زمانی که رفتارها از درون ناشی نشوند و فقط از روی اجبار یا وظیفه باشند، جنتلمن واقعی وجود نخواهد داشت. آداب معاشرت یک جنتلمن. نجیب زاده ی واقعی، تاریخچه ی خاص خودش را دارد.

ویژگی و خصوصیات یک جنتلمن واقعی

در این مطلب، اتیکت هایی را برایتان می گوییم که شاید تا حدودی در دنیای مردانه ی امروز فراموش شده اند، اما اگر می خواهید یک جنتلمن واقعی باشید باید بدانید این آیین ها و آداب معاشرت هرگز قدیمی نمی شوند و در دنیای امروز هم کاربرد واقعی دارند.چگونه جنتلمن شویم؟ | 32 ویژگی مردان متشخص و باکلاس در ایرناک چگونه جنتلمن شویم؟ | 32 ویژگی مردان متشخص و باکلاس در ایرناک

1. وقتی یک خانم وارد اتاق می شود از جای‌تان بلند شوید

وقتی یک سالمند یا یک خانم وارد اتاق می‌شود به احترام او از جای‌تان بلند شوید. این نشان دهنده‌ی تواضع و احترام شماست. وقتی در یک مهمانی شما را به شخصی معرفی می کنند هم باید از جای‌تان بلند شوید. از جا برخاستن شما یعنی توجه و مهربانی شما.

2. در کنار همسر یا نامزدتان با مراقبت و توجه راه بروید

می‌دانید چرا کت بلند مردانه، سمبل یک جنتلمن است؟ در زمان‌های قدیم، قبل از بوجود آمدن سیستم شبکه‌ی فاضلاب، مردها با کت بلند در کنار پیاده رو می‌ایستادند تا خاک و گِلی که به خاطر عبور کالسکه‌ها به اطراف پخش می شد به همسر یا نامزدشان پاشیده نشود.

در آن دوران، گل و لای در خیابان ها وجود داشت. تصویر مردی که کتش را روی گودال آب گذاشته تا زن از روی آن رد شود، سمبل محافظت از زن است. امروزه شاید واقعا انجام چنین کارهایی لازم نباشد اما می توانید هنگام رد شدن از خیابان، قدم زدن در پیاده روی که هموار نیست یا در هر شرایط دیگر، با مراقبت از همسر یا نامزدتان نشان دهید که همیشه کنارش هستید و به او توجه دارید و از او در برابر هر چیزی محافظت و دفاع خواهید کرد.

رمز و راز یک جنتلمن واقعی,خصوصیات یک جنتلمن واقعی

با مراقبت از همسر یا نامزدتان نشان دهید که همیشه کنارش هستید و به او توجه دارید

3. در را برای خانم ها باز کنید

یک جنتلمن همیشه در را برای یک خانم باز می‌کند، چه در یک فروشگاه باشد و چه در ِ اتومبیل. باز کردن در برای یک خانم به این معنی نیست که او ضعیف است، بلکه ژستی از محبت و احترام از سوی شماست.

4. در مهمانی خانگی، هرگز از غذا ایراد نمی گیرد

انتقاد کردن از غذا به عنوان مهمان، بی احترامی بزرگی به میزبان است. اگر کسی وقت گذاشته، تلاش کرده و غذایی تهیه کرده، میزبان شماست، به او احترام بگذارید. لبخند بزنید، غذای تان را بخورید و تشکر کنید.

5. برای جلب توجه، مدام قهقهه نمی زند

مدام با صدای بلند خندیدن، خصوصیت رفتاری احمقانه و بیمارگونه ای است. یک جنتلمن نیازی ندارد با صدای بلند بخندد یا حرف بزند تا توجه دیگران را به خود جلب کند، بلکه با شخصیت قوی خود دیگران را جذب می کند.

6. صندلی را برای خانمش بیرون می‌ کشد

این حرکت هم درست مانند باز کردن در، نشاندهنده‌ی احترام و توجه است. وقتی با یک خانم به رستوران می‌روید، ابتدا صندلی را برای او بیرون بکشید تا بنشیند و سپس خودتان بنشینید. مخصوصا اگر میان جمعیتی هستید که ممکن است جای نشستن برای همه نباشد.

خصوصیات یک جنتلمن,رازهای یک جنتلمن واقعی

در رستوران ابتدا صندلی را برای خانمتان بیرون بکشید تا بنشیند و سپس خودتان بنشینید

7. به همسرتان در پوشیدن و درآوردن پالتو‌‌اش کمک کنید

این حرکت شما هم نشان از احترامی دارد که برای همسرتان قائلید. مخصوصا وقتی به مهمانی می روید در درآوردن و پوشیدن پالتو یا کُتش به او کمک کنید.

8. جلوتر از همسرتان راه نروید

مردی که جلوتر از همسرش قدم برمی‌دارد اینطور به نظر می‌رسد که به او اهمیتی نمی‌دهد و همراه او نیست. مخصوصا هنگام بالا و پایین رفتن از پله‌ها، یک گام عقب‌تر از همسرتان باشید تا مراقبت از او را نشان دهید.

9. اگر فقط یک جا برای نشستن وجود دارد آن را به همسرتان بدهید

اگر فقط یک جا برای نشستن باشد، مثلا در اتوبوس، یک جنتلمن آن صندلی را به همسرش می‌دهد. اگر خانم باردار یا سالمندی دیدید و فقط یک جا برای نشستن وجود داشت، قطعا آن جا برای شما نیست!

10. کیف همسرتان را حمل کنید

یک جنتلمن هنگامی که ممکن است حمل کیف برای همسرش دشوار باشد به او کمک می‌کند و کیف او را در دست می‌گیرد. ضمنا یک جنتلمن مثلا اگر خانم همسایه را در حال حمل یک بار سنگین ببیند، حتما به او کمک می‌کند.

11. همیشه شما صورتحساب را پرداخت کنید

یک جنتلمن واقعی هرگز راضی نمی شود در حضور او، یک خانم صورتحساب را پرداخت کند.

راهنمای جنتلمن شدن, رفتارهای مناسب جنتلمن

یک جنتلمن واقعی در حضور او، هرگز یک خانم صورتحساب را پرداخت نمی کند

12. وقتی باران می بارد، شما چتر را روی سرش بگیرید

وقتی باران می‌بارد، یک جنتلمن چتر را برای همسرش نگه می‌دارد و برایش مهم نیست اگر خودش خیس شود، حتی اگر سوپراستاری چون لئوناردو دیکاپریو باشد!

13. بالاپوش خود را به همسرتان بدهید

یک جنتلمن اگر ببیند همسرش یا نامزدش از سرما می لرزد، بالاپوش خود را به او می دهد.

14. رازدار همسرتان باشید

یک جنتلمن واقعی همیشه رازداری می‌کند، حتی اگر از همسرش جدا شود، همچنان رازهای همسرش را پیش خودش حفظ خواهد کرد.

15. نامزدتان را به خانه برسانید

یک جنتلمن چه با اتومبیلش و چه با پای پیاده، نامزدش را تا خانه همراهی می کند زیرا نگران امنیت اوست.

16. به همسرتان خوب گوش دهید

خوب گوش دادن هم به اندازه‌ی خوب حرف زدن مهم است. یک جنتلمن به حرف های همسرش خوب گوش می دهد چون واقعا می خواهد او را درک کند.

17. آن تایم باشید

یک جنتلمن به موقع سرقرارش حاضر می شود. ترافیک، بهانه‌ی خوبی برای دیر رسیدن نیست. یک مرد خوش رفتار و اصیل، برنامه ریزی‌ دقیقی دارد و یک خانم را منتظر نگه نمی دارد.

جنتلمن واقعی,نحوه جنتلمن واقعی شدن

یک جنتلمن به موقع سرقرارش حاضر می شود

18. همسرتان را تحسین کنید

همسرتان برای اینکه آراسته و زیبا باشد، وقت صرف می‌کند و نظر شما برایش از هرکس دیگری مهمتر است، پس جنتلمن باشید و همیشه از او تعریف کنید. ایراد گرفتن را برای مردهای چندش آور بگذارید!

19. مواطب باشید به هیچ خانمی تنه نزنید

یک جنتلمن همیشه کاملا مراقب است که به هیچ خانمی تنه نزند، چون این حرکت کاملا به دور از تمدن است، واقعا هیچ بهانه‌ای برای این کار پذیرفته نیست.

20. همیشه به خانواده‌ی همسرتان احترام بگذارید

یک جنتلمن، از راههای مختلفی احترام و محبت خود را نسبت به خانواده‌ی همسرش نشان می‌دهد. این رفتار هم اعلام می‌کند که به همسرتان علاقه دارید و برایش احترام قائلید و مراقبش هستید. تاثیر احترام و محبت خود را هم از سوی همسرتان خواهید دید و هم از سوی خانواده ی او.

ویژگی جنتلمن ها و مردان متشخص و باکلاس

یک جنتلمن واقعی چطور رفتار می کند و در برخورد با دیگران چگونه عکس العمل نشان می دهد ؟ ویژگی های یک مرد جنتلمن در قدم اول از رفتار و برخورد او مشخص می شود.

یک جنتلمن یا نجیب زاده ی واقعی، ویژگی های رفتاری مخصوص به خود را دارد که با آن می تواند دل خانم ها را ببرد و آن ها را یک دل نه صد دل عاشق خود کند. اگر می خواهید مانند یک جنتلمن واقعی ، جذاب به نظر برسید ، لازم نیست برای کامل بودن تلاش کنید زیرا هیچ انسانی کامل نیست اما باید رموز جنتلمن بودن را که در این بخش از ایرناک برایتان آورده ایم را بدانید.

چگونه یک مرد با شخصیت باشیم؟

ویژگی های بارز جنتلمن ها چیست؟

ویژگی های جنتلمن واقعی

رفتار مردانه واقعی

در جامعه امروزی که رفتار مردانه در آقایان به ندرت دیده می شود اما یک جنتلمن واقعی هنگام ملاقات با شما و خانواده تان رفتار مردانه دارد و سنت ها پایبند است و بهترین نحوه گفتار و رفتار را با شما دارد مثلا در را برای شما باز می کند یا صندلی را برایتان به عقب می کشد تا بنشینید.

صبوری و شکیبایی

از خصوصیت جنتلمن واقعی صبوری است که در مردان معمولی کمتر یافت می شود ،مردان معمولی زنان را برای برقراری رابطه با خود تحت فشار می گذارندو در آنها ناامنی و نگرانی ایجاد می کنند اما یک جنتلمن واقعی، خواسته های شما را به خوبی درک می کند و تصمیم شما را می پذیرد و به آن احترام می گذارد.

ویژگی جنتلمن واقعی

جنتلمن ها چه ویژگی دارند؟

چطور یک جنتلمن واقعی باشید؟ + ویژگی ها

آرامش و متانت

یک جنتلمن واقعی هنگام عصبانیت ، خشم خود را کنترل می کند و اجازه نمی دهد خشم آنی شخصیت اش را در مقابل دیگران تخریب کند و آرامش خود را حفظ می کند و او هیچ وقت ناراحتی هایش را سر شما خالی نمی کند.

لغات نامناسب به زبان نمی آورد

گر چه یک جنتلمن واقعی مانند شاهزاده فیلم های دیزنی برای ابراز عشق به معشوقش آواز نمی خواند اما عشق اش مانند او واقعی است. او هیچگاه هنگام عصبانیت به شما ناسزا نمی گوید و هیچ گاه از لغات نامناسب خطاب به شما استفاده نمی کند. یک جنتلمن واقعی هیچگاه به خانم ها نا سزا نمی گوید.

رفتار جنتلمن ها

ویژگی های افراد جنتلمن

ویژگی مردان باوقار و باکلاس درست مثل جنتلمن ها

موجب ناراحتی شما نمی شود

یک جنتلمن واقعی هیچگاه شما را مجبور به گفتگو درباره موضوعاتی که به آن علاقمند نیستید نمی کند و جوک های نامناسب به شما نمی گوید . او هرگز کاری را که سبب ناراحتی شما می شود، انجام نمی دهد. در کنار این مرد شما همواره احساس آرامش و امنیت می کنید.

مودب است

مرد واقعی برای نشان دادن قدردانی به دیگران از کلمات کوچکی مانند ممنون و لطفا استفاده می کند تا بتواند روز دیگران را به بهترین شکل بسازد زیرا این کلمات و استفاده از آنها احترام به افراد را می رساند . رعایت این قوانین در مقابل شما و دیگران توسط این مرد شما را به خوشبخت ترین زن دنیا تبدیل خواهد کرد.

مردان با ادب

ویژگی ها و مشخصات جنتلمن های واقعی

ویژگی های شخصیتی جنتلمن ها

به اخلاقیات پایبند است

جنتلمن های واقعی به اصول اخلاقی پایبند است و کارهای اشتباه انجام نمی دهد و تحت هیچ شرایطی از خانم ها سو استفاده نمی کند.شاید برخی خانم ها رفتار این گونه مردان را کسل کننده بدانند ، اما آنها واقعا جالب و جذاب هستند.

خود خواه نیست

یک جنتلمن واقعی هیچگاه رفتار خودخواهانه از خود نشان نمی دهد زیرا خود خواه بودن به هیچ وجه جذاب نیست. او همیشه با معشوقه خود رفتار مهربانانه ای دارد و برای حمل وسیله ای سنگین به او کمک می کند.

رفتار مرد با زن

ویژگی های رفتاری جنتلمن ها و مردان باشخصیت

ویژگی و رفتار جنتلمن ها با خانم ها

امنیت او در اولویت قرار میدهد

یک جنتلمن واقعی هنگام راه رفتن در خیابان با معشوقه خود، او را به سمت داخل پیاده رو هدایت کرده و خود در نزدیک مسیر حرکت ماشین ها راه می رود و با این حرکت نشان می دهد که به فکر محافظت از شماست.

از درگیری فیزیکی امتناع می کند

یک جنتلمن به خشونت فیزیکی به عنوان یک راه حل نگاه نمی کند و تنها در موقعیت هایی درگیری فیزیکی ایجاد می کند که بخواهد از خود یا دیگران دفاع کند.

مرد محبوب

جنتلمن ها چه ویژگی دارند؟

لاکچری و جنتلمن باشیم! یعنی چه ویژگی داشته باشیم؟

به بهداشت خود اهمیت می دهد

یک جنتلمن واقعی همیشه ظاهر و بوی خوبی دارد و هنگام بیرون رفتن، آراسته و تمیز است.

لباس های زیبا می پوشد

یک جنتلمن واقعی لباسی کاملا اندازه می پوشد و از پوشیدن لباس های پر زرق و برق و از مدهای سطحی دوری می کند. او همیشه لباس های ساده می پوشد تا برازنده به نظر برسد.

مردان با جذبه و خوش پوش

ویژگی جنتلمن ها

سخن آخر

این تصورات اشتباه را که تمام آقایان رفتار غلطی دارند ، دور بریزید زیرا هنوز مردانی هستند که مانند یک جنتلمن های واقعی رفتار می کنند.

بازدید : 6,060 بار
چگونه جنتلمن شویم؟ | 32 ویژگی مردان متشخص و باکلاس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...