در این مطلب به بررسی جملات کوتاهی که میتواند تاثیر مثبت روی کودکتان داشته باشد، میپردازیم.

چهار جمله با تاثیر مثبت در تربیت کودک در ایرناک چهار جمله با تاثیر مثبت در تربیت کودک در ایرناک بعضی اوقات کودک از شما خواسته‌ای دارد یا مرتکب اشتباهی شده است و شما باید جوابی درست و قانع کننده به او بدهید تا در عین کوتاه بودن، تاثیر روانی مناسبی هم بر ذهن او بگذارد.

گاه تاثیر یک جمله بیشتر از چند ساعت صحبت کردن با کودکست. در این مطلب به بررسی جملات کوتاهی که میتواند تاثیر مثبت روی کودکتان داشته باشد، میپردازیم.

دوستت دارم ولی این کار تو را نمیپسندم!!

کار [درست] و [نادرست] را به صورت واضح برای کودک مشخص کنید یعنی به او بیاموزید ما کار [درست] و کار [نادرست] داریم، نه بچه خوب و بچه بد! حتما این تفکیک را از همین کودکی و به خوبی در ذهن کودک بیندازید.

از تو میخواهم مشکل من را حل کنی

اگر کودک رفتاری دارد که باعث رنجش شما میشود، به او بگویید که دچار مشکل شده اید و از او بخواهید در حل مشکل به شما کمک کند؛ برای مثال به او بگویید: «صدای بلند تلویزیون باعث میشود سردرد بگیرم» و از او بخواهید در حل مشکل به شما کمک کند.

در این صورت او که خود را دشمن شما نمیبیند، خود را موظف م داند کاری انجام ندهد که برای شما مشکل آفرین باشد.

خودت تصمیم بگیر

این گونه به کودک می آموزیم که مسئولیت عمل خودش را برعهده دارد و هر تصمیمی که بگیرد باید منتظر عواقب بد یا خوبش باشد.

احساس تو را درک میکنم

وقتی کودک عصبانی است و مثلا میگوید «خیلی بدی» یا «از تو متنفرم» اینها تنها جملاتی است که همه ذهن او را پر کرده، پس شما میتوانید به او کمک کنید تا با احساسات آشنا شود.

برای مثال به او بگویید که «میدانم به دلیل حرفهای دوستت ناراحت و عصبانی هستی» و بعد باید به وی کمک کنید هیجاناتش را کنترل کند؛ مثلا به وی بگویید که «بچه ها با پرت کردن وسایلشان آرام نمیشوند، میخواهی با هم صحبت کنیم؟ بهتر نیست با هم حرف بزنیم؟》

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 218 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی