راه حل های ساده برای خلاص شدن از شر لکه ها موجود در دوغاب های مزاحم وجود دارد، که در این مطلب با شما در میان می گذاریم.

5 راه حل سالم و طبیعی برای تمیز و پاک کردن لکه دوغاب بین کاشی ها

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک تمیز کردن پسماند، گرد و غبار و سایر مواد در فضاهای بین کاشی ها گاهی کاری دشوار است ، مهم است که فضای بین کاشی ها به طور مرتب تمیز شوند شما نباید از مواد شیمیایی تمیز کننده برای سفید کردن فواصل بین کاشی ها استفاده کنید.

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک اگر چه که می توانید مواد پاک کننده موثری را در بازار پیدا کنید، اما چند مواد ارزان قیمت طبیعی نیز وجود دارد که برای این کار مفید هستند.فواصل بین کاشی ها با خمیر دوغاب پر شده، با گرد و خاک و لک و سایر موادر دیگر احاطه می شوند در حالی که در ابتدا قابل مشاهده نیست،اما این دوغاب فواصل بین کاشی با رشد قارچ ها، رنگ تیره ای به خود می گیرد.

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک بدترین قسمت، این است که دیواره ها شروع می کنند تا ظاهری غیر بهداشتی پیدا می کنند و انباشت این میکروارگانیسم ها باعث افزایش خطر ابتلا به آلرژی می شود بنابراین، باید آنها را حداقل یک بار در هفته تمیز کنید ،

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک راه حل های ساده برای خلاص شدن از شر لکه ها موجود در دوغاب های مزاحم وجود دارد، که در این بخش از نکات خانه داری در ایرناک با شما در میان می گذاریم.

رفع لکه دوغاب

پاک کردن لکه های دوغاب بین کاشی ها

چگونه می توان دوغاب فواصل بین کاشی ها را سفید کرد:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک آیا می دانید که از چه محصولات طبیعی می توانید برای سفید کردن آنها استفاده کنید؟ 5 مورد از بهترین راه ها را با شما به اشتراک می گذاریم .

1. سرکه سفید:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک سرکه سفید، به عنوان یکی از بهترین موادها برای سفید کردن دوغاب بین کاشی ها شناخته شده است با توجه به محتوای اسید طبیعی آن، لکه های قارچی و لکه های آب را از بین می برد.

مواد لازم:
 • ½ فنجان سرکه سفید (125 میلی لیتر)
 • ¼ فنجان آب گرم (62 میلی لیتر)
آماده سازی:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک سرکه سفید را در یک کاسه ریخته و با آب گرم مخلوط کنید.سپس محلول را در یک بطری اسپری بریزید.

چگونگی استفاده :

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک این تمیز کننده را بر روی دوغاب ها اسپری کنید و اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بماند. سپس با اسفنج یا برس بکشید و آبکشی کنید.

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک نکته: اگر لکه ها پاک نمی شوند ، آنها را با سرکه سفید از بین ببرید.


2. جوش شیرین:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک جوش شیرین ،یکی از موثرترین مواد سالم "پاک کنندگی" هستند. با توجه به اقدامات رضایت بخش و ضد قارچی آن، بقایای قارچ ها که فواصل بین کاشیتان را کثیف کرده اند را از بین می برد.

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک همچنین بوی بد و باکتری ها را نابود می کند.

مواد لازم:
 • ½ فنجان جوش شیرین (100 گرم)
 • آب داغ (به مقدار مورد نیاز)
آماده سازی:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک جوش شیرین را در یک کاسه ریخته و با آب داغ مخلوط کنید، تا یک خمیر سفت مرطوب بدست آورید.

چگونگی استفاده :

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک خمیر را در فواصل کاشی بمالید تا سفید شوند.اجازه دهید 30 دقیقه بماند و سپس آن را آبکشی کنید.

پاک کردن لکه دوغاب کاشی

شست و شوی سرامیک با جوش شیرین


3. آبلیمو:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک اسید سیتریک موجود در آب لیمو، از رشد باکتری ها و قارچ های موجود در شکاف بین کاشی ها جلوگیری می کند ، استفاده مستقیم آن ،نه تنها گرد و خاک ها را پاک می کند، بلکه مانع از چرک و دوده و لکه می شود.

مواد لازم:
 • ½ فنجان آب لیمو تازه (125 میلی لیتر)
 • ¼ فنجان آب گرم (62 میلی لیتر)
آماده سازی:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک آب لیمو تازه را در آب داغ رقیق کنید.سپس آن را در یک بطری اسپری بریزید.

چگونگی استفاده :

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک محلول را روی دوغاب فواصل کاشی ها اسپری کنید و با اسفنج روی آن بکشید.سپس آبکشی کنید و این کار را تا پاک شدن کامل لک ها ،تکرار کنید.


4. سرکه سیب:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک بله، درست است، سرکه سیب بیشتر در آشپزخانه و داروهای طبیعی استفاده می شود ؛ با این حال، به دلیل سطح بالای اسید آن، یک راه جالب برای تمیز کردن کاشی و حمام است.

مواد لازم:
 • ½ فنجان سرکه سیب (125 میلی لیتر)
 • ½ فنجان آب (125 میلی لیتر)
آماده سازی:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک سرکه سیب را در آب رقیق کنید.

چگونگی استفاده :

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک یک اسفنج را در محلول فرو ببرید و روی دوغاب فواصل بین کاشی ها بکشید.این کار را تا زمانی که سطح مورد نظرتان سفید شود، تکرار کنید.در نهایت، با آب گرم بشورید.


5- پراکسید هیدروژن و جوش شیرین:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک پراکسید هیدروژن یکی از محصولات خوب توصیه شده برای سفید کردن دوغاب کاشی و سطوح مشابه است. ما توصیه می کنیم که از ترکیب آن با بکینگ پودر برای حذف لکه های آب و سفیدک های صابون استفاده کنید.

مواد لازم:
 • ¼ فنجان پراکسید هیدروژن (62 میلی لیتر)
 • ½ فنجان جوش شیرین (100 گرم)
آماده سازی:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک پراکسید هیدروژن را با جوش شیرین ترکیب کنید، تا خمیر نیمه جامد بدست آید.

چگونگی استفاده :

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک این خمیر را بر روی دوغاب ها بمالید و با برس یا اسفنج رویش بکشید.اجازه دهید تا 10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم آبکشی کنید.

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک نکته:اگر نتوانستید قارچ ها را کاملا پاک کنید، بعد از استفاده از پراکسید هیدروژن و جوش شیرین، از سرکه سفید استفاده کنید.

پاک کردن لکه دوغاب از روی کاشی

پاک کردن لکه دوغاب از روی سرامیک


روش دیگری برای پاک کردن لکه دوغاب سرامیک با ابزار ساده

مواد لازم :
 • آب گرم
 • سفید کننده اکسیژنه
 • فرچه ضخیم (مانند یک مسواک قدیمی)
 • حوله
 • لیمو
مراحل انجام کار:

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک ابتدا سطح مورد نظر را کامل تمیز کنید و اجازه دهید دوغاب به طور کامل خیس شود. سپس 2 قاشق غذاخوری سفیدکننده اکسیژنه را در 2 فنجان آب گرم حل کنید.

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک حالا فرچه را با این محلول خیس کنید و آن را بر روی دوغاب بکشید ، دقت داشته باشید که باید اجازه دهید این محلول کاملا جذب شود و بعد فرچه را به صورت مدور بر روی دوغاب بمالید و این کار را آن قدر ادامه دهید تا لکه ها از بین بروند.

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک  

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک نکته:برای از بین بردن لکه های تیره، آبلیمو را مستقیما روی لکه بریزید، اجازه دهید کاملا جذب شود، و بعد آن را تمیز کرده و اجازه دهید خشک شود. در استفاده از آبلیمو دقت کنید چراکه ممکن است به برخی از سطوح آسیب بزند.

چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک چطور دوغاب را از روی سرامیک تمیز کنیم؟ + تصاویر-ایرناک کاشی ها و دوغاب را با یک پاک کننده اسپری کنید و بعد آن را با دستمال تمیز کنید. قبل از آن که شاهد نتیجه باشید اجازه دهید دوغاب به طور کامل خشک شود، زیرا دوغاب نمدار از دوغاب خشک تیره تر به نظر می رسد.

(0 رای)
بازدید : 28 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی