این نظریه میگوید که: من ترجیح می دهم به جای استفاده از 100% توان و استعداد خودم از 1% توان و استعداد 100 نفر استفاده کنم!

قانون اهرم چیست؟! در ایرناک قانون اهرم چیست؟! در ایرناک من ترجیح می دهم به جای استفاده از 100% توان و استعداد خودم از 1% توان و استعداد 100 نفر استفاده کنم!

در توضیح نظریه فوق می توان از مثال زیر استفاده کرد:

در موسسه کرایه اتومبیل با 50 راننده اگر سهم مالک از هر جابجایی مسافر را 20% و سهم راننده 80% در نظر بگیریم آنگاه خواهیم دید که سهم راننده ها هر کدام همان 80% خواهد بود اما سهم مالک 1000% یعنی : مالک با تلاش کمتر و زمان کمتری که صرف میکند درآمد بسیار بیشتری نسبت به راننده ها دارد و هرچه تعداد راننده ها بیشتر باشد درآمد مالک هم به نسبت افزایش خواهد یافت چون در واقع مالک از اهرم سازمان استفاده میکند.

شما سازمانی را تشکیل میدهید از اهرم تیم و سازمان خود بهره میبرید و در واقع اگر شما بعنوان مثال یک سازمان 100 نفری داشته باشید وقتی هر کدام از اعضای سازمان شما مثلا روزی فقط 2 ساعت فعالیت مفید داشته باشند درست مانند این است که شما معادل 200=2*100 ساعت کار مفید در یک روز انجام داده باشید. در حالیکه در مشاغل سنتی ساعات کار شما محدود به 24 شبانه روز خواهد بود و هرگز نمیتواند از آن بیشتر باشد و همین باعث میشود که در این صنعت سرعت و شتاب رسیدن به موفقیت بسیار بیشتر از مشاغل سنتی باشد و شما باشد و شما با فراگیری آن بطور صحیح میتوانید از این مزیت استفاده کنید.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 423 بار
(1 رای)
قانون اهرم چیست؟! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی