خواستگاری رفتن مهم ترین قرار زندگی آقا پسرها است که تجربه زیادی درباره آن ندارند. بنابراین با خواندن این مطلب می توانید بهترین زمان برای خواستگاری رفتن را انتخاب کنید.

بهترین زمان برای خواستگاری رفتن

روز و ساعت مناسب برای خواستگاری رفتن در ایرناک روز و ساعت مناسب برای خواستگاری رفتن در ایرناک در آداب و رسوم ازدواج ایرانی، تشریفات ازدواج و عروسی با خواستگاری آغاز می شود. یکی از آداب خواستگاری رفتن تعیین وقت خواستگاری است که باید خانواده پسر قبل از حضور در خانه دختر، زمان و ساعت خواستگاری را با خانواده دختر هماهنگ کنند تا خانواده دختر بتوانند شرایط خواستگاری و خانه را برای حضور خواستگاران مهیا کنند؛ ولی اگرمیخواهید بدانید بهترین زمان برای خواستگاری رفتن چه وقتی است این بخش از ایرناک را از دست ندهید.

چه زمانی برای خواستگاری رفتن مناسب است

ایام تعطیل بخصوص پایان هفته و میانه های هرماه بهترین فرصت برای مطرح کردن خواستگاری است و روان شناسان در پژوهشهای جدید خودکشف کردند، خانم ها در میانه های ماه از میزان آرامش بیشتری نسبت به اوایل و اواخر آن دارند زیرا در اوایل هرماه میزان استرس ها و تنش های عصبی بسیار زیاد تر است و افراد اهدافی بیشتر برای ترقی وضعیت مالی خود دارند این در حالی است که افراد در اواسط و به ویژه اواخر هفته از میزان آرامش بیشتری برخوردارند و احساسات آن ها بر مسائل دیگرشان غلبه پیدا می کند.

خواستگاری رفتن

در کدام روز از ماه خواستگاری رفتن مناسب است

نتایج مطالعات نشان می دهند، اگر می خواهید به خواستگاری فردی بروید رفتار شما در اولین جلسه آشنایی بسیار مهم است، سعی کنید برای اولین بار که می خواهید علاقه خود را به فردی نشان دهید این کار را رسمی و سنگین و بسیار با احترام انجام دهید و حتما بدانید که شما هنگامی که خواسته تان را به او می گویید از کیفیت روحی و خستگی برخوردار نباشد.

زمان خواستگاری از قبل تعیین شود

خانواده پسر باید قبل از حضور در خانه دختر، زمان و ساعت خواستگاری را با خانواده دختر هماهنگ کنند. تا خانواده دختر بتوانند شرایط خواستگاری و خانه را برای حضور خواستگاران مهیا کنند؛ ولی اگر بدون هماهنگی وارد خانه دختر شوند، شاید خانواده دختر و وضعیت خانه به طوری باشد که پذیرش مهمان ها کمی به تاخیر بیانجامد و باعث سوء تفاهم و حس بی احترامی به خانواده پسر دست بدهد که اصلا خوشایند نیست. زمان خواستگاری بعد از ظهر( 7-4 بعد از ظهر) و یا ساعات اولیه شب باشد؛ زیرا در این موقع از روز معمولا تمام عضو خانواده و افراد تاثیرگذار دختر و پسر در خانه حضور داشته و می توانند در خواستگاری شرکت کنند.

بازدید : 66 بار
(1 رای)
روز و ساعت مناسب برای خواستگاری رفتن - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی