موضوع طلاق در جامعه امروزی به یکی از اصلی ترین معضلات اجتماعی تبدیل شده و گریبان گیر همه کشورهای دنیا است که البته این موضوع در کشورهای اروپایی بیشتر دیده میشود.

کشورهای رکورددار طلاق جهان

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک فارس / امروزه معضل اجتماعی طلاق به یکی از اصلی ترین آسیب های اجتماعی جوامع مختلف تبدیل شده است، اما براساس آمار های سال 2018 کشورهای اروپایی جلودار طلاق در میان دیگر کشورها هستند و با این معضل دست و پنجه نرم می کنند.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک طلاق در جوامع مختلف اثرات منفی فردی و اجتماعی زیادی را به دنبال دارد. افزایش افسردگی، انزوای اجتماعی، افزایش رابطه های غیر اخلاقی و روی آوردن افراد به اعتیاد از جمله اثرات این معضل اجتماعی بر جوامع امروزی است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک عصبانیت، اضطراب، ناامیدی اجتماعی، شبکه های مجازی، عدم تعهد زوجین و خیانت ازجمله مهم ترین عوامل طلاق در کشور ها به ویژه در کشورهای غربی محسوب می شود.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک هرچند که در اغلب کشورهای دنیا این آمار همچنان در حال افزایش است، اما براساس آمار های منتشر شده در سال 2018، 10 کشور پرچم دار آمار بالای طلاق در میان دیگر کشور ها هستند.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک براساس این گزارش، همه این 10 کشور نیز جزو کشور های اروپایی هستند. این امر نشان دهنده افزایش آسیب های اجتماعی در اروپا و حرکت خانواده های غربی به سوی فروپاشی است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک این نمودار نشان دهنده وضعیت طلاق به طور خالص است:

آمار طلاق

آمار دقیق طلاق در جهان

بلژیک پرچم دار بیشترین آمار طلاق در دنیا

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک در میان 10 کشور دنیا که بیشترین میزان طلاق را نسبت به کشورهای دیگر در سال 2018 داشته اند، بلژیک پرچم دار این آمار است و بیشترین میزان طلاق را در اروپا و جهان دارد.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک براساس آمار ها، میزان طلاق این کشور در سال 2018، 71 درصد بوده است. به طوری که هرساله حدود سی و دو هزار نفر در بلژیک درخواست طلاق می کنند.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک یکی از مهم‎ ترین علل طلاق در کشور بلژیک، عدم وجود تفاهم و صبر زوجین برای تحمل یکدیگر است.

روزگار مردم پرتغال به شیرینی پرتغال نیست

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک در میان لیست کشور های پر طلاق دنیا، کشور پرتغال دومین جایگاه را به خود اختصاص داده است. به طوری که سال 2018 آمار طلاق در این کشور، 68 درصد است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک اما نکته قابل توجه در این میان این است که با وجود آمار بالای طلاق در پرتغال، آمار ازدواج در این کشور رو به کاهش نبوده و حتی بالا است.

آمار بالای طلاق در قلب اروپا

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشور مجارستان که در اروپای مرکزی واقع شده است نیز یکی از کشورهایی است که در طلاق از آمار بالایی برخوردار است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک در چند سال گذشته نیز میزان ازدواج در این کشور به شدت کاهش پیدا کرده است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک حدود 10 درصد از مردان مجارستانی طلاق را تجربه کرده اند. اما آمار طلاق در میان زنان این کشور، 2 و 4 دهم درصد کمتر از مردان است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک در واقع برخلاف افکار عمومی، در کشور مجارستان مردان بیشتر از زنان طلاق را تجربه کرده اند.

آمار طلاق

آمار طلاق در جهان

قطب فرهنگ و هنر اروپا، غرق در معضل طلاق

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک جمهوری چک که در اروپای شرقی واقع شده است، چهارمین کشور رکورددار آمار بالای طلاق در جهان است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک حدود 13 درصد از زنان این کشور طلاق گرفته اند. به علاوه 11 درصد از مردان این کشور نیز طلاق را تجربه کرده اند.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک براساس آمار های منتشر شده در سال 2018، آمار طلاق در جمهوری چک برابر با 66 درصد است. شکست و ناامیدی زوجین برای ادامه زندگی، مهم ترین علت طلاق در این کشور محسوب می شود.

یکی دیگر از کشورهای اروپایی در باتلاق طلاق

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک طلاق در کشور اسپانیا به قدری افزایش پیدا کرده است، که به یک امر عادی و پذیرفته شده در عرف جامعه تبدیل شده است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک به همین منظور و برای کاهش طلاق، به تازگی قانون جدیدی با عنوان «مدیریت رابطه» در این کشور به تصویب رسیده است. براساس این قانون، زوجینی که تقاضای طلاق می کنند باید حداقل سه ماه از ازدواج آن ها گذشته باشد.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک اما با وجود تصویب این قانون برای محدود کردن شرایط طلاق، همچنان آمار طلاق در اسپانیا بالا است و به یک بحران تبدیل شده است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک یکی از مهم ترین علل طلاق در این کشور نیز مشکلات مالی است که موجب اختلافات خانوادگی و جدایی شده است.

طلاق

بیشترین آمار طلاق

کشور ثروتمند اروپایی هم درگیر طلاق

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشور لوکزمبرگ در شمال اروپا واقع شده است و یکی از کشورهای ثروتمند اروپا محسوب می شود. این کشور که در همسایگی فرانسه و آلمان قراردارد نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی با معضل طلاق دست و پنجه نرم می کند.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک در لوکزامبرگ سن 40 الی 49 سالگی، سن اصلی ناامیدی از زندگی و طلاق محسوب می شود.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک اغلب مردم این کشور در این سن، از زندگی قبلی خود احساس ناامیدی کرده و یا تصمیم به شروع یک زندگی جدید یا پایان دادن به زندگی خانوادگی فعلی خود می کنند.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک باوجود کوچک بودن این کشور، اما آمار طلاق در آن بسیار بالا بوده و حدود 60 درصد است. این درحالی است که قوانینی محدود کننده در این کشور برای کاهش طلاق نیز وجود دارد.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک براساس این قوانین زوجینی که تقاضای طلاق می کنند، باید حداقل 21 سال سن داشته باشند و دو سال از زندگی مشترک آن ها نیز گذشته باشد.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک اما به نظر می رسد که این قوانین که هم برای کاهش طلاق در این کشور کوچک جوابگو نیست.

خودنمایی طلاق در جا ی جای اروپا

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک باتوجه به لیست بیشترین کشورهای درگیر طلاق، می توان به این نتیجه رسید که تمامی این کشور ها در اروپا واقع بوده و در واقع طلاق در جای جای اروپا از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب این قاره دامن گسترانده است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک براساس آمار های منتشر شده، آمار طلاق در کشور استونی که در شمال اروپا واقع شده است، در سال 2018، برابر با 58 درصد است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک به دلیل آمار بالای طلاق و قوانین استونی در زمینه طلاق، بسیاری از افراد در این کشور ازدواج نمی کنند و ترجیح می دهند رابطه خود را در حد دوستی نگه دارند.

بیشترین طلاق

رکورد طلاق در دنیا

طلاق گریبان گیر قاره آمریکا هم شد

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کوبا بزرگ ترین جزیره واقع در آمریکای جنوبی و هشتمین کشوری است که آمار طلاق در آن روند روبه رشدی را در پیش گرفته است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک آمار طلاق در این کشور در سال 2018، برابر با 56 درصد است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک بسیاری از ازدواج ها در این کشور به قدری سریع به طلاق ختم می شود که زوجین حتی فرصت بیش از یک مرتبه مجادله را ندارند

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک جمعیت زیاد و از سویی درخواست های بالای طلاق در کوبا، یکی از علل سهولت انجام گرفتن طلاق در این کشور است.

شهر عشاق، این بار خالی از عاشق ها

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک در تمام فیلم ها و داستان ها فرانسه به کشور عشاق شهرت دارد. اما آمار ها چیز دیگری را نشان می دهد. چراکه آمار بالای طلاق در این کشور، آن را بیشتر به شهر دعوا و جدایی شبیه کرده است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشور فرانسه نهمین کرسی را در لیست کشور های پر طلاق دنیا، به خود اختصاص داده است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک براساس آمار، 55 درصد از ازدواج ها در کشور فرانسه به طلاق ختم می شود. بیشتر مردم این کشور نیز دوری از دیگران و انزوا را به جای بودن با خانواده برمی گزینند.

آمریکا دهمین کشور پر طلاق در جهان

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک بر اساس اعلام اداره آمار ایالت متحده آمریکا، آمار ازدواج در این کشور یک روند رو به کاهش را در پیش گرفته است. از سویی آمار طلاق در این کشور به شدت رو به افزایش است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک به طوریکه کشور آمریکا در میان دیگر کشور ها، دهمین کشور پر طلاق دنیا محسوب می شود. براساس گزارش های منتشر شده، آمار طلاق در ایالت متحده آمریکا از ابتدای سال 2018 تاکنون 53 درصد بوده است.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک به علاوه سهولت در روند حقوقی جدایی زوجین از یکدیگر، یکی از علل افزایش طلاق در این کشور است. به طوریکه با مراجعه به مراکز مربوطه و چندین امضا، در عرض چند روز طلاق صورت می گیرد.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک به علاوه اگر زوجین فرزندی نداشته باشند نیز این روند بسیار آسان تر و سریع تر انجام خواهد شد.

کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک این روزها آمار و ارقام ها از آسیب های اجتماعی مختلف در کشورهای غربی، نشان دهنده شکست سیاست های این جوامع است. به نظر می رسد که دنیای غرب باید به فکر ایجاد تغییرات اساسی در زمینه سیاست های فردی و اجتماعی خود باشد.


کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک کشورهای رکورددار طلاق در جهان + تصاویر-ایرناک fars

(0 رای)
بازدید : 51 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی