دوری از آبهای راکد مانند ظروف آب خانگی و حوض ها که محل مناسبی برای تخم گذاری حشرات هستند به عنوان اولین راه خلاصی از حشرات است

با روش های متفاوت از شر حشرات موذی خلاص شوید

دفع پشه ها و مگس + روشهای از بین بردن حشرات در منزل در ایرناک دفع پشه ها و مگس + روشهای از بین بردن حشرات در منزل در ایرناک کم کم به فصل تابستان و گرما نزدیک می شویم و موضوعی که مجددا باید با آن دست و پنجه نرم کنیم، حضور پشه ها، مگس ها و به صورت کلی حشرات مزاحم است.

خیلی راحت از درب ها و پنجره ها وارد خانه شده و به نظر می رسد قصد ترک خانه را هم ندارند یا راه را گم کرده اند و آنجاست که مزاحمتشان برای ما آغاز می شود. برای رهایی از دست مزاحمت های این موجودات با ما همراه باشید.

 

روش اول : استفاده از اسپری آب پاش و تمیز کننده

شما می توانید یک اسپری آب پاش تهیه کنید و سپس آن را با مایع تمیز کننده و آب مخلوط کرده و به راحتی مگس یا پشه ها را مورد هدف قرار بدهید. در این روش مایع باعث به هم چسبیدن بال ها و در نهایت مانع از پرواز آن ها می شود البته این روش باعث کشته شدن آنها نمی شود.

در یک اسپری مخلوط مایع تمیز کننده و آب را به مگس ها بپاشید.

 

روش دوم : آشپزخانه را تمیز نگه دارید

  • همه ی مواد غذایی در دسترس اعم از کیک ها، میوه ها، غذاهای باقیمانده و … را از دسترس دور کنید هرجا این مواد غذایی حضور داشته باشند پشه ها هم حضور خواهند داشت.
  • ظرف هایی که در آن ها غذا میل می کنید را بشویید.
  • غذاها و میوه های فاسد شده را دور بریزیدپشه ها در این مواد فاسد تخم گذاری می کنند و تعدادشان افزایش پیدا می کند.
  • درب سطل های آشغال را همیشه بسته نگه دارید.
  • غذاها و میوه های فاسد شده را دور بریزید و ظروف را سریع بشویید

 

روش سوم : تاریک کردن محیط

چگونه از شر حشرات رها شویم

قبل از ادامه دادن مراحل این نکته را باید متذکر شویم که به راحتی حشرات را با هدایت به سمت نور می توانید به سمت بیرون از خانه هدایت کنید.

1- اول همه ی پرده ها رو بکشید . درب اتاق ها ها را هم ببندید.

2- حال درب یا پنجره که معمولا به سمت بیرون و خارج از خانه است را باز کنید تا بادیدن نور کوچه و خیابان یه سمت بیرون هدایت شوند.

پشه ها به سمت نور هدایت می شوند پس محیط را تاریک نگه دارید

 

روش چهارم : استفاده از سرکه

1- یک قوطی شیشه ای یا پلاستیکی (یا هر جنسی) پیدا کنید و تا نصف از سرکه سیب پر کنید.

2- چند تا سوراخ که مگس ها بتوانند از آن ها عبور کنند روی درب آن ایجاد کنید.

3- حالا قوطی را در مکانی که مگس ها هستند قرار بدهید.

4- مگس ها جذب بو می شوند و وارد قوطی می شوند ولی آنقدر باهوش نخواهند بود که درب کوچکی که از آن وارد شده اند را پیدا کنند و پس از مدتی سرکه سیب به کار آن ها پایان خواهد داد.

5- قوطی را بعد از مدتی تمیز کنید و دوباره اگر باز هم مگس ها پیدا شدند استفاده کنید.

داخل قوطی سرکه سیب ریخته و روی درب آن را سوراخ هایی ایجاد کنید

 

روش پنجم : ساخت تله

ابتدا یک مایع چسبناک و شیرین درست می کنیم به این صورت که مقداری آب و شکر را می جوشانیم تا غلیظ و سفت شود و تقریبا شبیه به عسل شود، حالا یک تکه پارچه پیدا کنید و به این مخلوط آغشته کنید و بعد این پارچه را در مکانی که مگس ها هستند آویزان کنید.

به دلیل اینکه مخلوط شیرین است، مگس ها به آن جذب آن می شوند و چون چسبناک است به آن می چسبند پس از مدتی که مگس ها زیاد شدند پارچه را به طور مناسب دور بیندازید.

دستمالی را با مخلوطی از آب و شکر غلیظ شده، آغشته کنید و به نقطه ای آویزان کنید.

 

روش ششم : استفاده از اسپری ها

چگونه از شر حشرات رها شویم

همچنین شما می توانید از اسپری های مخصوص این کار هم استفاده کنید که از قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است، ولی به خاطر مشکلاتی که ممکن است برای تنفس شما و یا مسمومیت مواد غذایی ایجاد کند خیلی این روش مخصوصا در داخل منزل توصیه نمی شود.

 

روش هفتم :استفاده از توری برای پنجره ها

اگر پنجره های شما توری ندارند به محض باز شدن یک شاه راه برای مگس ها و حشرات به حساب می آیند تا وارد منزل شما شوند، مقداری توری تهیه کنید و پنجره ها را با آن ها کاور کنید تا از همان مبدا مانع از ورود این مگس ها به داخل منزل شوید و نیاز به کارهای دیگر نباشد.

پنجره ها را با توری های ریز کاور کنید.

 

روش هشتم : استفاده از گیاهانی که مگس ها و پشه ها را دور می کنند

چگونه از دست حشرات رها شویم

شما می توانید با استفاده از یک سری از گیاهان این مهمان های ناخوانده را دور کنید این گیاهان را در ورودی منزل قرار دهید تا پشه ها با استشمام بوی این گیاهان از ورود به خانه منصرف شوند.

یکی از این گیاهان نعناست. نعنا را دم درب یا پنجره قرار دهید و مثل یک حفاظ مانع از ورود حشرات و مگس و پشه به داخل خانه شوید. همچنین می توانید مقداری نعنا را خرد کرده و در مکان های نزدیک پنجره قرار دهید. علاوه بر نعنا از اسطوخودوس و پونه هم به صورت مشابه می توانید استفاده کنید.

از نعنا و اسطوخودوس و پونه برای از بین بردن حشرات استفاده کنید.

 

 نکات مهم در خصوص راه رهایی از حشرات در تابستان

جعفر غفارزاده متخصص طب سنتی در خصوص راه رهایی از حشرات در تابستان، اظهار کرد: معمولا حشرات سراغ کسانی می روند که خون کثیفی دارند؛ به این معنا که خون در بدن آن ها غلیظ و به خون کثیف تبدیل شده است، همچنین افرادی که مبتلا به دیابت هستند بیشتر از افراد دیگر در معرض نیش حشرات هستند، برای رهایی از نیش حشرات اول از همه باید به سلامت بدن خود رسیدگی کنند که این کار با تغذیه سالم، حجامت و زالو درمانی میسر است.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه در یک خانواده اصولا حشرات تمام اعضا را نیش نمی‌زند و برخی افراد را نیش می‌زنند، بیان کرد: اصولا افرادی که به اصطلاح گوشتی شیرین دارند در معرض نیش حشرات هستند؛ لذا توصیه می شود این افراد در تابستان که حشرات زیاد هستند از پشه بند استفاده کنند.

 

جای نیش حشرات را چگونه درمان کنیم؟

غفار زاده با تاکید بر اینکه برای درمان جای نیش حشرات روش‌های درمانی متفاوتی وجود دارد، گفت: یکی از این روش ها ترکیب سرکه با آب است، می توان این مواد را با هم ترکیب کرد و روی محل گزیدگی مالید؛ همچنین استفاده از گشنیز بسیار مفید است.

وی با اشاره به اینکه برای رهای از زنبور، مورچه و سوسک در منزل راه های مختلفی وجود دارد، افزود: آب خطمی و یا آب خرفه برای دور کردن حشرات از محل زندگی می تواند مفید باشد؛ همچنین می توان سرکه را با آرد جو ترکیب کرده و آن را روی محل گزیدگی قرار داد.

چگونه از دست حشرات رها شویم

برای درمان جای نیش چه چیزی مصرف نکنیم؟

این متخصص طب سنتی ادامه داد: مصرف سکنجبین، آب انار، آب کاهو، آب خیار، آب سیب و آب کاسنی در رفع جای گزیدگی حشرات مفید است؛ افراد می توانند این مواد را برای درمان استفاده کنند.

غفارزاده با اشاره به اینکه حشراتی مانند سوسک، مگس و پشه به روش های مختلفی فراری می شوند، عنوان کرد: برای رهایی از مورچه، آهن ربا را در محل رفت و آمد آن ها بگذارید؛ همچنین گوگرد را دود کنید و دود آن را در خانه پخش کنید، روش دیگر برای رهایی از مورچه استفاده از کیسه صفرا گاو است که می توان آن را در محل عبور و مرور آن ها قرار داد.

وی ادامه با اشاره به اینکه دود گوگرد و بوی سیر باعث فراری شدن زنبور می شوند، اذعان کرد: دود گوگرد، بوی سیر و عصاره ختمی باعث دور شدن زنبور می شوند؛ همچنین برای رهایی از پشه سبوس را دود کرده و آن را در محلی که هستند پخش کنید این کار باعث فراری شدن آن ها می شود.

بازدید : 2,705 بار
دفع پشه ها و مگس + روشهای از بین بردن حشرات در منزل
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی