اگر کودک شما زیاد می خوابد ، نگران نباشید در ادامه با فواید خواب اضافی برای کودکان با ایرناک همراه باشید.

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟ در ایرناک آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟ در ایرناک نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که خواب اضافی و یا ناکافی در بزرگسالان با چاقی و ابتلا به دیابت نوع دو در ارتباط است اما در کودکان خواب اضافی باعث جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع دو می‌شود.

بر اساس مطالعات انجام شده در ایالات متحده، کودکانی که بیشتر می‌خوابند، کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستند.

هرچند این نتیجه در بزرگسالان معکوس است و خواب کم و یا بیش از حد باعث ابتلا به چاقی و دیابت نوع دو می‌شود. ین بررسی در بین 4525 کودک با سنین بین 9 تا 10 سال در انگلستان انجام شد. نتایج بررسی‌ها نشان داد کودکانی که بیشتر می‌خوابند وزن بدن کمتر و توده چربی پایین‌تری دارند.

پروفسور کریستوفر اوون، محقق این بررسی در دانشگاه لندن در سنت جورج اظهار کرد: افزایش طول مدت خواب یک روش ساده برای کاهش میزان چربی بدن و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو در سنین پایین است. محققان ارتباط بین مدت زمان خوابیدن و عوامل خطر مانند بیماری‌های قلبی عروقی، چربی خون و فشار خون را پیدا نکردند. مطالعه انجام شده در مجله Pediatrics منتشر شده است.  

منبع : نشان آنلاین

بازدید : 3,761 بار
آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی