پسته ماده ای مغذی است که برای بدن مفید است هم چنین در دوران بارداری برای سلامتی جنین مفید می باشد اما علاوه بر مزیت های مصرف پسته در دوران بارداری معایبی نیز به همراه دارد.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مصرف موادغذایی سالم در طول بارداری برای سلامتی شما و جنین لازم است. پسته ماده ای بسیار مغذی می باشد که مواد مغذی لازم را در این زمان برای شما فراهم می کند. اما باید مزایا و معایب مصرف آن در طول بارداری را بدانید.

مزایای مصرف پسته در دوران بارداری

یک اونس پسته حاوی:

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک - 160 کالری

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک - 6 گرم پروتئین

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک - 8/2 گرم فیبر

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک - 71/12 گرم چربی

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک و حاوی آهن، فولات، کلسیم و پتاسیم می باشد که به رشد و سلامتی جنین کمک می کند.

مزایای مصرف پسته در طول بارداری

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 1- پسته سرشار از پروتئین است. پروتئین به رشد ماهیچه ها و بافت های جنین کمک می کند.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 2- پسته حاوی اسیدهای چرب می باشد که مقدار کلسترول مضر را کاهش داده و کلسترول مفید را در خون افزایش می دهد. همچنین باعث افزایش لیپید در طول بارداری می شود.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 3- پسته منبع غنی از آنتی اکسیدان هایی مانند ترکیبات پلی فنولیک، ویتامین ای و کاروتن است که سیستم ایمنی بدن را قوی می کند.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 4- پسته حاوی مس است که به تولید گلبول های قرمز خون در طول بارداری کمک می کند.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 5- پسته خواص آنتی التهاب دارد که شما را از ورم کردن و درد مفاصل محافظت می کند.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 6- ویتامین آ و ای در پسته خواص آنتی اکسیدان ایجاد می کند که از عفونت در طول بارداری جلوگیری می کند.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 7- پسته منبع غنی از فیبر است که از یبوست در حین بارداری جلوگیری می کند.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 8- پسته منبع غنی از چربی امگا 3 است که مصرف امگا 3 در بارداری به رشد مغز جنین کمک می کند.

مزایای خوردن پسته در دوران بارداری

مزایای خوردن پسته در دوران بارداری

عوارض مصرف پسته در طول بارداری

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک پیش از مصرف آجیل ها با پزشک صحبت کنید و عوارض آن ها را بپرسید.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک در ادامه دلایل اجتناب از مصرف پسته در طول بارداری ذکر شده است:

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 1- پسته حاوی فروکتون هایی است که هضم غذا را با مشکل روبرو می کند بنابرای باعث اسهال، یبوست، درد شکم و نفخ می شود.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 2- پسته تفت داده شده مقدار زیادی سدیم دارد که باعث افزایش فشار خون می شود و به همین دلیل در طول بارداری مطلوب نیست.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 3- اگر نسبت به آجیل ها حساسیت دارید، بهتر است در طول بارداری از مصرف آن ها اجتناب کنید. درباره حساسیت در بارداری بیشتر بدانید. آناکاردیک اسید ترکیب شیمیایی است که در آجیل وجود دارد و موجب ایجاد حساسیت می شود. علائم شامل خارش پوست، تنگی نفس، درد شکم، حالت تهوع و اسهال است.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک 4- مطالعات نشان می دهد احتمال ابتلا به آسم در فرزندانی که مادرشان نسبت به آجیل حساسیت دارند 50% می باشد.بنابراین پیش از مصرف آجیل درباره حساسیت به آن ها با پزشک خود صحبت کنید.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری

مصرف پسته در دوران بارداری

چه چیزی می تواند در رژیم شما باشد؟

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک آیا می توانم در طول بارداری هفته به هفته پسته بخورم؟ اگر سابقه حساسیت به پسته در خانواده شما وجود ندارد، می توانید پسته را در رژیم غذایی خود جای دهید.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک در این جا راه هایی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

  • می توانید پسته را در غذای دلخواه خود بریزید.
  • می توانید پسته ریز شده را در ماست یخ زده، سوپ جو و شیر و غلات بریزید و به عنوان صبحانه مصرف کنید.
  • می توانید پسته ریز شده را به همراه سینه مرغ در مخلوط تخم مرغ بریزید.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک بنابراین در صورتی که پزشک به شما اجازه مصرف پسته می دهد نگران نباشید. اما سعی کنید زیاده روی نکنید.

مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک مضرات و فواید مصرف پسته در دوران بارداری-ایرناک همچنین می توانید دسرهای خوشمزه ای با پسته درست کنید و به رژیم غذایی خود بیفزایید.

(0 رای)
بازدید : 27 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی