شخصیت می تواند سازگار و یا ناسازگار باشد. «ناسازگاری» زمانی مطرح می شود که افراد قادر نباشند تفکر و رفتار خود را با محیط و تغییرات آن تطبیق دهند.

چگونه رمانتیک باشیم؟!-ایرناک چگونه رمانتیک باشیم؟!-ایرناک آیا تابحال کسی را دیده اید که در برابر یک انتقاد ساده ، واکنش خشمگینانه شدیدی داشته باشد؟ آیا از خود پرسیده اید که چرا بعضی افراد انواع مختلف «خال کوبی» را روی پوست خود دارند؟

چگونه رمانتیک باشیم؟!-ایرناک چگونه رمانتیک باشیم؟!-ایرناک چرا بعضی افراد برای خود بعضی افراد برای خود ، خانواده و ... برنامه ریزی سختگیرانه دارند بصورتی که شرایط بحرانی هم حاضر به تغییر آن نیستند؟ شخصیت می تواند سازگار و یا ناسازگار باشد. «ناسازگاری» زمانی مطرح می شود که افراد قادر نباشند تفکر و رفتار خود را با محیط و تغییرات آن تطبیق دهند.

چگونه رمانتیک باشیم؟!-ایرناک چگونه رمانتیک باشیم؟!-ایرناک سازگاری یا عدم سازگاری ارتباط نزدیکی با «انعطاف پذیری» دارد. یک شخصیت سالم با وجود ثبات و پایداری به میزانی از انعطاف پذیری بهره می برد. اما افراد ناسازگار در برخورد با موقعیت هایی که واکنش به آنها مستلزم تغییرات و تصمیمات جدید است، تفکر و رفتار انعطاف ناپذیری از خود بروز می دهند.

چگونه رمانتیک باشیم؟!-ایرناک چگونه رمانتیک باشیم؟!-ایرناک بنابراین ، اختلال شخصیت یعنی «رفتارهای ناسازگار و انعطاف ناپذیر در برخورد با محیط و موقعیت ها»

منبع:جستجوگر ایرناک

(0 رای)
بازدید : 138 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی