امیرالمومنین حضرت علی (ع) در حدیثی ارزشمند، ملاک زیبایی برای ناتوانی یک انسان را مطرح می‌کنند.

ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک یکی از نیازهای مهم انسان، نیاز به داشتن دوست در زندگی است. اما این دوست در روایات معصومین (ع) شرایطی خاص دارد. هرکسی نمی‌تواند به عنوان دوست انسان انتخاب شود.

ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک در این زمینه معصومین (ع) به شدت مومنان را نهی کرده‌اند و ملاک‌های ثابتی به پیروانشان داده‌اند. برای مثال یکی از مهم ترین ملاک های یافتن دوست مناسب این است که آن دوست انسان را به خداوند نزدیک کند و یا اینکه به علم انسان بیافزاید.

ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک اما در مقابل زمانی که انسان مومن دوستی خوب، مناسب با ملاک های اسلامی پیدا کرد، باید مانند یک گوهر گرانبها از آن مراقبت کند.

ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک در این خصوص امیرالمومنین حضرت علی (ع) می‌فرمایند :

" ناتوان‌ترین مردم کسی است که در دوست‌یابی ناتوان است، و از او ناتوان‌تر کسی است که دوستان (خوب) خود را از دست بدهد. "

ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ + تصویر-ایرناک در ادامه تصویرنوشته این حدیث ارزشمند را مشاهده می‌کنید :

ناتوان‌ترین مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع) چه کسی است؟ +تصویر

(0 رای)
بازدید : 68 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی