سعی كنید از رنگ های مشابه و بسیار نزدیک به هم استفاده كرده و هنگام چیدن میز از تنوع رنگی زیاد پرهیز كنید. ما سعی كرده ایم در چیدن این میز و وسایلش از رنگ بنفش، رنگ سال استفاده كنیم.

اصول چیدمان بهاری خانه برای عید نوروز

راه های مختلفی برای تزئین خانه وجو دارد. چینی ها و كریستال های مورد علاقه خود را از كمدها بیرون آورید و روی میز بچینید. سعی كنید از رنگ های مشابه و بسیار نزدیک به هم استفاده كرده و هنگام چیدن میز از تنوع رنگی زیاد پرهیز كنید. ما سعی كرده ایم در چیدن این میز و وسایلش از رنگ بنفش، رنگ سال استفاده كنیم.اصول چیدمان بهاری خانه + عکس در ایرناک اصول چیدمان بهاری خانه + عکس در ایرناک

ایده هایی برای دکوراسیون بهاری منزل

بدون شک بهار زیباترین فصل سال است و طبیعت دل انگیزی دارد، با آمدن فصل بهار حیف است از این همه زیبایی در دکواسیون منزل مان استفاده نکنیم. زیبایی های فصل بهار را به سادگی وارد منزل تان کنید و دکوراسیونی خوش آب و رنگ با حس و حال طبیعت داشته باشید.

با نزدیک شدن نوروز بد نیست دستی به سر و گوش منزل تان بکشید و دکوراسیون آن را از زمستانی به بهاری تغییر دهید. دکوراسیون بهاری یعنی استفاده از رنگ های شاد و ملایم به همراه گل و گیاهان طبیعی.

حمامی به سبک سنتی

آیا به دنبال ظاهری ماندگار هستید؟ حمامی به سبک سنتی هیچگاه قدیمی نمی شود، پس سعی کنید از گذشته ها الهام بگیرید.

دکوراسیون حمام زیبا و مدرن

اگر به دنبال حمامی‌ به سبکی جذاب و پیچیده هستید، از وسایلی به سبک سنتی استفاده کنید.

می توانید از زمین های چوبی برای ایجاد گرمای بیشتر در محیط استفاده کنید.

تلاش کنید تمام وسایل شما در حمام با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. شما می توانید وسایل قدیمی‌ را طوری کنار وسایل جدید بچینید که با یکدیگر هماهنگ شوند. مثلا جا‌حوله ای استیل و مدرن تا زمانی که ساده باشد، هماهنگی حمام را بر هم نمی زند.

جای مسواک و صابون را ساده و به رنگ سفید انتخاب کنید و از سبدهای چوبی حصیری برای طبقه بندی وسایل استفاده کنید.

از راهنمای گام به گام ما استفاده کنید تا فضای حمام خود را با زیرکی متحول کنید. با تغییراتی که ایجاد خواهید کرد، حمام شما برای سال های سال زیبا و جذاب خواهد ماند.

سبکی کلاسیک و قدیمی‌ انتخاب کنید.

به دنبال لوازمی ‌باشید که یادآور دوران قدیم باشند. همچنین اگر توالت فرنگی در حمام دارید، می توانید مخزن آب را در سطحی بالاتر و دسته سیفون آن را به شکل زنجیر انتخاب کنید، اما اگر فضا و بودجه شما محدود است،یك توالت فرنگی ساده نیز کفایت می کند. از شیر آب های مرکب استفاده نکنید. به دنبال شیر آب های سنتی باشید که آب گرم و سرد از هم جدا هستند.

نکات انتخاب پرده حمام

از قفسه های ساده و باریک برای حل مشکل کمبود جا استفاده کنید.

به دنبال دسته ها و شیر آب های سنتی باشید. با این کار ظاهری آراسته به محیط می بخشید.

اگر وان حمام شما جایی برای گذاشتن وسایل ندارد، با نصب قفسه کوچک، به محیط حمام نظم ببخشید.

یک رادیاتور عمودی نصب کنید. بر یک رادیاتور سنتی و عمودی سرمایه گذاری کنید. این نوع رادیاتورها، هم زیبا و شیک هستند و هم کاربرد بیشتری دارند.

شاخه های درختان

روبان های بنفش با خال های سفید به دور گلدان های سفالی و تخم مرغ های پلاستیكی رنگ شده كه با چسب به شاخه های سبز چسبانده شده اند، جلوه زیبایی به این میز داده اند و بر طراوت آن افزوده اند.

اصول چیدمان بهاری خانه برای عید نوروز

دسته گل خرگوشی

عطر یاس بنفش، در كنار سنبل انگوری رنگ در سبد گلی كه خرگوشی بازیگوش در دست دارد، بسیار خوشایند است.این سبد هم گلدان كوچک گل های شما و هم در مجموع تركیبی زیبا برای تزئین گوشه ای از خانه است.

امروزه زندگی در شهرهای بزرگ باعث شده كه انسان بیشتر نیازمند احساس آرامش و راحتی در خانه باشد و در صورت شاغل بودن پس از بازگشت به منزل، دوست دارد در محیطی آرام و دلپذیر و هر چند كوچک، شب را به صبح برساند تا روز دیگری شروع شود، اما چگونه می توان این محیط را فراهم كرد تا همه اعضای خانواده بتوانند از آن بیشترین لذت را ببرند؟

تزئین پنجره آشپزخانه

از ظرف غذای نوزادتان استفاده كنید و با جمع آوری آنها تعدادی گلدان آویزی با یک رنگ و یک طرح دست كنید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

این گلدان ها را با روبان بنفش تزئین كنید و گل های بنفشه داخل شان بگذارید و با استفاده از سیم و روبان از پنجره آشپزخانه آویزان نكنید.

ذهن خود را محدود نكنید

برای جشن ها و مهمانی های خود می توانید از رنگ جذاب بنفش در برخی نقاط خانه استفاده كنید.

مثلاً برخی جوانه ها و گل های بنفش و زیبا را در گوشه‌ و كنار اتاق ها قرار دهید.

یک بشقاب رنگ شده بنفش، یک كوسن كه با پارچه بنفش یا یاسی درست كرده اید، استفاده از برخی روبان ها، چند شاخه سنبل و ... همگی فضای زیبا و دلنشینی را در خانه شما به وجود می آورند.

تزئین میز كار بچه ها

تكه های به درد نخور كاغذ رنگی را به صورت باریک باریک درآورید و روی آنها را چین چین كنید و مثل چمن در یک ظرف بریزید. سپس داخل ظرف چند عدد تخم مرغ رنگ شده بگذارید. چند سطل كوچك را بردارید.

داخل آنها لوبیا‌های ژله ای سبز بریزید كه شبیه چمن شوند و بعد با كاغذ رنگی چند عدد گل درست كنید و هر یک از سطل ها را داخل یک بشقاب بگذارید.

از گیره كاغذ با هر شكلی كه دوست دارید (ما در اینجا از شكل جوجه استفاده كرده‌ایم) استفاده كرده و اسم هر یک از بچه ها را روی كاغذ بنویسید و داخل نوک جوجه بگذارید تا بچه ها بدانند كجا باید بنشینند. ماژیک، مداد شمعی و سایر وسایل مورد نیاز بچه ها را در اختیارشان بگذارید.

این میز بچه ها با رنگ صورتی و بنفش تزئین شده است و شما می توانید به دلخواه از رنگ های دیگر استفاده كنید.

گلدان پلیسه ای

یک دسته گل بنفش را در یک گلدان پلیسه ای با گل های ریز بنفش بگذارید. گلدان تزئینی را با پارچه گلدار پنبه ای درست كنید و چین ها را با اتو به صورت پلیسه درآورید.

کاشت گل سنبل در گلدان

قسمت پایین چین ها را چند برش كوتاه بزنید و روبان صورتی رنگی را از میان بریدگی ها عبور دهید و كمی روبان را جمع كرده یک گره بزنید.

بالای گلدان پلیسه ای را نیز با قیچی به صورت 8 برش بزنید تا كارتان زیباتر شود. حالا گل ها را داخل گلدان بگذارید و گلدان را داخل گلدان پلیسه ای كه درست كرده اید، قرار دهید.

بازدید : 3,761 بار
اصول چیدمان بهاری خانه + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی