پیشگیری بر درمان مقدم تر است. در مورد آلرژی کودکان نیز بهتر است موارد پیشگیری را حتی قبل از بارداری رعایت کنید تا کودک عزیزتان دچار بیماری آلرژی نشود.

پیشگیری از ابتلای کودکان به آلرژی

پیشگیری از به وجود آمدن هر بیماری به مراتب راحت تر و کم هزینه تر از درمان آن بیماری است. آلرژی نیز یک بیماری است که باید قبل از به دنیا آمدن نوزاد به فکر پیشگیری بود.نحوه پیشگیری از آلرژی کودکان در ایرناک نحوه پیشگیری از آلرژی کودکان در ایرناک

مسائلی که باید رعایت کرد تا از بروز آلرژی در کودکان جلوگیری شود عبارت است از:

رژیم غذایی مادران

رعایت رژیم غذایی مادرانی که به آلرژی مبتلا هستند قبل از بارداری بسیار در کاهش انتقال این آلرژی به کودک مؤثر است. زوجهایی که زمینه ابتلا به آلرژی را دارند قبل از داشتن فرزند باید با رعایت رژیم غذایی و حفظ سلامتی خود اقدام به فرزند دار شدن کند.

آلرژی در کودکان

خانم ها تا قبل از بارداری اسید فولیک مصرف کنند چرا که کمبود اسید فولیک در زمان بارداری زمینه بروز برخی ناهنجاری های مادرزادی در لوله عصبی و نخاع را در کودکان موجب می شود.

مصرف شیر مادر

بهترین راه پیشگیری از آلرژی در کودکان مصرف شیر مادر به محض تولد نوزاد است. شیر مادر نه تنها سبب سلامت جسمی و روانی می شود بلکه استراتژی مهم در پیشگیری از آلرژی های غذایی است.

باید سعی کرد تا غذای کمکی کودک را زودتر از مؤعد شروع نکنیم چرا که دادن غذاهایی که بدن کودک تحمل آن را ندارد سبب اختلال در عملکرد دستگاه های بدن کودک شده تا حدی که به آلرژی غذایی منجر می شود.

تغذیه و هوای خانه

اگر مادران قانون غذا دادن به کودک را با روند از کم به زیاد و از مواد ساده به مواد ترکیبی رعایت کنند و هوای خانه را آری از آلاینده های دود سیگار نگه دارند قاعدتاً در پیشگیری از آلرژی در کودکان بسیار مؤثر خواهند بود.

تخم مرغ، آجیل، گندم، سویا، ماهی و گوجه فرنگی ازانواع مواد آلرژی زا محسوب می شوند که والدین باید مصرف آن را در کودکان با احتیاط آغاز کنند.

بازدید : 1,132 بار
نحوه پیشگیری از آلرژی کودکان
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...