کربوهیدارت ها در کاهش وزن به یک دشمن تبدیل شده اند ؛ این در حالی است که تصور می شود غذاهای نشاسته ای مانند ماکارونی و سیب زمینی چند کیلو به وزن اضافه می کنند.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک -نشاسته معمولی و مقاوم تأثیر متفاوتی بر بدن دارند. هنگامی‌که نشاسته موجود در پاستا هضم شود به‌سرعت به قند تبدیل می‌شود اما پختن و سپس سرد کردن آن می‌تواند نشاسته مقاوم این غذا را بالا برد.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک پژوهشی جدید نشان داده است نشاسته مقاوم که از سرد شدن غذاهای گرم  نشاسته ای  بوجود می آید منفعتهای زیادی برای سلامتی انسان دارد.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک -بافت ماکارونی بعد ازپختن تغییر پیدامی کند و گرم کردن دوباره ماکارونی سرد شده افزایش قند خون را تا 50 درصد کاهش می دهد.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک -کربوهیدارت ها در کاهش وزن به یک دشمن تبدیل شده اند ؛ این در حالی است که تصور می شود غذاهای نشاسته ای مانند ماکارونی و سیب زمینی چند کیلو به وزن اضافه می کنند.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک پروبادی در حالی که ماکارونی و سیب زمینی خوشمزه هستند، آنها مملو از کربوهیدرات فراوان هستند و این موضوع باعث شده افرادی که رژیم غذایی کم کربوهیدارت دارند از مصرف آنها ممانعت کنند.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک -پخت یک کاسه ماکارونی و گرم کردن مجدد آن پس از سرد شدن نسبت به ماکارونی گرمی که تازه پخته شده است برای سلامتی بهتر است.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک گرم کردن دوباره ماکارونی سرد شده افزایش قند خون را تا 50 درصد کاهش می دهد.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک -اگر شما ماکارونی بپزید و بگذارید سرد شود، ساختار مواد غذایی آن تغییر می کند و بدن آن را شبیه یک فیبر هضم می کند.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک -با استفاده از این روش می توانیم بدون تغییر یک ماده غذایی و تنها با تغییر دما، یک غذای مملو از کربوهیدارت را به یک غذای مملو از فیبر تبدیل کنیم.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک به عبارت دگیر ، برخی غذاها در وعده دوم سالمتر از وعده اول هستند.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک -گرم کردن مجدد غذایی مثل پاستا حتی موجب مقاوم‌تر شدن نشاسته می‌شود.

ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک ماکارونی را سرد میل دارید یا گرم؟!!-ایرناک این به معنی انسولین کمتر، گلوکز خون کمتر، گرسنگی کمتر و فیبر بیشتر است.

منبع:جستجوگر ایرناک

(0 رای)
بازدید : 130 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی