یکی از نکات مهمی که هنگام خرید تخت خواب های یک نفره و دو نفره باید به آن دقت کنید ابعاد و اندازه استاندارد تخت خواب است .

آشنایی ابعاد استاندارد انواع تخت خواب

خواب یکی از نیاز اصلی و مشترک همه انسان­ها است و همه ما به طور میانگین یک سوم عمر را در رختخواب می­ گذرانیم و داشتن یک خواب آرام و راحت میتواند ما را برای روز بعد پرانرژی کند. اولین چیزی که برای داشتن خوابی راحت و باکیفیت نیاز داریم داشتن یک تخت خواب استاندارد و مناسب است .ابعاد استاندارد تخت خواب چقدر است؟ + تصاویر در ایرناک ابعاد استاندارد تخت خواب چقدر است؟ + تصاویر در ایرناک

هنگام انتخاب و خرید تخت خواب مناسب و ایده آل نکات زیادی را باید در نظر داشته باشید که یکی از آن ها ابعاد و اندازه استاندارد تخت خواب است، بسیاری از افراد از ابعاد استاندارد تخت خواب های یک نفره و دونفره مطلع نیستند و هنگام خرید دچار سردرگمی میشوند در این بخش از دنیای مد ایرناک شما را با ابعاد استاندارد انواع تخت خواب آشنا میکنیم.

سایز تخت خواب دونفره استاندارد

سایز تخت خواب دونفره استاندارد

از آنجایی که هرکس به طور معمول تقریبا 8 ساعت از شبانه روز را روی تخت خواب سپری میکند و در این 8 ساعت نیاز به آرامش و امنیت دارد پس باید از اهمیت استاندارد بودن تخت خواب غافل نشوید.

ابعاد استاندارد تخت کودک:1400 * 600

ابعاد استاندارد تخت یک نفره:1900 * 1000

ابعاد استاندارد تخت یک نفره:xl:2150 * 1000

ابعاد استاندارد تخت یک نفره کامل:1900 * 1400

ابعاد استاندارد تخت یک نفره کامل :xl:2150 * 1400

ابعاد استاندارد تخت کویین:Queen–:2150 * 1550

ابعاد استاندارد تخت کینگ:King-:2150 * 1950

ابعاد استاندارد تخت خواب

ابعاد استاندارد تخت خواب

البته بد نیست این نکته را بدانید که ابعاد و سایزهای ذکر شده در این مطلب برای انوع مدل تخت خواب، اندازه تشک تختخواب است و اندازه کلی تخت خواب به میزان تزئینات تخت خواب ها بستگی دارد.

 

انتخاب فرش برای دکوراسیون قسمت های مختلف منزل قائده و قانون دارد، برای اینکه بتوانید بهترین فرش را برای منزل تان بخرید باید نکات مهمی را بدانید.


نکات انتخاب فرش برای منزل

فرش یکی از اجزای مهم دکوراسیون منزل است مخصوصا برای ما ایرانی ها به نوعی میتوان گفت فرش اصلالت فرهنگ ایران زمین را یادآوری میکند. هنگام انتخاب و خرید فرش باید حسابی حواس تان را جمع کنید و با رعایت برخی نکات مهم بتوانید بهترین فرش را برای دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید.

در انتخاب فرش باید به چند نکته دقت کنید از جمله رنگ، طرح، جنس، تراکم، شانه، دستبافت یا ماشینی بودن و... همچنین باید فرشی را انتخاب کنید که با رنگ دکوراسیون منزل ست باشد .

نکات انتخاب فرش برای پذیرایی

نکات انتخاب فرش برای پذیرایی

برای نحوه پهن کردن فرش در دکوراسیون منزل همه چیز برمیگردد به سلیقه شما، مثلا خیلی از افراد هستند که ترجیح میدهند کل مبلمان و پایه های میز آنها روی فرش قرار بگیرد ولی برخی از افراد دوست دارند فرش وسط مبلمان قرار بگیرد طوری که اصلا پایه های مبل روی فرش نباشد.

بد نیست این نکته را نیز بدانید که اگر خانه شما همیشه پر از مهمان است و رفت و آمد زیاد دارید بهتر است فرش های ساده و رنگ روشن نخرید زیرا زود کثیف میشوند ولی فرش هایی با طرح های شلوغ و یا گلدار انتخاب کنید زیرا این کار باعث می شود که آلودگی کمتری را نشان دهد.

نکات خرید فرش برای دکوراسیون منزل

نکات خرید فرش برای دکوراسیون منزل

1 -برای فرش اتاق غذاخوری باید این نکته را بدانید که فرش آن باید به اندازه ای باشد که عرض آن، حداقل 70 سانتی متر از عرض میز ناهارخوری بیشتر شود به این دلیل که پایه های میز دقیقا روی فرش قرار بگیرد.

2 -برای جلوی کاناپه و مبل ها، بهتر است که از یک جفت فرش که دقیقا مثل هم هستند استفاده نکنید، بلکه از فرش های تک استفاده کنید اینطوری خیلی زیباتر است.

انتخاب فرش برای قسمت های مختلف خانه

انتخاب فرش برای قسمت های مختلف خانه

3 - اگر برای اتاق خواب میخواهید فرش مناسب انتخاب کنید، بهتر است به جای استفاده از یک فرش بزرگ، از چند قالیچه کوچک استفاده کنید.

4 - اگر مبلمان استیل دارید، از فرش های اسلیمی گلدار باید در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید.

5 - فرش هایی که ترنج دار هستند، برای پذیرایی و اتاق نشیمن که وسط آن لوستری آویزان باشد معرکه هستند.

بازدید : 3,915 بار
ابعاد استاندارد تخت خواب چقدر است؟ + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...