رنگ های تیره ، از آبی تیره گرفته تا ذغالی و مشکی ، جذاب و لطیف اند اما چیدمان همراه با این رنگ میتواند سخت باشد. اگر دارید به رنگ کردن دیوار ها با رنگ های تیره فکر میکنید این ایده ها برای رنگ ها و دکوراسیون میتواند مفید باشد.

با دیوار های تیره چه کنیم ؟ در ایرناک با دیوار های تیره چه کنیم ؟ در ایرناک استفاده از چوب طبیعی ، چه در قاب آینه یا روی میز یا صندلی میتواند فضا را روشن تر کند. بدون اینکه جوّی که دیوار های تیره بوجود آورده اند را به هم بزند.

شکل های مجسمه ای. هرچیز رنگارنگ یا سفید را جلوی دیوار های تیره قرار دهید و نگاه بلافاصله به شکل و خطوط آن جلب میشود. چند قطعه سفال یا ظروف چینی با اشکال خاص را روی طاقچه یا بالای شومینه قرار دهید یا یک صندلی یا میزی که شکل غیر معمولی دارد را جلوی دیوار تیره رنگتان بگذارید.

گلدان و گیاه. گیاه های گلدانی و درخت های خانگی در جلوی دیوار های تیره باشکوه تر جلوه میکند. رنگ تیره به بک گراند تبدیل میشود و کم تر به چشم می آید و این حس بوجود می آید که به جای چند گیاه و درخت یک باغ کوچک داریم. اگر درخت یا گیاهتان شکل هندسی مشخصی داشته باشد( مثل درخت های این تصویر) جالب تر است.

نقاشی های بزرگ. یک نقاشی تکی بزرگتر از حد معمول روی دیوار تیره تاثیر زیادی دارد. اگر رنگ سفید زیاد و فریم باریک مشکی هم داشته باشد خیلی بیشتر جلب توجه میکند.

اگر مطمئن نیستید با اتاقی که دیوارش تیره است چه تصمیمی اتخاذ کنید همیشه سفید جواب مناسبی است. استفاده از رنگ سفید اصلا ریسک نیست و همیشه جواب میدهد. رنگ های کم رنگ و محو هم به روشن تر شدن فضا کمک میکنند.

خردلی و سبز دودی. این رنگ ها به آبی تیره ، خاکستری و شکلاتی تیره می آیند. اگر دیوار هایی با این رنگ ها دارید حتما از خردلی و سبز دودی در دکوراسیون اتاق استفاده کنید.

آینه : اتاق های تیره با نور طبیعی کم این ریسک را بوجود می آورند که فضا افسرده شود. با اضافه کردن آینه نور اتاق را بیشتر کنید. حتی آینه های کوچک دکوری مانند این تصویر. اگر اتاق زیادی تاریک است از آینه های بزرگتر و قدی استفاده کنید.

مثل آینه ، شیشه ها و آکریلیک میتوانند فضا های تاریک را روشن تر کنند ، مثل یک گلدان یا میز.

بافت های غنی : برای دیزاین اتاق هایی با دیوار های تیره میتوان از سطوح و پارچه های ملموس مثل چوب های روغنی ، مخمل ، ابریشم و موهر استفاده کرد.

استفاده از وسایل قدیمی و عتیقه جات و فرش ها هم میتواند از تحریک کننده بودن دیوار های تیره بکاهد و فضای مناسبی بسازد.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 211 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی