اگر می خواهید شادی در زندگی مشترکتان همیشگی گردد بهتر است این بخش از ایرناک را مطالعه فرمایید و مهارت های حفظ رابطه را یاد بگیرید.

چگونه رابطه ام را حفظ کنم؟

شادی و رضایت در رابطه به مهارت ها و عادت هایی بستگی دارد که همیشه غریزی نیستند بلکه با آموزش هم می توان آن ها را کسب کرد. برای یادگیری حفظ رابطه به کمی صبر و تلاش همراه با آموزش نیاز دارید. اگر می خواهید شادی در زندگی مشترکتان همیشگی گردد بهتر است این بخش از ایرناک را مطالعه فرمایید و مهارت های حفظ رابطه را یاد بگیرید.حفظ رابطه | چگونه رابطه ام را حفظ کنم؟ + 10 راهکار در ایرناک حفظ رابطه | چگونه رابطه ام را حفظ کنم؟ + 10 راهکار در ایرناک

برای حفظ رابطه چه باید کرد ؟

توجه و احترام

در همه رابطه ها بحث و ناراحتی پیش می آید که ما در این هنگام احترام و توجه های کوچک را ناچیز می شماریم در صورتی که کارهای کوچکی مانند یک شاخه گل، یک بسته شکلات، یک ناهار خوشمزه و یک آغوش می تواند از عمق ناراحتی بکاهد.

این کارها سبب حل شدن مشکل نمی شود اما تاثیر آنها در کم کردن دلخوری های کوچک بی نظیر است.

قدردان شریک زندگی خود باشید

همه افراد دوست دارند زمان انرژی گذاشتن برای یک رابطه ، در ریزترین چیزها نتیجه آنرا ، حتی در نحوه حرف زدن فرد مقابل ببینند. خانمی که همه انرژی خود را در یک رابطه گذاشته است، لایق برخورد های بیرحمانه نیست.

مردی که سالها در بهترین لحظات و سختی ها کنار همسرش بوده، لایق برخورد بد نیست. پس باید قدر یکدیگر را بدانید و حرمت تلاشهای یکدیگر را حفظ کنید. وجود نداشتن قدرشناسی در رابطه سبب می شود همه خاطرات و تلاشها به فنا رود پس باید قدر یکدیگر را بدانید.

خوشبختی در زندگی مشترک

نکات حفظ رابطه عاشقانه

چگونه یک رابطه عاشقانه را در طولانی مدت حفظ کنیم؟

دوستی

در برخی از مواقع عادت زوجین به یکدیگر سبب می شود که هریک به روش خود زندگی کنند و به نظر یکدیگر در تصمیم گیری ها اهمیتی ندهند و درست مانند هم اتاقی با هم رفتار کنند .

این روند زندگی منجر به بحث و درگیری می شود پس باید در تصمیم گیری ها برای جلوگیری از درگیری نظر همسرتان را جویا شوید چرا که این تصمیمات روی زندگی هر دو زوج تاثیر گذار است.

درک و همدردی

بعد از گذشت چندین سال از زندگی مشترک بسیاری از ما می پنداریم که خیلی خوب همدیگر را می شناسیم و به همین دلیل با یکدیگر همدردی نمی کنیم و یکدیگر را درک نمی کنیم .

با همدردی می توانیم خود را جای یکدیگر قرار دهیم تا بتوانیم هنگام بروز مشکل از هم حمایت کنیم، و یکدیگر را آرام کنیم و با هم خوشحال یا ناراحت شویم پس هنگام بروز مشکل در زندگی زناشویی خودتان را در جایگاه همسرتان قرار دهید و شخصیت او و موقعیت او را در نظر بگیرید و سعی کنید احساس او را درک کنید.

این کار به شاد و سالم شدن رابطه شما کمک می کند و درک و همدردی شما بیشتر می شود.

ارتباط صمیمانه با همسر

چگونگی حفظ رابطه عاشقانه

چه چیزهای در حفظ یک رابطه عاشقانه حائز اهمیت است؟

شادی

سازنده شادی در زندگی هر فردی خود فرد است پس هیچ وقت همسرتان را مسئول شادی خود ندانید . ممکن است اگر قبل از ازدواج آدم شادی نبودید همسرتان بعد از ازدواج به طور کوتاه مدت موجب شاد شدن زندگی شما شود اما بعد از مدت کوتاهی دوباره همان احساسات منفی بازمی گردد.

درک عاطفی

تنها کافی نیست که هنگام بروز مشکل همسرتان را درک کنید و خودتان را جای او بگذارید بلکه باید زمان بحث و درگیری نیز این کار را انجام دهید. شاید فکر کنید که گفتن جمله ای مانند تو حق داری و من درکت می کنم در هنگام بحث و درگیری وضعیت را بدتر می کند اما این جمله به دلیل اینکه وقتی همسرتان بفهمد که احساسش را درک می کنید و می پذیرید آرام می شود و تمام احساسات منفی را فراموش می کند، تاثیر زیادی دارد.

حدس و گمان

افرادی که در پی یافتن معنی پنهان جملات هستند در واقع با این کار خود در ذهنشان جنگ و غوغا به پا می کنند . پس به جای حدس زدن درباره فهمیدن معنای پنهان جمله ای که همسرتان بکار برده است هر سوالی را که ذهنتان را به خود مشغول ساخته از او بپرسید.

راز زندگی زوج های خوشبخت

مهارت های حفظ رابطه عاطفی

حفظ رابطه عاطفی با رعایت اصول و قوانین

تشکر

تشکر و جمله سپاسگزارم را فقط برای کارهای بزرگ به کار نبرید و در هر فرصتی به همسرتان بگویید که چقدر از او ممنون هستید تا همسرتان دریابد که چقدر آدم مفیدی است و در زندگی شما تاثیرگذار است.

تعیین وظیفه

هر رابطه ای نیاز به مرزها، محدودیت ها و مسئولیت ها دارد و در رابطه نباید برای یکدیگر انجام وظیفه کنید مثلا چنانچه در این بخش از ایرناک گفته شده است اگر همسرتان ظرف ها را شست به او نگویید که این دفعه نوبت تو بود.

برای لذت بردن هر دو طرف از رابطه ، راه حل مشکلات را بیاموزید و با گفتگو روی آن کار کنید و با هم توافق نمایید. برای اینکه همسرتان برای شما تعیین تکلیف نکند شما نیز این کار را با او نکنید و برای او تعیین تکلیف نکنید.

صداقت

باید بدانید که یک رابطه سالم و بلند مدت با دروغ پا برجا نمی ماند. حتی اگر برخی اوقات ، صداقت داشتن کل رابطه را به خطر اندازد، صداقت را انتخاب کنید زیرا اگر همسرتان به دروغ شما پی ببرد، اعتماد میان شما از بین می رود و شانس داشتن یک رابطه بلند مدت بسیار کم خواهد شد پس صادقانه با هم زندگی کنید زیرا قرار است برای مدت طولانی با هم باشید.

مهارت حفظ رابطه

مهم ترین اصول برای حفظ یک رابطه عاطفی

پای اشتباه خود بایستید

اگر اشتباهی در رابطه کردید، پای اشتباهتان بایستید و آن را تا حد ممکن جبران کنید . در صورت انجام کار اشتباه در زندگی خود آماده باشید که به هر شکل ممکن، تاوان آنرا پس بدهید، و نسبت به آنچه رخ میدهد، گارد نگیرید. وقتی اشتباه میکنید، مسئولیت رفتار خود را بپذیرید.

بازدید : 373 بار
حفظ رابطه | چگونه رابطه ام را حفظ کنم؟ + 10 راهکار
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی