بر اساس مطالعات انجام شده کودکانی که سرفه شبانه داشتند با یک دوز 10 گرمی عسل مداوا شدند.

تاثیر به سزای عسل در درمان سریع گلو درد

اگر فرزند شما حداقل یک ساله باشد، می توانید سرفه او را با عسل درمان کنید (اما عسل را به یک کودک کمتر از 1 ساله ندهید). همچنین می توانید عسل را با آب گرم یا چای ترکیب کنید. سعی کنید چای گیاهی را انتخاب کنید که طعم شیرین دارد برای نتیجه بهتر.درمان سریع گلو درد کودکان با عسل و گلابی + دستورالعمل در ایرناک درمان سریع گلو درد کودکان با عسل و گلابی + دستورالعمل در ایرناک

برای یک کودک 2 ساله یا بیشتر شما می توانید دستور غذایی ضد سرفه زیر را امتحان کنید :

دستور تهیه معجون ضد سرفه کودک

یک قاچ گلابی را برش داده و با 4 بادام و 1 قاشق چایخوری عسل ، به مدت 10 دقیقه با آب بجوشانید. سپس پوست بادام را بگیرید ، گلابی و بادام را بخورید (اگر کودک کمتر از 3 سال است)، و مایعات باقی مانده را بنوشید.

خوردن عسل برای درمان گلودرد

 خوردن عسل برای درمان گلودرد کودک

علایم سرفه و کیفیت خواب هم در دریافت کنندگان عسل و هم در گروه دارونما به صورت معنی داری بهبود نشان می داد. با این حال، این بهبود در دریافت کنندگان عسل بیشتر بود. عوارض جانبی بین دو گروه تفاوتی نداشت. پژوهشگران این فرضیه را مطرح کردند که شباهت فیبرهای ایجادکننده مزه شیرین با فیبرهای کنترل کننده سرفه، ممکن است باعث این اثر ضد سرفه شده باشد.

نتیجه اینکه بر اساس این مطالعه، در کودکان بالای یک سال، عسل را می توان به عنوان یک درمان موثر و بی خطر برای سرفه شبانه مد نظر قرار داد.

بازدید : 1,924 بار
درمان سریع گلو درد کودکان با عسل و گلابی + دستورالعمل
5.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی