كار را بايد دوست داشته باشيم اطمينان ، آرامش و رضايت خاطر در پايان كار مستلزم علاقه به خود هدف است.

١)نداشتن تضاد

أصول چهار گانه تصميم گيري برأي انتخاب شغل در ایرناک أصول چهار گانه تصميم گيري برأي انتخاب شغل در ایرناک اگر دو يا چند هدف را در سر داريد و قادر به انتخاب نيستيد دچار تضاد شده أيد . ترديد بدترين لحظه زندگي ماست .تضاد أفكار مانند و يا دو هدف متفاوت مانند دو طناب دايم ما را به سمت خود ميكشند.

٢) كار را بايد دوست داشته باشيم

اطمينان ، آرامش و رضايت خاطر در پايان كار مستلزم علاقه به خود هدف است بعبارتي سعي كنيد با ميل و رغبت كافي به كار مورد نظر بپردازيد .

٣) ((يكدله )) باشيد << راز پيروزي شير >>

ميگويند شير سلطان جنگل است و پرصلابت تر از ان حيواني نيست دقت كنيد پرصلابت تَر ، در حالي كه فيل و كرگدن چندين برابر شير قدرت دارند . علت برتري شير اعتماد بنفس اوست. اين حيوان با خودش يكدله است و هرگز تضاد در او راه ندارد با بررسي طرز شمار كردن او ابن مورد برأي شما قطعيت پيدا ميكند.

٤) دنبال كإرهاي متعدد نباشيد

با كمي دقت به أطراف خود ميبينيم كه هر كسي به كاري مشغول است اما ظاهرا از انجام ان رضايت باطني ندارد يكي از مشكلات چنين افرادي اين است كه به هدف حقيقي و هماهنگ كردن نيروهاي خلاق خويش برأي دستيابي به ان بي توجه اند و بجاي أنكه با خواسته دروني خود يكي شوند و دل به هدفي مشخص بسپارند در راههاي متفاوت قدم ميگذارند و نيروي رواني و بدني خود را صرف كإرهاي متفاوت ميكنند . بايد يك رشته را انتخاب كرد و غرق در ان شد .

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 3,156 بار
أصول چهار گانه تصميم گيري برأي انتخاب شغل
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی