یک گردشگر فرانسوی موفق شد دور دنیا را در 42 روز با قایق سفر کند.

تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز! در ایرناک تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز! در ایرناک فرانسوا گابرت، ملوان فرانسوی 34 ساله، رکورد دار سفر با قایق به دور دنیا شد؛ او در سفری 42 روزه و 17 ساعته و 40 دقیقه و 35 ثانیه ( 6 روز سریعتر از رکورد قبلی ) دور دنیا را گشت.

نخستین رکورد دور دنیا با قایق سال 2004 به نام فرانسیس جویون فرانسوی ثبت شد، سفری 72 روزه و 22 ساعته به دور دنیا، پس از او الن مک آرتو، ملوان زن انگلیسی با اختلافی چند ساعته ( 71 روز و 14 ساعت) رکورد قبلی را شکست. تا اینکه سال 2016 توماس کوبیل با ثبت رکوردی حیرت انگیز در عرض 49 روز و 3 ساعت آخرین رکورد این نوع سفر سال 2004 از آن شده بود.

  • گابرت، ملوان فرانسوی جوان با تلاش چند هفته‌ایش دست به آزمایشی هیجان انگیز برای سفر به دور دنیا زد.

او سفر خود را با یک قایق بادبانی پیشرفته 30 متری سه لته‌ای آغاز کرد و بدون هیچ وقفه تنها به موفقیت خود می‎اندیشید. حالا رکورد او باید از طریق بررسی اطلاعات موقعیت یاب قایق به تایید شورای جهانی ثبت سرعت دریانوردی برسد. سرعت سفر گابار در طول سفر 35 گره دریایی ( 65 کیلمتر بر ساعت ) بوده است.

گفتنی است؛ جاشوا اسلوکوم اولین کسی بود که به فکر سفر با قایق دور دنیا افتاد ، او در سن 51 سالگی و پس از بازنشستگی سفر خود را بدور دنیا آغاز کرد و بدون استفاده از قطب نما ومسریاب، تنها با استفاده از ستاره‌ها 74 هزار کیلومتر را طی کرد تا کل جهان را بگردد.

 

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر


yjc

بازدید : 2,606 بار
تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی