اکثر افراد فکر می کنند الماس همان برلیان است اما این موضوع کاملا غلط است، الماس و برلیان تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه مشاهده می کنید.

تفاوت الماس و برلیان, تفاوت های الماس و برلیان

الماس و برلیان تفاوت هایی با هم دارند

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک  

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک اکثر افراد فکر می کنند الماس همان برلیان است اما این موضوع کاملا غلط است، الماس و برلیان تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه مشاهده می کنید.

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک  

فرق الماس و برلیان در چیست؟

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک آیا الماس همان برلیان است؟ خیر! ابتدا الماس ها از معادن استخراج شده و سپس به کشورهایی نظیر بلژیک فرستاده می شوند تا در آنجا به اشکال گوناگون تراش بخورند.

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک حال این الماس ها بسته به تراش خود، نام خاص خود را دارند که از این میان می توان تراش برلیان، مارکیز، پرنس و باگت را نام برد.

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک با عمومی شدن استفاده از طلا و جواهر و همچنین سایر زیورآلات، گاهی استفاده نادرست از اصطلاحات در بین افراد شاغل در این زمینه دیده می شود که این خطا عمدتا از نا آگاهی برخی از افراد نشات گرفته که متاسفانه این خطا به عموم مردم نیز سرایت کرده است. یکی از این اصطلاحات نادرست، استفاده از عبارت برلیان برای سنگ قیمتی الماس می باشد که در ادامه هر یک را به درستی توضیح می شود. آخرین خبر در این بخش در مورد تفاوت الماس و برلیان بیشتر صحبت می کند.

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک  

فرق الماس و برلیان,فرق الماس و برلیان چیست

برلیان نوعی تراش است که برای سنگ الماس استفاده می شود

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک  

آیا الماس همان برلیان است؟

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک آشنایی با برلیان Brilliant برای درک تفاوت الماس و برلیان

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک برلیان نوعی تراش است که برای سنگ الماس استفاده می شود. این نوع تراش فرزند تراشی است به نام تراش سوییسی که برای انواع و اقسام سنگ های مختلف در گذشته استفاده می شده است.

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک در تراش برلیان امروزه سعی بر آن است که هر چه بیشتر از قبل جلوه های بصری سنگ الماس را به نمایش بگذراند و زوایا و نوع برش را به شکلی تنظیم کنند که نور وارده شده به سنگ الماس با صفحات بیشتری از سنگ برخورده کرده و در انتها به چشم ما برخورد کند.

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک برای دست یافتن به این مساله دانشمندان موسسات بزرگ آمریکا و بلژیک همیشه برای بهتر کردن نوع تراش الماس ها تلاش می کنند و سال به سال استاندارهای جدیدی را برای اینکار ارائه می دهند.

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک و در اصل تراشندگان الماس چه کسانی که به روش سنتی مباردت به تراش الماس می کنند و چه کسانی که با دستگاه های پیشرفته، بایستی پیرو این استاندارد باشند.

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک  

نکاتی درباره طلا و جواهرات, شناخت الماس و برلیان

برلیان نوعی تراش است که برای سنگ الماس استفاده می شود

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک  

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک الماس کما، بالاترین درجه ی سختی را در بین سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی دارد

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک در مورد الماس کما بیش اکثر مردم اطلاعات خوبی دارند، من جمله اینکه، بالاترین درجه ی سختی را در بین سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی دارد، سنگی بسیار گران قیمت است گاهی اوقات الماسهایی که تاریخچه ی مختص به خود را با خود به همراه دارند پشتوانه ی پول مملکت ها هستند، نوع شفاف و بی رنگ آن معروفترین نوع آن است ولی امروز برای تنوع هم که شده از رنگ های مختلف آن هم استقبال به عمل می آید و غیره ….

فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک فرق الماس و برلیان در چیست؟-ایرناک پس به دلیل اینکه این نوع تراش یعنی تراش برلیان صرفا برای سنگ الماس روز به روز در حال پیشرفت و بهبود هست عموم افراد این سنگ قیمتی را به اسم برلیان میشناسند در صورتی که در اصل بایستی به خاطر داشته باشیم که نام این سنگ الماس است و تراش آن برلیان، ممکن است یک نوع سنگ با استفاده از نوع دیگری از تراش ها، تراش خورده باشد پس نباید برای آن سنگ واژه ی برلیان را بکار ببریم.

(0 رای)
بازدید : 135 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی