اگر کودک شما زیاد می خوابد ، نگران نباشید در ادامه با فواید خواب اضافی برای کودکان با ایرناک همراه باشید.

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟-ایرناک آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟-ایرناک نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که خواب اضافی و یا ناکافی در بزرگسالان با چاقی و ابتلا به دیابت نوع دو در ارتباط است اما در کودکان خواب اضافی باعث جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع دو می‌شود.

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟-ایرناک آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟-ایرناک بر اساس مطالعات انجام شده در ایالات متحده، کودکانی که بیشتر می‌خوابند، کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستند.

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟-ایرناک آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟-ایرناک هرچند این نتیجه در بزرگسالان معکوس است و خواب کم و یا بیش از حد باعث ابتلا به چاقی و دیابت نوع دو می‌شود. ین بررسی در بین 4525 کودک با سنین بین 9 تا 10 سال در انگلستان انجام شد. نتایج بررسی‌ها نشان داد کودکانی که بیشتر می‌خوابند وزن بدن کمتر و توده چربی پایین‌تری دارند.

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟-ایرناک آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟-ایرناک پروفسور کریستوفر اوون، محقق این بررسی در دانشگاه لندن در سنت جورج اظهار کرد: افزایش طول مدت خواب یک روش ساده برای کاهش میزان چربی بدن و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو در سنین پایین است. محققان ارتباط بین مدت زمان خوابیدن و عوامل خطر مانند بیماری‌های قلبی عروقی، چربی خون و فشار خون را پیدا نکردند. مطالعه انجام شده در مجله Pediatrics منتشر شده است.  

منبع : نشان آنلاین

(0 رای)
بازدید : 209 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی