یک گردشگر فرانسوی موفق شد دور دنیا را در 42 روز با قایق سفر کند.

تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!-ایرناک تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!-ایرناک فرانسوا گابرت، ملوان فرانسوی 34 ساله، رکورد دار سفر با قایق به دور دنیا شد؛ او در سفری 42 روزه و 17 ساعته و 40 دقیقه و 35 ثانیه ( 6 روز سریعتر از رکورد قبلی ) دور دنیا را گشت.

تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!-ایرناک تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!-ایرناک نخستین رکورد دور دنیا با قایق سال 2004 به نام فرانسیس جویون فرانسوی ثبت شد، سفری 72 روزه و 22 ساعته به دور دنیا، پس از او الن مک آرتو، ملوان زن انگلیسی با اختلافی چند ساعته ( 71 روز و 14 ساعت) رکورد قبلی را شکست. تا اینکه سال 2016 توماس کوبیل با ثبت رکوردی حیرت انگیز در عرض 49 روز و 3 ساعت آخرین رکورد این نوع سفر سال 2004 از آن شده بود.

  • گابرت، ملوان فرانسوی جوان با تلاش چند هفته‌ایش دست به آزمایشی هیجان انگیز برای سفر به دور دنیا زد.

تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!-ایرناک تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!-ایرناک او سفر خود را با یک قایق بادبانی پیشرفته 30 متری سه لته‌ای آغاز کرد و بدون هیچ وقفه تنها به موفقیت خود می‎اندیشید. حالا رکورد او باید از طریق بررسی اطلاعات موقعیت یاب قایق به تایید شورای جهانی ثبت سرعت دریانوردی برسد. سرعت سفر گابار در طول سفر 35 گره دریایی ( 65 کیلمتر بر ساعت ) بوده است.

گفتنی است؛ جاشوا اسلوکوم اولین کسی بود که به فکر سفر با قایق دور دنیا افتاد ، او در سن 51 سالگی و پس از بازنشستگی سفر خود را بدور دنیا آغاز کرد و بدون استفاده از قطب نما ومسریاب، تنها با استفاده از ستاره‌ها 74 هزار کیلومتر را طی کرد تا کل جهان را بگردد.

 

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر

قایقی که رکورد سفر دور دنیا را شکست + تصاویر


تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!-ایرناک تصاویر جالب از سفر به دور دنیا در 42 روز!-ایرناک yjc

(0 رای)
بازدید : 92 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی