والدین گرامی ، قبل از آن که فرزند خود را تنها و مستقل به بیرون از خانه ، برای خرید ، رفتن به مدرسه و... بفرستید ، باید از امنیت کودک خود با رعایت نکاتی مطمئن شوید.

نکات مهم و امنیتی برای محافظت از کودک

والدین گرامی ، قبل از آن که فرزند خود را تنها و مستقل به بیرون از خانه ، برای خرید ، رفتن به مدرسه و... بفرستید ، باید از امنیت کودک خود با رعایت نکاتی مطمئن شوید.نکات مهم و امنیتی برای محافظت از کودکان در جامعه در ایرناک نکات مهم و امنیتی برای محافظت از کودکان در جامعه در ایرناک

کارشناسان در این مقاله به شما می آموزند که چگونه رفتار های صحیح در مقابل افراد ناشناس را به کودک خود بیاموزید تا با این کار امنیت و آسودگی خیال را هم به خودتان و هم به فرزندتان هدیه دهید.

به 5 نکته فوق العاده مهم و محرمانه زیر توجه داشته باشید:

1-در خلاف جهت حرکت خودرو های مزاحم فرار کنید!

اولین نکته ای که باید به فرزند دلبندتان بیاموزید این است که هرگز سوار ماشین های غریبه نشوند. همچنین کودکان در زمانی که احساس کردند خودرو ای ان ها را دنبال می کند و یا قصد ایجاد مزاحمت برای آنها را دارد ، باید شروع به حرکت تند در جهت عکس حرکت خودرو داشته باشند.

با انجام این کار کودک فرصت بیشتری برای درخواست کمک و تماس با شما و یا پلیس خواهد داشت.

2-داد بزنید " من این شخص را نمی شناسم! "

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید ، آموزش این مطلب به فرزندتان است که :داد زدن ، لگد زدن و... برای جلب توجه دیگران زمانی که در خطری گیر کرده اند و یا گرفتار یک فرد غریبه ای شده اند ، کاری بسیار منطقی و درست است.

نکات مهم برای محافظت از کودک

نکات مهم برای محافظت از کودک

باید به فرزندان خود بیاموزید اگر در چنین شرایطی گیر کردند ، فریاد بزنند :" من این شخص را نمی شناسم" ، " او می خواهد مرا بدزدد" و... ، با این کار خیلی زود خود را از خطر نجات خواهند داد.

3-از ردیاب برای دانستن موقعیت فرزند خود استفاده نمایید!

یکی دیگر از مواردی که می تواند به تامین امنیت فرزند شما کمک کند ، استفاده از ردیاب کودک می باشد. این ردیاب ها هم به صورت ساعتی و هم به صورت ردیاب کوچک وجود دارند.

می توانید از ردیاب های ساعتی که به شکل ساعت مچی هستند و هیچ جلب توجهی ندارند استفاده نمایید و یا از ردیاب های کوچک در کیف و یا لباس فرزند خود استفاده کنید. با استفاده از این ردیاب های کودک قادر خواهد بود تا در هر لحظه به صورت آنلاین موقعیت کودک خود را بر روی نقشه ببینید ، با کودک خود تماس بگیرد ، صدای اطراف کودک خود را شنود کنید و... .

4- از وسیله ای که دارای دکمه ی SOS است استفاده کنید!

وسیله های مختلفی وجود دارند که دارای دکمه ی SOS هستند و کودک با فشار دادن آن می تواند در مواقعی که در خطر گیر کرده است با شما و یا پلیس تماس گرفته و درخواست کمک نماید. استفاده از این ابزار ها در تامین امنیت فرزند شما بسیار موثر خواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی های ردیاب های کودک ، مجهز بودن به دکمه SOS ( درخواست کمک ) می باشد. کودک شما می تواند با فشار دادن این دکمه با شما و یا پلیس تماس بگیرد و موقعیت خود را در آن لحظه به صورت پیامکی برای شما و شماره های ست شده در اپلیکیشن ردیاب ارسال نماید.

5- فاصله را در هنگام صحبت حفظ کنید!

یکی از مواردی که باید به کودک خود بیاموزید ، این است کودک به هیچ عنوان مجبور نیست با افراد غریبه صحبت نماید. حتی اگر در مواردی مشغول صحبت کردن با غریبه ای شد ، این گفتگو نباید بیش از 7 ثانیه طول بکشد ، در صورتی که شما مشاهده نمودید که گفتگو بین فرزند شما و غریبه ای بیشتر از 7 ثانیه شده است ، باید فورا" نزد فرزند خود بروید.

حفظ فاصله طولی در هنگام صحبت کردن با غریبه ها از جمله مواردی است که باید فرزندتان به آن توجه داشته باشد. به فرزند خود بیاموزید که باید در هنگام صحبت کردن با غریبه ها 1.5 الی 2 متر از آن ها فاصله داشته باشد. حتی اگر غریبه ای تلاش به نزدیک شدن به او را کند ، کودک باید با عقب رفتن این فاصله را حفظ نماید.

در خانه با کودک خود تمرین نمایید ، تا به صورت تجربی کودک فاصله 1.5 الی 2 متری را بیشتر درک کند.

5 نکته ای فوق العاده مهمی که در این مقاله به آن ها اشاره شد ، از جمله مواردی هستند که رعایت آنها می تواند به حفظ هر چه بیشتر امنیت فرزندتان و همچنین آسودگی خیال به شما والدین گرامی کمک کند ، با رعایت و آموزش این موارد به فرزندان خود دیگر لازم نیست نگران کودکان باشید.

بازدید : 450 بار
نکات مهم و امنیتی برای محافظت از کودکان در جامعه
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,620