در این مطلب با ۵ روش جالب یاد بگیرید بادکنک‌های متنوع را به شکل‌های مختلف تزیین کرده و جشن‌هایی شاد و زیبا برپا کنید.

بادکنک آرایی برای جشن و مراسم‌ها با ۵ ایده خلاقانه

بادکنک آرایی در انواع مراسم از جمله جشن تولد کودک، جشن فارغ التحصیلی و جشن عروسی کاربرد دارد، بادکنک‌ها به خاطر تنوع رنگ و طرح‌های جذاب آن زیبایی خاصی به جشن شما می‌دهد.آموزش تصویری بادکنک آرایی به زبان فارسی در ایرناک آموزش تصویری بادکنک آرایی به زبان فارسی در ایرناک

عکس بادکنک آرایی

بدون تردید می‌توان گفت بادکنک آرایی باعث شادی هرچه بیشتر مهمانان شده و با زیباسازی فضای جشن تاثیر بسیار مطلوبی روی مهمانان و میزبان خواهد داشت. ایرناک در این مطلب بادکنک آرایی با وسایل ساده در منزل را به شما آموزش می‌دهد.

۱- بادکنک آرایی به شکل هشت پا

وسایل مورد نیاز:
 • بادکنک معمولی در سایز‌های بزرگ و کوچک
 • ماژیک سیاه
 • بادکنک لوله‌ای
 • دستگاه بادکنک باد کن
 • چسب
 • نخ ضخیم
روش بادکنک آرایی به شکل هشت پا

۱- ابتدا بادکنک‌های لوله‌ای را باد کنید و دور دست خود بپیچید تا حالت بگیرد. سپس دو عدد بادکنک سفید را باد کرده و انتهای آن‌ها را به هم وصل نمایید.

سر بادکنک را با ماژیک سیاه دو دایره بزرگ بکشید و یک دایره کوچک در مرکز آن بگذارید. دایره بزرگ را سیاه کنید و دایره سفید را خالی رها کرده تا شبیه چشم شود.

عکس بادکنک آرایی هشت پا

۲- حالا بادکنک بزرگ را باد کنید و چند عدد بادکنک لوله‌ای را با کمک نخ به انتهای آن ببندید. در آخر بادکنک‌های سفید را در قسمت میان بادکنک‌های لوله‌ای و بادکنک بزرگ قرار دهید و با نخ محکم به هم وصل کنید.

عکس بادکنک آرایی هشت پا

۳- بادکنک‌های لوله‌ای را تنظیم کنید تا قسمت پایین قرار گرفته و بادکنک بزرگ جای سر هشت پا بالا قرار گیرد. به جای چشم‌های هشت پا هم بادکنک‌های سفید را قرار دهید.

عکس بادکنک آرایی هشت پا

۴- با رنگ‌های متنوع و جذاب و می‌توانید هشت پا‌های دیگری درست کنید و از این بادکنک آرایی برای تم تولد هشت پا یا تم تم تولد باب اسفنجی استفاده نمایید.

عکس بادکنک آرایی هشت پا


۲- بادکنک آرایی برای دکور تولد

وسایل مورد نیاز:
 • مقوا
 • بادکنک‌های رنگی
 • دستگاه بادکنک باد کن
 • روبان

 

روش بادکنک آرایی برای دکور تولد

۱- بادکنک‌ها را باد کنید و انتهای دو بادکنک را با نخ یا روبان به هم گره بزنید.

عکس بادکنک آرایی برای دکور تولد

۲- دو بادکنک دیگر را نیز به صورت ضربدری در کنار دو بادکنک قبلی گذاشته و به هم وصل کنید. باد کنک‌ها را باید با همین روش به هم وصل کرده و روی هم سورا کنید. دقت کنید نخ یا روبان برای گره زدن بادکنک‌ها به یکدیگر از ابتدا تا انتهای کار یکی باشد تا بادکنک‌ها به هم وصل بمانند و ستون‌های کنار دکور تولد را تشکیل دهند.

عکس بادکنک آرایی برای دکور تولد

۳- روی مقوای رنگی یک دایره بزرگ بکشید، دور دایره را ببرید و شعاع آن را برش دهید، آن را لوله کنید و سپس یک مخروط درست کنید. با کمی چسب مخروط را روی ستون بادکنکی وصل کنید و ظاهری جذاب‌تر به آن ببخشید. روی کلاه مخروطی هم یک بادکنک برای تزیین وصل کنید.

عکس بادکنک آرایی برای دکور تولد

۳- بادکنک آرایی به شکل پروانه

وسایل مورد نیاز:
 • بادکنک معمولی کوچک و بزرگ
 • نخ ضخیم یا روبان
 • بادکنک لوله‌ای

 

روش بادکنک آرایی به شکل پروانه

۱- دو بادکنک بزرگ و دو بادکنک کوچک را باد کنید. بادکنک‌های کوچک را کنار هم قرار داده و انتهای آن‌ها را با نخ وصل کنید. بادکنک‌های بزرگ را در قسمت بالا قرار دهید و به بادکنک‌های کوچک گره بزنید. در واقع بادکنک کوچک پایین بال پروانه و بادکنک‌های بزرگ بالای بال پروانه را تشکیل می‌دهند.

عکس بادکنک آرایی به شکل پروانه

۲- بادکنک لوله‌ای را در قسمت وسط بال‌های پروانه قرار دهید و ابتدا و انتهای آن را به هم گره بزنید.قسمت بالای بادکنک لوله‌ای را با نخ به آرامی جمع کنید و گره بزنید.

عکس بادکنک آرایی به شکل پروانه

۳- دو عدد روبان برای شاخک‌های پروانه بالای سر آن وصل کنید و با ماژیک چشم و دهان پروانه را بکشید.

عکس بادکنک آرایی به شکل پروانه


۴- بادکنک آرایی ستون‌های رنگارنگ

وسایل مورد نیاز:
 • بادکنک‌های رنگی
 • نخ یا روبان
 • بادکنک باد کن
 • بادکنک تزیینی
روش بادکنک آرایی ستون‌های رنگارنگ

۱- بادکنک‌هایی با ۴ رنگ متفاوت باد کنید و هر ۴ بادکنک را از انتها با نخ به هم وصل کنید. دقت داشته باشید که هرگز در یک ردیف بادکنک هم رنگ قرار ندهید.

عکس بادکنک آرایی ستون‌های رنگارنگ

۲- ردیف بادکنک‌های ۴ تایی را روی هم قرار داده و با نخ به هم وصل کنید. دقت کنید که با چرخاندن رنگ بادکنک‌های رنگی می‌توانید‌ی طیف رنگ زیبای مورب درست کنید. در انتها بادکنک تزیینی را باد کنید و بالای ستون قرار دهید.

عکس بادکنک آرایی ستون‌های رنگارنگ


۵- بادکنک آرایی به شکل گل

بادکنک‌های رنگی تهیه کنید و مانند تصویر بادکنک‌ها را یکی یکی باد کنید و به هم وصل کنید. پنج بادکنک بزرگ را از انتها به هم بچسبانید. سپس یک بادکنک کوچک با رنگ متفاوات انتخاب کرده و روی گل بادکنکی قرار دهید و با نخ یا چسب محکم کنید.

عکس بادکنک آرایی گل

از روش بادکنک آرایی به شکل گل با کمی خلاقیت می‌توانید در دکور‌ها و تم‌های تولد بسیاری زیادی بهره بگیرید و لذت ببرید.

عکس بادکنک آرایی گل

عکس بادکنک آرایی گل

بادکنک آرایی

بازدید : 11,076 بار
آموزش تصویری بادکنک آرایی به زبان فارسی
4.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی