اصل نوره از زمان حضرت سلیمان (ع) بوده است. زمانی که حضرت سلیمان با بلقیس ازدواج کرد، بدن بلقیس موی زائد زیادی داشت.

نوره طبیعی در روایات به عنوان یکی از داروها معرفی شده است.استفاده از نوره در روایات در ایرناک استفاده از نوره در روایات در ایرناک

لحن تاکید ائمه(ع) بر نوره خیلی عجیب است و شدت دارد:

السُّنَّةُ فِي‌ النُّورَةِ فِي كُلِّ خَمْسَةَ عَشَرَ يَوْماً فَإِنْ أَتَتْ عَلَيْكَ عِشْرُونَ يَوْماً وَ لَيْسَ عِنْدَكَ فَاسْتَقْرِضْ عَلَى اللَّه‌

یعنی سنت در نوره این است که هر پانزده روز یک بار استفاده شود پس اگر بیست روز گذشت و نزد تو پولی برای تهیه نوره نیست، قرض بگیر.

«علی الله» به معنای این است که خداوند ضامن این قرض است و ادا می‌کند.

بیشترین مدت استفاده نکردن از نوره چهل روز است که اگر کسی بیشتر از چهل روز از نوره استفاده نکند مومن بلکه مسلمان هم نیست.

توضیح مطلب بالا:

بدون شک چنین تاکیدی اولا به معنی اهمیت تمییزی و لزوم زدودن موهای زائد می باشد که عقل سلیم هم به این حکم می کند و ثانیا اشاره به اهمیت خارق العاده نوره می باشد. گاهی بعضی افراد سودای شدید دارند که مدت ها با آن درگیر هستند اما با استفاده از نوره به خوبی درمان می شوند.

در روایت دیگر آمده است:

مَنْ‌ كانَ‌ يُؤْمِنُ‌ بِاللَّهِ‌ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ فَلَا يَتْرُكْ‌ حَلْقَ‌ عَانَتِهِ فَوْقَ الْأَرْبَعِينَ فَإِنْ لَمْ يَجِدْ فَلْيَسْتَقْرِضْ بَعْدَ الْأَرْبَعِينَ وَ لَا يُؤَخِّر

یعنی «کسی که ایمان به خداوند و روز آخرت دارد تراشیدن عانه را بیش از چهل روز ترک نکند، پس اگر پیدا نمی‌کند و پول ندارد، قرض بگیرد و به تاخیر نیندازد.»

از این که امام فرموده اند قرض بگیرید معلوم می‌شود منظور نوره کشیدن است و گرنه استفاده از تیغ نیاز به قرض گرفتن ندارد و در گذشته در همه خانه ها تیغ بوده.

اصل نوره

اصل نوره از زمان حضرت سلیمان (ع) بوده است. زمانی که حضرت سلیمان با بلقیس ازدواج کرد، بدن بلقیس موی زائد زیادی داشت. حضرت سلیمان از اجنه خواست دارویی درست کنند تا موهای زائد را بر طرف کند.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 8,073 بار
استفاده از نوره در روایات
5.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی