یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: نخوردن صبحانه باعث می‌شود در طول روز گرايش بدن به مواد قندی افزايش پیدا کند با این شرایط قند خون فرد کم می‌شود و افت قند خون فرد را به سمت چاقی سوق می‌دهد.

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک سيد ضيا الدين مظهری متخصص تغذيه و رژيم درمانی در خصوص بیماری‌هایی که فرد با نخوردن صبحانه به آن دچار می‌شود اظهار کرد: نخوردن صبحانه برای بدن بسيار مضر است و برخلاف تصور، افراد با نخوردن صبحانه به تناسب اندام نمی‌رسند و به افزایش وزن مبتلا می‌شوند.

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک این متخصص تغذيه و رژيم درمانی با اشاره به اینکه شخصی که قصد کاهش وزن دارد باید سه وعده غذایی را در رژیم غذایی خود جای دهد، بیان کرد: حفظ وعده‌های غذايی در سلامت فرد تاثیر بسزایی دارد؛ خوردن صبحانه سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد و برخلاف آن نخوردن صبحانه باعث کاهش سوخت و ساز بدن است، نخوردن صبحانه باعث می‌شود در طول روز گرايش بدن به مواد قندی افزايش پیدا کند با این شرایط قند خون فرد کم می‌شود و افت قند خون فرد را به سمت چاقی سوق دهد.

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک  

خطرات ناشی از حذف وعده صبحانه

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک نائب رئيس انجمن تغذيه ايران در خصوص بیماری‌هایی که با نخوردن صبحانه سراغ فرد می‌آید مطرح کرد: نخوردن صبحانه چاقی را در بين بيماران قلبی عروقی افزايش می‌دهد؛ همچنين نخوردن صبحانه باعث افزايش چربی خون، اوره، افزایش اسيد اوريک بدن، اختلالات اسكلتی، افزایش افسردگی، درون گرايی را در فرد افزايش می‌دهد.

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک مظهری با اشاره به اینکه یکی از اشتباهات افرادی که قصد لاغری دارند، افزایش وعده‌های غذایی است، مطرح کرد: افزایش وعده‌های غذایی که به ريزه‌خواری معروف شده است باعث افزایش وزن می‌شود پس فرد حتما بايد سه وعده غذا در طول روز مصرف کند.

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک  

لاغری به چه معنا است؟

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک وی در خصوص تعریف لاغری، خاطر نشان کرد: لاغری يعنی صرف انرژی مازادی كه در طول عمر به صورت چربی در بدن فرد به وجود آمده است، باید این انرژی مازاد را به مرور از بین برد تا باعث به وجود آمدن بیماری‌ در فرد نشود، این انرژی مازاد بايد ٧٠٠ هزار كالری در بدن توليد کند و اضافی این کالری‌ها برای بدن مضراست.

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به تاثیر تغذيه مناسب بر سلامتی افراد، مطرح کرد: تغذیه مناسب تغذیه‌ایی است که  ضمن تولید انرژی مفيد بتواند ٥٠ ريزمغذی،  ١٣ ويتامين، ١٦ ماده معدنی موجود در آب مورد نیاز بدن را تأمين كند.

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک مظهری با بیان اینکه نخوردن صبحانه باعث افزایش گرسنگی در طول روز می‌شود، گفت: با مصرف صبحانه، فعالیت مغز آغاز می‌شود تا کارهای روزانه به خوبی انجام شود همچنین مصرف صبحانه می تواند با افزایش سطح انرژی همراه باشد؛ صبحانه‌ای سرشار از پروتئین کمک می‌کند تا  فعالیت‌های روزمره‌ به خوبی انجام شود.

رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک وی با اشاره به بیماری‌هایی که با نخوردن صبحانه سراغ فرد می‌آید، یادآور شد: بسیاری از بیماری‌ها مانند ضعف استخون و شکننده شدن آن، بیماری‌های پوستی، کمبود انرژی و غیره به علت نداشتن تعادل در مصرف مواد غذایی ایجاد می‌شوند.


رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک رابطه صبحانه نخوردن و چاقی!-ایرناک YJC

(0 رای)
بازدید : 74 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی