یک بانوی ایرانی که از مکه به مدینه اعزام شده بود تا به تهران بازگردد، به علت ایست قلبی جان خود را از دست داد تا شمار حجاج فوت شده ایرانی به 14 تن برسد.

شمار زائرانی ایرانی فوت شده در حج 96 به 14 تن رسید در ایرناک شمار زائرانی ایرانی فوت شده در حج 96 به 14 تن رسید در ایرناک  حجت الله روستا رئیس بیمارستان ایرانی مدینه منوره در حاشیه بازدید رئیس ستاد مدینه منوره از این بیمارستان اظهار داشت: علاوه بر بیمارستان، چهار درمانگاه نیز به طور شبانه روزی در مدینه منوره فعال است.

وی اضافه کرد: درمانگاه‌های مدینه از حضور پزشکان و پرستاران زن نیز بهره‌مند هستند و خدمت رسانی به بانوان زائر بی وقفه در این مراکز ادامه دارد. روستا با بیان اینکه کادر درمانی و تخصصی بیمارستان مدینه منوره تکمیل و بخش‌های مختلف آزمایشگاهی و کلینیک‌های دیگر پزشکی در حال ارائه خدمات به حجاج هستند، افزود: خوشبختانه در حال حاضر هیچ یک از حجاج ایرانی در این بیمارستان بستری نیستند.

رئیس بیمارستان ایرانی مدینه منوره اضافه کرد: تنها یک بیمار در حال حاضر به دلیل عفونت ریوی در بیمارستان سعودی مدینه بستری است که این بیمار هم از زائران مدینه نبوده و از حجاجی است که به صورت ترانزیت به فرودگاه مدینه منتقل می‌شوند؛ وضع عمومی این بیمار مناسب است و ظرف روز‌های آتی مرخص خواهد شد.

فوت یک بانوی ایرانی به علت ایست قلبی در بیمارستان سعودی روستا همچنین به درگذشت یک زائر ایرانی در مدینه منوره اشاره کرد و گفت: این بانوی ایرانی که از مکه مکرمه برای عزیمت به ایران راهی فرودگاه مدینه منوره شده بود، به دلیل ایست قلبی به بیمارستان سعودی منتقل شد که متاسفانه جان باخت.

«ربابه آزادگان قمی» اعزامی از استان تهران به شماره کاروان 17016 روز پنجشنبه در مدینه منوره جان باخت؛ این نخستین زائر ایرانی بود که در مدینه منوره جان خود را از دست داد و شمار زائران فوت شده ایرانی در مناسک حج امسال با احتساب این زائر به 14 تن رسید.

انتقال زائران ایرانی از مکه مکرمه به مدینه منوره که از روز سه شنبه (14 شهریور) آغاز شده است، تا روز 29 شهریورماه ادامه خواهد داشت. نخستین گروه از زائران ایرانی روز 19 شهریورماه از طریق فرودگاه شهر مدینه عازم ایران می‌شوند.

تاریخ : 96/06/19

منبع : yjc

بازدید : 221 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی