ارکیده یک گیاه بسیار زیبا و منحصر به فرد است که قادر به رشد در خانه و خارج از خانه میباشد و نگهداری از آن نیاز به دقت و حوصله زیادی دارد.

روش کاشت و پرورش ارکیده بیرون از خانه

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک اگر می خواهید ارکیده را بیرون پرورش دهید، چند مرحله نسبتا ساده وجود دارد که باید انجام دهید. باید مشخص کنید در منطقه و آب و هوای تان چه ارکیده ای رشد خواهد کرد. همچنین باید سایه و آب را برای کمک به رشد ارکیده تنظیم کنید .

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک در حالی که رایج ترین روش برای رشد در گلدان است، هم چنین می توانید آن ها را در زمین، در بس ترهای بزرگ، یا حتی به صورت درخت رشد دهید.

کاشت و پرورش ارکیده

کاشت و پرورش گل ارکیده

انتخاب ارکیده :

  • ارکیده ای را انتخاب کنید که در آب و هوای تان رشد کند : یک نوع ارکیده پیدا کنید که بتواند در فضای باز در منطقه شما رشد کند:
  • در مناطقی که شب های تابستان خنک تر از 60 درجه فارنهایت ( 16 درجه سانتی گراد ) است، رشد هر نوع گیاهی از جنس ثعلب را در نظر بگیرید.
  • اگر شب های تابستان به طور مداوم بالای 60 درجه فارنهایت ( 16 درجه سانتی گراد ) است ، سعی کنید از واندا یا کاتلیا استفاده کنید.

آفت گل ارکیده

راهنمای نگهداری و پرورش گل ارکیده

 

خریدن گیاه ارکیده به جای کاشتن بذر آن :

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک فروشگاه های گیاهی ، ارکیده را می فروشند. به مغازه مورد علاقه خود بروید و بپرسید آیا ارکیده ای که به طور طبیعی در منطقه شما رشد کند را دارند یا خیر . بوته های گل ارکیده را بجای بذر بخرید، چون بذرها به شرایط استریل نیاز دارند و 2 تا 5 سال طول می کشد تا شکوفه دهند . اگر ارکیده ویژه ای که به دنبال آن هستید را نداشته باشید ، از آن ها بپرسید چه ارکیده ای در منطقه شما به خوبی رشد می کند. آن ها می توانند ارکیده ای که در فضای باز رشد خواهد کرد ، را شناسایی کنند

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک تا بعد از آخرین یخ بندان و سرمای هوا صبرکنید بعد آن را بیرون بگذارید:گیاهان ارکیده ، گرمسیری هستند و در دماهای سرد خوب عمل نمی کنند. دقت کنید که دمای متوسط بالاتر از 55 درجه فارنهایت ( 13 درجه سانتی گراد )باشد قبل از اینکه آنها را در بیرون منزل قرار دهید .اگر می خواهید ارکیده را داخل بیاورید، آن ها را در شمال، جنوب، یا شرق پنجره قرار دهید.

 کاشت ارکیده

آموزش کاشت گل ارکیده به روش ساده

 

نکات مهم و کاربردی برای پرورش و کاشت ارکیده بیرون از منزل :

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک گیاه ارکیده را به تدریج در معرض نور خورشید قرار دهید : ارکیده گلدانی باید باید با نور خورشید عادت کند . با 1 تا 2 ساعت صبح و غروب در روز شروع کنید. سپس، بعد از یک هفته، ارکیده را به منطقه با 3 تا 4 ساعت صبح و غروب آفتاب حرکت دهید. بعد از 1 تا 2 هفته دیگر، این ارکیده را به منطقه ای منتقل کنید که قبل از ساعت 10 صبح و بعد از ساعت 2 بعد از نیمه شب مقابل خورشید باشد با رعایت اینها می توانید بیرون از منزل ارکیده بکارید.

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک ارکیده آفتاب شدید کامل را دوست ندارند، بنابراین بیرون نقطه ای را پیدا کنید که حدود 10 - 2 سایه داشته باشد ؛ مطمئن شوید که تنها صبح و غروب در برابر نور خورشید است زمانی که خنک تر است.

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک  

 آبیاری گل ارکیده

کاشت و تکثیر گل ارکیده

 

برای راحتی در انتقال ، ارکیده را در گلدان بکارید :

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک کاشتن گلدان این امکان را می دهد تا به هر مکانی که دوست دارید آن را انتقال دهید گلدانی را انتخاب کنید که ته آن سوراخ داشته باشد اگر ته گلدان آب جمع شود ممکن است ریشه ها در آن بپوسند . آن را به آرامی از گلدان بردارید و داخل گلدانی که همان اندازه یا کمی بزرگ تر است قرار دهید. ارکیده باید در گلدان به اندازه کافی ایمن باشد و تکان نخورد در صورت لزوم، فضای اضافی را با مخلوطی از 2 بخش پوست درخت صنوبر یا پوست ارکیده و 1 قسمت خزه پر کنید. گلدان را در گلدان ثانویه قرار ندهید ، مطمئن شوید قبل از کاشتن گل به طور کامل گلدان را تمیز کنید.

روش پرورش گل ارکیده

نحوه نگهداری از گل ارکیده

 

برای زیبایی بیشتر در باغ ارکیده بکارید :

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک خاکی که می خواهید با ترکیبی از شن و ماسه، خزه بکارید ، تعویض کنید. دقت کنید حداقل 1 فوت ( 0.30 متر ) از شنی زیر و اطراف آن باشد. حفره ای حفر کنید، آن را بکارید و سپس فضای خالی را با مخلوط شنی پر کنید.

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک  

سعی کنید روی درختان ، ارکیده آویزان کنید تا زیباتر شوند:

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک ساقه گیاه را به آرامی با یک رشته نخی ( یا هر رشته زیست تخریب پذیر ) به درخت متصل کنید. در عرض یک سال، نخ خراب خواهد شد و گل با ریشه های آن به درخت می چسبد. این روش در صورتی بهتر است که در یک منطقه گرم و بارش مکرر زندگی کنید. از درختانی استفاده کنید که کمی نور را به تنه درخت ، مانند بلوط، مرکبات، و نخل های خرما می تابانند .در مناطقی که 6 تا 8 ساعت آفتاب کامل در روز می گیرند،سعی کنید ارکیده واندا رشد دهید ، در مناطقی که آفتاب کامل ندارند ارکیده سرخ ،فالانوبیلیس ، کاتلیا پرورش دهید.

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک  

 پرورش گل ارکیده

چگونه گل ارکیده را پرورش دهیم؟


پرورش و نگه داری ارکیده بیرون از منزل

1. ریشه های ارکیده را صبحها چند روزآبیاری کنید :

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک ریشه ارکیده را در ابتدای روز آبیاری و ازآب دادن برگ ها اجتناب کنید. آن را در سینک ظرف شویی 15 ثانیه قرار دهید ، سپس آن را جایی قرار دهید که خشک شود. آب دادن آنها هنگام صبح اطمینان می دهد که نور خورشید بیشتری به آن می تابد . اگر تا شب برای آب دادن صبر کنید، تمام شب مرطوب خواهد بود و می تواند منجر به کپک زدگی شود . از آبیاری بیش از حد با چک کردن رطوبت با انگشت خود اجتناب کنید. اگر خاک مرطوب باشد، 1 روز دیگر برای آب دادن به ارکیده صبر کنید.

 پرورش ارکیده در خانه

شیوه آبیاری گل ارکیده

 

2. ارکیده را هر سه هفته با آفت کش خانگی اسپری کنید :

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک برگ های ارکیده را با آفت کش خانگی هر 3 هفته اسپری کنید. اسپری مخلوطی از ( 950 میلی لیتر ) آب، 2 - 3 قطره روغن همیشه سبز گرمسیری و یک قطره مواد شوینده مایع هر 3 هفته برای دور نگه داشتن حشرات اسپری کنید.

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک تنها به اندازه کافی از مخلوط استفاده کنید تا گیاه را پوشش دهید؛ بقیه را می توانید برای گیاهان دیگر نیز استفاده کنید. این مخلوط را هر بار که می خواهید حشرات را اسپری کنید،درست کنید به جای اینکه آن را نگه دارید مواد تشکیل دهنده آن به زودی پس از مخلوط کردن با آب تجزیه می شود.گلدان را از روی زمین بردارید، بنابراین آفات به راحتی نمی توانند به درون آن ها بخزند.

ارکیده

از بین بردن آفت گل ارکیده

 

3.به محض جوانه زدن علف های هرز آنها را از بین ببرید :

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک یک قیچی بزرگ نزدیک ارکیده نگه دارید تا بتوانید به محض دیدن آن ها علف های هرز را از بین ببرید . علف های هرزگیاه کوچک و معمولا سبز هستند و در همان ناحیه ارکیده، رشد می کنند ؛ کندن از ریشه علف بهترین فرصت برای نابود کردن علف های هرز است .

4. ناحیه های آلوده به فساد و پوسیدگی ها سیاه را هرس کنید :

روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک روش کاشت و نگهداری گل ارکیده در باغچه و محیط آزاد-ایرناک اگر روی ارکیده رنگ قهوه ای، سیاه، یا سفید شفافی وجود داشته باشد ، با قیچی یا چاقویی که 15 دقیقه آن در الکل آغشته کرده اید منطقه آلوده را قطع کنید. محلول حاوی 1 بخش سفید کننده و 10 قسمت آب است که باید در ناحیه آلوده اسپری کنید. ناحیه آلوده شده را تا زمانی که تنها یک بافت سالم در گیاه وجود دارد ، ببرید. اگر آفات روی ارکیده بماند ، به راحتی می توانند گسترش پیدا کنند. این آفات با آب شیوع پیدا می کنند، با زهکشی مناسب از این اتفاق جلوگیری کنید و آن را به یک منطقه با گردش هوای بیشتر ببرید. دقت کنید که بعد از بریدن گیاهان آلوده ، ابزار برش را تمیز کنید تا ازآلوده شدن گیاهان دیگر جلوگیری کنید.

(0 رای)
بازدید : 18 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی