محققان آمریکایی برای جلوگیری از گرم شدن زمین و انقراض حیوانات خلاقیت جالبی به خرج دادند.

ابتکاری جالب برای جلوگیری از گرم شدن زمین + تصاویر در ایرناک ابتکاری جالب برای جلوگیری از گرم شدن زمین + تصاویر در ایرناک در یکی از شهرهای ایالات متحده آمریکا، تبلیغات گسترده‌ای برای جلوگیری از اتلاف انرژی صورت می‎گیرد. برای این کار مردم به سفید کردن پشت‌با‌م‌ها جهت انعکاس نور خورشید و جلوگیری از گرم شدن زمین و انقراض حیوانات از جمله خرس قطبی تشویق می‌شوند.

این تبلیغات با نام "سفید- سفید-سبز" تمام کشورهای جهان را تشویق می کند که بام‌های خانه خود را سفید کنند. این کار تنها به منظور جلوگیری از گرم شدن زمین و خنک سازی محیط داخلی خانه ها نیست، بلکه از انقراض حیوانات به خصوص خرس های قطبی نیز جلوگیری می‌کند.

پوشاندن بام خانه‌ها با رنگ سفید تا 90 درصد نور خورشید انعکاس می‌دهد و در نتیجه هزینه های مصرف انرژی شما کم و هوای مطبوعی در خانه ایجاد می‌شود. وزیر انرژی آمریکا در این رابطه اذعان داشت که با این کار چیزی بالغ بر 735 میلیون دلار در سال در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

طبق تحقیقات انجام شده دمای شومینه ها و بخاری ها تا 200 درجه فارنهایت سقف ها را گرم می کند. این میزان گرما آسیب هاب جدی به محیط زیست وارد می کند. این گرما و دمای بالا نه تنها برا ی شهروندان مضر است بلکه باعث می شود که یخ های قطب شمال ذوب و حیواناتی مانند خرس های قطبی نیز نابود شوند.

 

ابتکاری جالب برای جلوگیری از گرم شدن زمین + تصاویر در ایرناک
ابتکاری جالب برای جلوگیری از گرم شدن زمین + تصاویر در ایرناک
ابتکاری جالب برای جلوگیری از گرم شدن زمین + تصاویر در ایرناک

بازدید : 2,694 بار
ابتکاری جالب برای جلوگیری از گرم شدن زمین + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی