مولای متقيان حضرت علی (ع) در حدیثی که از ایشان به ما رسیده است، راهکاری مهم در جهت رفع سختی‌های زندگی معرفی می‌کنند.

راه حل رفع دشواری‌های زندگی از زبان امام علی (ع) + تصویرنوشته

همه مردم در زندگی با مشکلات و دشواری هایی رو به رو هستند که البته نسبت به زندگی‌های مختلف شدت و ضعف دارد. عموما دو نگاه در برابر سختی های زندگی اتخاذ می‌شود؛ نگاه اول، نگاهی منفعلانه است، یعنی فرد در برابر سختی ها تسلیم شده و خود را ناتوان می‌یابد، چنین فردی به راحتی در زندگی شکست خواهد خورد و هیچگاه موفقیت را نخواهد چشید.راه حل رفع سختی‌های زندگی از زبان امام علی (ع) + عکس نوشته در ایرناک راه حل رفع سختی‌های زندگی از زبان امام علی (ع) + عکس نوشته در ایرناک

اما نگاه دوم، نگاهی فعالانه است، نگاهی که در آن نوع سختی برای فرد مهم نیست، چنین فردی به بزرگی سختی ها و دشواری ها نگاه نمی‌کند بلکه نگاهی دینی اتخاذ خواهد کرد. زمانی که انسان معتقد است خداوند هر لحظه او را می‌بیند و از بنده اش در برابر دشواری ها حفاظت می‌کند، در نتیجه علم او به اراده پروردگار باعث می‌شود که سختی ها در نظرش کوچک باشند و در نتیجه می‌تواند با تلاش بر آنها فائق آید.

در ادامه تصویرنوشته ای از حدیث زیبای امیر المومنین حضرت علی (ع) درباره راه حل رفع دشواری ها و سختی های زندگی مشاهده می‌کنید:

راه حل رفع دشواری‌های زندگی از زبان امام علی (ع) +تصویرنوشته

بازدید : 5,708 بار
راه حل رفع سختی‌های زندگی از زبان امام علی (ع) + عکس نوشته
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی