ژاپنی ها بلند ترین طول عمر را در جهان دارند.همه ی غربی ها معتقدند هر کاهش و افزایش وزنی به کالری مرتبط است اما ژاپنی ها نظرات متفاوتی دارند.

سلامتی و تناسب اندام به سبک ژاپنی ها

طبق کارشناسان سلامت غربی فاکتورهای مهم برای کاهش وزن وجود دارد.سلامتی و لاغر ماندن به سبک ژاپنی ها در ایرناک سلامتی و لاغر ماندن به سبک ژاپنی ها در ایرناک

چیزهایی که باید بدانید:

رژیم غذایی 80-90 درصد شما را به هدف میرساند. ورزش کردن بیشترین تاثیر را دارد، ورزش کردن باید قلب ، وزن و انعطاف را شامل باشد.

برای اینکه سالم و خوش ترکیب بمانید،باید رژیم غذایی خوب،فعالیت های فیزیکی و نوشیدن آب به مقدار کافی را داشته باشید.هر فرهنگی قانون های خاص خود را برای سلامتی و کاهش وزن دارد.

در ادامه این بخش از سایت ایرناک ،به 4 قانون ژاپنی برای حفظ سلامتی خواهیم پرداخت.

ژاپنی ها بلند ترین طول عمر را در جهان دارند.همه ی غربی ها معتقدند هر کاهش و افزایش وزنی به کالری مرتبط است اما ژاپنی ها نظرات متفاوتی دارند.

سلامتی و لاغر ماندن

سلامتی و لاغر ماندن به سبک ژاپنی ها

راه های کاهش وزن و سلامتی در عین لاغر ماندن

1. تعادل گرما : غذایی که مصرف می کنیم به انرژی تبدیل می شود.در طول تابستان مصرف میوه ها و سبزیجات بدن را خنک می کند و دمای بدن را متعادل می کند و از طرف دیگر غذایی که در طول زمستان مصرف می کنید،کالری بیشتری دارد چون بدن به گرمای بیشتری نیاز دارد.غذاهای خام خاصیت زیادی دارد اما سعی کنید غذاهای گرم بخورید.

2. وعده ها : ژاپنی ها معتقدند که، هنگام غذاخوردن، نوشیدن نوشیدنی تاثیر منفی را روی دستگاه گوارش می گذارد.نوشیدنی ها خنک هستند و عمل جذب گرم.نوشیدن آب اسید شکم را بی اثر می کند بنابر این دستگاه گوارش انرژی بیشتری را باید صرف هضم غذا کند.بهترین منبع مایعات:سوپ، میوه ها و سبزیجات است.

3. اگر مثل کشتی گیر سومو بخورید مثل همان می شوید: آنها صبحانه چیزی نمی خورند،به محض اینکه از خواب بلند می شوند تمرین سنگینی می کنند،سپس ناهار سنگینی می خورند و بعد از آن چرت کوتاهی می زنند.آنها دو وعده در روز بیشتر غذا نمی خورند و آن وعده ها هم سنگین است.مطمئن باشید حتی اگر منظم ورزش کنید اما اگر زیاد غذا بخورید،چاق می شوید.این واقعیت است که پرخوری و غذاهای فست فودی تاثیر بیشتری در چاقی نسبت به ورزش دارند.بنا بر این متعادل غذا بخورید و خواب خوبی داشته باشید.

4. حمام گرم: حمام رفتن باعث کاهش استرس،گردش خون و راحتی بدن می شود.ژاپنی ها معتقدند که به هضم هم کمک می کند و به پوست صورت طراوت می بخشد و کارشناسان معتقدند دمای مناسب برای بدن 100-104 فارنهایت است.

بازدید : 549 بار
سلامتی و لاغر ماندن به سبک ژاپنی ها
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...