همسرم مرا ترک می کند، او مرا رها می کند و به سراغ شخص دیگری می رود ، اینها جملاتی است که برخی افراد به دلیل عدم اعتماد به نفس مدام به خود می گویند و در نهایت باعث برهم زدن رابطه عاطفی خود می شوند.

همسرم مرا تنها می گذارد با دوری از او چگونه کنار بیایم؟

رابطه عاطفی بین دو نفر زمانی از استحکام و قدرت کافی برخوردار است که دو طرف صادقانه و عاشقانه با هم کنار بیایند و اشکالات یکدیگر را نبینند. اما هستند افرادی که به دلیل عدم اعتماد به نفس کافی و احساس ضعف در خود همیشه در فکر و ذهن خود در مورد رابطه عاطفی که با همسرشان دارند دچار تردید می شوند و خود را مورد پسند همسرشان نمی بینند و احساس خطر می کنند.8 رفتار اشتباه که باعث از دست دادن همسر می شود در ایرناک 8 رفتار اشتباه که باعث از دست دادن همسر می شود در ایرناک

این افراد مداوم با خود می گویند که همسرم از من خوشش نمی آید، من زیبایی که مورد نظر همسرم است را ندارم و بسیاری از این جملات که در نهایت باعث ایجاد مشکل در رابطه عاطفی آنها می شود.

عدم اعتماد به نفس در رابطه عاطفی

عدم اعتماد به نفس در رابطه عاطفی

شاید شمایی که بارها و بارها طعم شکست عاطفی را چشیده اید، توپ را توی زمین کسانی بیندازید که لایق محبت های تان نبوده اند. اما واقعیت این است که خود شما بیشتر از هر کسی باعث تنها ماندن های تان شده اید. شمایی که احساس ناامنی را با خود به رابطه تان با همسرتان برده اید، نه تنها خود را از لذت تجربه کردن « عشق آرام و برابر » محروم کرده اید، بلکه باوجود همه دست و پا زدن های تان نتوانسته اید با احساس تان رابطه زناشویی ماندگاری را بسازید.

اگر شما هم ویژگی های زیر را دارید، معنایش این است که دلبستگی را با چاشنی احساس ناامنی تجربه می کنید و این بار هم نمی توانید مردی که در کنار تان ایستاده را صددرصد متعلق به خود کنید.

8 دلیل برای از دست دادن همسر

چرا اینقدر احساس ناامنی می کنید؟

هرقدر هم که بزرگ شوید، کودکی تان رهای تان نمی کند. همه ما در سال های کودکی ، در شرایطی قرار گرفته ایم که بر رابطه مان با والدین و اطرافیانی که تاثیری انکارناپذیر بر زندگی و شخصیت مان گذاشته اند، اثر گذاشته اند. شاید تصور کنید حالا که از آن روابط بیرون آمده اید و خودتان در حال شکل دادن به زندگی تان هستید، می توانید اثرشان را هم خنثی کنید و آن طور که دوست دارید زندگی کنید؛ اما واقعیت این است که گذشته شما به راحتی دست از سرتان برنمی دارد.

اگر در سال های کودکی ، الگوی دلبستگی ایمن در شما شکل نگرفته باشد و به هر دلیل دوست داشتن، دلبستگی و وابستگی را همراه با اضطراب ، احساس ناامنی و ترس از طرد شدن تجربه کرده باشید، بعید است که امروز بتوانید بدون این احساس ها یک رابطه عاطفی را تجربه کنید.

دنبال تایید می گردید؟

اگر در رابطه تان احساس ناامنی کنید، همیشه نگران قضاوتی که همسر یا نامزدتان روی حرف ها و رفتارهای تان دارد، خواهید بود و بعد از هر کار یا حرفی، دنبال مهر تاییدی که او می تواند بر رفتارهای شما بزند، خواهید بود. مثلا وقتی تصمیمی درمورد خرج کردن پول های تان را با او در میان می گذارید، فورا می پرسید «فکرم احمقانه بود؟» یا وقتی برایش درمورد فعالیت های روزانه تان حرف می زنید، هنوز حرف های تان کامل نشده می گویید «با حرف های تکراری ام حوصله ات را سر بردم؟» این تلاش حتی برای تایید شدن ظاهری هم ادامه خواهد داشت. مثلا وقت رفتن به مهمانی بارها از او می خواهید درمورد لباس و آرایش تان نظر دهد و شما را از اینکه به نظرش ایده آل هستید مطمئن کند.

مدام همراه او هستید

نمی توانیم باور کنیم که عشق بیش از اندازه دلیل اصرار شما به تمام وقت با هم بودن است. شاید خودتان هم ندانید که تلاش تان برای وقت گذراندن 24ساعته با او، نشانه احساس ناامنی است که در وجود شما ریشه دوانده است. شما کنار هم زندگی می کنید، در ساعات کاری مدام با هم حرف می زنید و تلگرام بازی می کنید، بدون هم نه تنها سفر نمی روید که حتی پاساژگردی هم نمی کنید. شما با هم جنس های تان قرار نمی گذارید و کافه نمی روید و اگر همسر یا نامزدتان در یک مهمانی نباشد، شما هم فکر رفتن به آن را از سرتان بیرون می کنید.

همسرم مرا ترک خواهد کرد

اگر همسرم رهایم کند چه کنم؟

شرلوک هولمز هستید؟

آدم هایی که عشق شان با چاشنی احساس ناامنی همراه است، همیشه نگران اتفاق هایی که در پشت پرده رابطه عاطفی شان می افتد، هستند. آنها با تماس های لحظه به لحظه همسر یا نامزد شان را کنترل می کنند، گوشی تلفن همراه و حتی جیب هایش را چک می کنند و وقتی در مهمانی او را کنار فردی که از نظر خودشان می تواند یک رقیب بالقوه باشد می بینند، حتی اگر واکنش ظاهری نشان ندهند، ذهن شان به هم می ریزد و مثل یک کارآگاه به دنبال نشانه هایی برای تایید فرضیه شان می گردند یا برای دور کردن کسی که دوستش دارند از این رقیب فرضی تلاش می کنند.

فکر می کنید کاسه ای زیر نیم کاسه است؟

بی اعتمادی یکی از مشخصه های اصلی این افراد است. آنها در یک رابطه عاطفی هیچ وقت معنای واقعی آرامش و عشق را نمی فهمند، چراکه در بهترین لحظات با هم بودن شان تصور می کنند دل و ذهن همسر یا نامزد شان جای دیگری است. اگر شما هم به درد این افراد مبتلا باشید، نمی توانید به حرف ها، ادعا های عاشقانه یا قول هایی که شریک زندگی تان به شما می دهد، اعتماد کنید و مدام با این تصور که «همه چیز به زودی از هم می پاشد» دست به گریبانید.

خودتان را زود می بازید؟

هر بار که می خواهید با نامزد تان بیرون بروید، چیزی در ذهن تان می گوید که زن رویایی او نیستید؟ ده ها بار لباس تان را عوض می کنید و دست آخر ذهن تان به شمایی که مقابل آینه ایستاده اید می گوید زشت تر، بدلباس تر و بدهیکل تر از آن هستید که مردی مثل او بتواند عاشق تان شود؟ بی اعتمادی به خود یکی دیگر از ویژگی های چنین آدم هایی است و اگر شما یکی از آنها باشید، حتی در صورت تایید نامزد یا همسرتان باز هم مطمئن نخواهید بود که شایسته ترین فرد جمع برای مرد زندگی تان خود شما هستید.

اینکه چقدر ذهن شما واقعیت را به زبان می آورد را نمی دانیم، اما می دانیم که شما وقتی مقابل نامزدتان قرار می گیرید، نمی توانید نسبت به چیزهایی که از این ذهن بدگو شنیده اید بی تفاوت باشید و جلوی تاثیری که بر رفتار شما می گذارد را بگیرید. این تاثیر گاهی با بی اعتماد به نفس بودن قابل توجه شما خود را نشان می دهد و گاهی هم با ترسی آزاردهنده که شما را به سمت کنترل شدید نامزدتان هل می دهد.

خودتان را آزاد کنید

واقعیت این است که گذشته عاطفی شما نه تنها به شکل برقرار کردن ارتباط تان تاثیر می گذارد، بلکه در ناخود آگاه تان برای شما تعیین تکلیف می کند و بی آنکه بدانید شما را با کسی وارد رابطه عاطفی می کند که می تواند همان گذشته را برای تان تکرار کند.

رفتار اشتباه که باعث از دست دادن همسر می شود

رفتار اشتباه که باعث از دست دادن همسر می شود

همین اتفاقاتی که به ظاهر خارج از خواست و برنامه ریزی شما می افتد، باعث می شود که باوجود نیاز شدیدی که به داشتن یک تکیه گاه عاطفی دارید، بارها طعم جدایی و طرد شدن را بکشید یا در رابطه ای ماندگار شوید که در آن احساس امنیت نمی کنید. پس اگر این اتفاق ها بیشتر از دیگران برای شما می افتد، به سهم گذشته تان در ایجاد شان شک کرده و با کمک یک روانشناس برای کند و کاو گذشته و کم کردن تاثیرهای منفی اش در زندگی عاطفی تان تلاش کنید.

مشکل را حل کنید

چه شما خودتان را در این رابطه باخته باشید و چه شریک زندگی تان به این مشکل دچار باشد، نباید خیال کنید که همه جای جهان آسمان همین رنگ است و همه آدم ها اینقدر سخت عاشقی می کنند. شما می توانید در هر یک از این دو صورت، مشکل را حل کنید و عاشقی را برای خودتان و کسی که دوستش دارید آسان تر کنید.

بازدید : 1,374 بار
8 رفتار اشتباه که باعث "از دست دادن همسر" می شود
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...