این کار سبب می‌شود تا تمام گرد و غبارهای موجود در بین صفحه کیبورد، از آن خارج شده و صفحه کلید کمی زیباتر جلوه کند.

 

 

4 - برای خارج کردن جرم‌ها و ذرات زیر کیبورد که در آن فرو رفته‌اند از دمنده هوای فشرده با زاویه مورب استفاده کنید. به راهنمای استفاده از لپ‌تاپ مراجعه کنید. چرا که ممکن است کلید‌های کیبورد شما قابلیت برداشته شدن به منظور نظافت را داشته باشند. پس از تمیز کردن از قرار گرفتن درست کلید‌ها در جای درست خودشان مطمئن شوید.

  • بعضی از کلید‌ها یک پایه فلزی دارند، ابتدا پایه فلزی آن‌هارا به صورت اسلاید در ریل خود برده و سپس کلید‌های صفحه کیبورد را در مکان مربوطه جا بزنید.
  • از جا زدن هر کلید در محل مربوط به خود آن، مطمئن شوید. برای اطمینان از صحت جای گذاری کلیدها در محل مربوطه، از صفحه کیبورد عکس بگیرید.
  • برای خارج کردن کلیدهای صفحه کیبورد، از یک پیچ گوشتی استفاده نمایید.
  • برای ضد عفونی کردن صفحه کلید، از الکل کمک بگیرید اما به یاد داشته باشید، غوطه وری زیاد کلید‌های صفحه کیبورد در الکل، سبب می‌شود تا نوشته چاپ شده بروی آن‌ها پاک شود.

 

آموزش تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

بازدید : 2,221 بار
چگونه کیبورد لپ تاپ را تمیز کنیم + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی